1/6
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
- Śpieszę donieść, że w Świebodzinie pracę rozpoczął...
fot. Hosso

Świebodzin. Budowa pierwszej nowoczesnej galerii handlowej w tym mieście ruszyła z kopyta! Otwarcie za kilka miesięcy [ZDJĘCIA]

- Śpieszę donieść, że w Świebodzinie pracę rozpoczął generalny wykonawca, który swoje działania zakończy już w czerwcu tego roku - tak o wyczekiwanej budowie galerii handlowej mówi Katarzyna Meger-Dziechciarz z firmy Hosso.

Galeria Hosso w Świebodzinie to kolejny projekt grupy Hosso, zajmie 12 000 mkw, a przynależeć będzie do niej 400 miejsc parkingowych. To również druga, po transgranicznym Gubinie, inwestycja grupy w województwie lubuskim.

A będzie to pierwsza galeria handlowa, w liczącym ponad 56 tys. mieszkańców powiecie świebodzińskim!

Generalnym wykonawcą została firma Pekabex Bet S.A. Przedstawicielka firmy podkreśla, że wykonawca rozpoczął już budowa galerii, która ma zakończyć się już w czerwcu. Przy ulicy Słowiańskiej powstać ma nowoczesny obiekt, z ofertą zakupowąa, usługową i rozrywkową.

Statystycznie w takich galeriach prace znajduje od 250 do 300 osób, prawdopodobnie tyle osób znajdzie więc zatrudnienie w świebodzińskiej galerii.

Zgodnie z planami, w Świebodzinie, ma zostać wybudowany obiekt dostosowany do oczekiwań mieszkańców - miejsce nowoczesne, o wysokim standardzie architektonicznym, ze wszelkimi udogodnieniami. Wstępnie mówiono o ceglanej elewacji (co jest charakterystyczne dla galerii Hosso), modernistycznym oświetleniu i granitowych posadzkach. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 55 mln zł.

Galerie Hosso w 2017 roku swoją ofertę powiększyła o obiekty w Świdwinie i Policach.

W 2018 do użytku zostaną oddane kolejne biurowce w Koszalinie oraz w Świebodzinie, Gubinie, Drawsku Pomorskim oraz Złocieńcu.

Czytaj też: <b><a href="http://www.gazetalubuska.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/nawet-300-osob-znajdzie-prace-w-galerii-handlowej-w-swiebodzinie,12031335/"><font color=blue>Nawet 300 osób znajdzie pracę w galerii handlowej w Świebodzinie </font></a></b>

Zobacz wbicie pierwszej łopaty pod budowę galerii w październiku 2017 r.
<iframe src="//get.x-link.pl/80f13142-00a2-c0e1-6dda-a6460454f1a9,721458af-9220-fe26-54d6-0d8f4992d82b,embed.html" width="640" height="360" frameborder="0" webkitallowfullscreen="" mozallowfullscreen="" allowfullscreen=""></iframe>

<center><div class="fb-like-box" data-href="https://www.facebook.com/StrefaBiznesuLubuskie /?fref=ts" data-width="600" data-show-faces="true" data-stream="false" data-header="true"></div></center>

Zobacz również

Ta wieś w Lubuskiem opuszczona została 82 lata temu. Zobaczcie zdjęcia

Ta wieś w Lubuskiem opuszczona została 82 lata temu. Zobaczcie zdjęcia

Zima w Lubuskiem. W regionie zrobiło się biało

Zima w Lubuskiem. W regionie zrobiło się biało

Polecamy

Innowacyjne i kreatywne myślenie to kluczowe kompetencje przyszłości

Innowacyjne i kreatywne myślenie to kluczowe kompetencje przyszłości

Londyn: Heathrow znów otworzyło terminal tylko dla pasażerów z "czerwonej listy"

Londyn: Heathrow znów otworzyło terminal tylko dla pasażerów z "czerwonej listy"

Kajetanowicz znów najlepszy w Kryterium Karowa!

Kajetanowicz znów najlepszy w Kryterium Karowa!

Dodaj ogłoszenie