Świebodzin. Przy "Szóstce" powstało miejsce dedykowane nakręconej charytatywnej akcji zbierania nakrętek.

Renata Zdanowicz
Renata Zdanowicz
Seco/Serce nakręca pomaganie
Seco/Serce nakręca pomaganie Wiesław Zdanowicz
W piątek, 6 grudnia, w Mikołajki, przy wejściu do Szkoły Podstawowej nr 6 w Świebodzinie, postawiono SECO/SERCE, czyli metalowy pojemnik w kształcie serca, do którego od dziś, każdy może wrzucić nakrętkę. Serce zaprojektowali i stworzyli inżynierowie z SECO/WARWICK. Lokalizacja nie jest przypadkowa, niecodzienny pojemnik ustawiony został na osiedlu Łużyckim, największym osiedlu w Świebodzinie, przy szkole, do której uczęszcza ponad 600 dzieci a pracuje 90 nauczycieli, pedagogów i pracowników pomocniczych.

SECO/WARWICK z nakręconym sercem!

Zbieranie nakrętek przez uczniów "Szóstki" stało się okazją do nawiązania współpracy między szkołą a największą świebodzińską firmą SECO/WARWICK.

- Dzięki temu powstało SECO/SERCE, pojemnik - marzenie, ładny, funkcjonalny i zachęcający uczniów do działań społecznych. Teraz, przy tzw. „okazji”, czyli odprowadzając dziecko do szkoły, idąc na zakupy lub wychodząc na spacer z psem, wszyscy mieszkańcy osiedla, nie tylko uczniowie naszej Szkoły, będą mieli możliwość napełnienia serca zebranymi nakrętkami - podkreśla Jolanta Ranosz, dyrektor SP 6.

Z pomysłem akcji, w imieniu rodziców uczniów, zwróciła się do Seco/Warwick przewodnicząca Rady Rodziców.

- Chcemy nakręcić Świebodzinian na zbieranie zakrętek i pokazać, że można pomagać także małymi gestami, co może robić każdy z nas. Tym niepozornym elementem butelki będziemy napełniać SECO/SERCE, dzięki czemu szlachetna inicjatywa będzie mieć początek tu, w Świebodzinie - dopowiada Małgorzata Szymkowiak.

Pozytywnie nakręceni

- SECO/WARWICK od lat wspiera różne działania społeczne, charytatywne i ekologiczne, stąd pomysł nakrętkowego serca stał się doskonałym symbolem łączącym kilka idei bliskich sercu SECO/WARWICK. Bowiem, buduje ekologiczną wrażliwość i świadomość dzieci, pomaga lokalnej społeczności, wzmacnia relacje zespołów wewnątrz organizacji oraz wspiera działalność charytatywną", mówi Katarzyna Sawka, globalny dyrektor marketingu Grupy SECO/WARWICK.

Warto wiedzieć, że od ponad 25 lat serce SECO/WARWICK bije w Świebodzinie. Teraz to zakręcone i metalowe otwiera się na pomoc, tj. na nakrętki.

- Ten dar serca, będący dziełem inżynierów z SECO/WARWICK, zbudowany został tak, by wrzucanie nakrętek było możliwe i przez dzieci, i przez dorosłych a jego opróżnianie łatwe i sprawne - komentuje jeden z twórców pojemnika, Jacek Trzpil, zastępca dyrektora ds. Realizacji w Zakładzie ZZT SECO/WARWICK.

Wiele historii jednej nakrętki

W pracy, w domu, na spacerze – nakrętki codziennie trafiają do koszów na śmieci. Niepozorny plastik używany jest jako zamknięcie butelek wody, oleju, słoików czy chemii gospodarczej. Tworzywo to może być jednak wykorzystane w zupełnie innym celu. Zakrętki, produkowane są z polietylenu – materiału, który z łatwością podlega ponownemu recyklingowi. Uzbierane nakrętki trafiają do punktu skupu, a następnie zostają przerobione na surowiec wtórny: granulat polietylenowy. Z niego z kolei produkowane są kolejne zakrętki, rury PCW, a nawet obudowy komputerowe. Co ważne, kwoty uzyskane w punkcie skupu nakrętek, przekazywane są na cele charytatywne, np. na konto potrzebującej osoby w fundacji, czy na zakup wózka inwalidzkiego.

Dotychczas zakrętki, nie tylko w tej szkole, zbierane były w niewygodnych kartonach, workach, czy pojemnikach. Serce ufundowane przez SECO/WARWICK rozwiązało ten problem: w Świebodzinie powstało miejsce dedykowane nakręconej charytatywnej akcji zbierania nakrętek.

Uroczyste odsłonięcie SECO/SERCA, odbyło się w piątek, 6 grudnia, o godzinie 11.00 przy głównym wejściu do szkoły.
W odsłonięciu uczestniczył zastępca burmistrza Mikołaj Tomaszyk, grono pedagogiczne wraz z uczniami, zaś SECO/SERCE odsłoniła dyrektor Jolanta Ranosz wraz z Katarzyna Sawką, dyrektor marketingu SECO/WARWICK.

SECO/SERCE niech więc stale zapełnia się nakrętkami, a serca ludzi - dobrymi uczynkami.

O CZYM PISZEMY w tygodniku Dzień za Dniem

POLECAMY TAKŻE: Zielona Góra. W czwartek (5 grudnia) otwarcie Kauflandu w centrum handlowym Estrada Park oraz nowego ronda na ul. Wrocławskiej

Więcej wiadomości w tygodniku papierowym „Dzień za Dniem” lub na www.prasa24.pl. Aktualny numer w każdą środę.
Zajrzyj też na Facebooka Dzień za Dniem

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie