MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Świebodzin. Seniorzy mają moc! Po 20 latach działalności wystawili spektakl promujący aktywność w jesieni życia

Renata Zdanowicz
Renata Zdanowicz
Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Świebodzińskim Domu Kultury zakończył jubileuszowe obchody wystawieniem spektaklu  „Moc jasnej strony”.
Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Świebodzińskim Domu Kultury zakończył jubileuszowe obchody wystawieniem spektaklu „Moc jasnej strony”. ŚDK
Seniorzy ze Świebodzina przedstawili dwie strony życia na emeryturze. W widowisku „Moc jasnej strony” nie mogło, oczywiście, zabraknąć kilku humorystycznych scenek. Bo poczucie humoru to rzecz podstawowa i nie reglamentowana wśród słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Świebodzinie.

Seniorzy w Świebodzinie przeszli na jasną stronę mocy

Współpraca między pracownikami Świebodzińskiego Domu Kultury a słuchaczami UTW trwa nieprzerwanie od 20 lat i jest przykładem zgodnej relacji dwóch pokoleń, które darzą się wzajemnym szacunkiem, tolerancją i przyjaźnią.

Efektem tej współpracy było widowisko artystyczne „Moc jasnej strony”, które wspólnie wystawiono na scenie domu kultury w poniedziałek, 10 czerwca. - Dziękujemy serdecznie pani Beacie Czechowskiej za scenariusz i realizację całego widowiska, Kindze Wojdan za opiekę i cierpliwość w spełnianiu naszych potrzeb oraz dyrekcji i wszystkim pracownikom, którzy nie tylko w takich świątecznych okolicznościach, ale na co dzień okazują zawsze cierpliwość i zrozumienie dla osób starszych - podkreślili wdzięczni seniorzy.

Zamysł widowiska był taki, żeby ukazać, co może się stać z człowiekiem, który przechodzi na emeryturę

Na scenie wystąpili członkowie wszystkich sekcji, które na co dzień działają w UTW. - Zamysł widowiska był taki, żeby ukazać, co może się stać z człowiekiem, który przechodzi na emeryturę. Bardzo często to się zbiega z tym, że umiera współmałżonek, z którym się spędziło całe życie. Chcieliśmy pokazać, że obok nas są też takie osoby - tłumaczy Beata Czechowska, autorka scenariusza. - Z drugiej strony ukazaliśmy ludzi, którzy są aktywni a przechodząc na emeryturę odnajdują przyjaźnie, odkrywają pasje i okazuje się, że bardzo wiele jeszcze mogą zrobić i dać z siebie innym, a jednocześnie to jest pora na zrealizowanie takich zainteresowań, na które wcześniej nie mieli czasu z racji obowiązków rodzinnych czy zawodowych.

Cały spektakl ukazuje cztery pokoje, w których żyją cztery samotne osoby, a ich życie koncentruje się jedynie wokół własnego pokoju czy lekarza.

Z drugiej zaś strony, tak jakby po sąsiedzku, również w czterech pokojach mieszkają osoby, które wychodzą do ludzi, spotykają się ze znajomymi.

W którymś momencie drogi tych ludzi się spotkały. Ci „jaśni” zauważyli obok siebie tych „ciemnych”. Zakończenie jest optymistyczne. W finale widowiska wszyscy są weseli.

POLECAMY: Seniorzy za kierownicą. „Starsi ludzie częściej są ofiarami niż sprawcami zdarzeń drogowych”

Więcej wiadomości w tygodniku papierowym „Dzień za Dniem” lub na www.prasa24.pl. Aktualny numer w każdą środę.
Zajrzyj też na Facebooka tygodnika Dzień za Dniem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska