Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Świebodzin. Trwa rozbudowa Świebodzińskiego Domu Kultury. Zobacz, ile już zostało wykonane

Renata Zdanowicz
Renata Zdanowicz
Tak zmienia się Świebodziński Dom Kultury
Tak zmienia się Świebodziński Dom Kultury Wiesław Zdanowicz
Z gminnej kasy popłynie 8 milionów na rozbudowę domu kultury. ŚDK powiększy się od frontu i wzdłuż korpusu budynku. W wyniku rozbudowy części frontowej i wejściowej Świebodzińskiego Domu Kultury powstanie reprezentacyjny hol główny wejściowy wraz ze schodami i windą dla osób niepełnosprawnych. Zmian w obiekcie będzie dużo więcej. ZOBACZ BUDOWĘ NA ZDJĘCIACH>>>

Tak rozbudowuje się Świebodziński Dom Kultury

Od ubiegłego roku pasaż przy domu kultury jest terenem budowy. Z początkiem 2019 roku rozpoczęły się prace ziemne od części wschodniej obiektu. Przeprowadzono już remont w sali widowiskowej, budowa nowej części trwa. Termin wykonania modernizacji budynku zaplanowano na 20 sierpnia 2020 roku.

Projekt rozbudowy ŚDK obejmuje dobudowę pomieszczeń na obecnym pasażu, wzdłuż korpusu budynku, remont holu na parterze przy sali widowiskowej oraz korytarza na piętrze. Nastąpi wymiana instalacji sanitarnej, będzie nowy węzeł cieplny i remont kotłowni. Termomodernizacja obejmie cały budynek główny ŚDK, wraz z wymianą okien, drzwi, oświetlenia i remontem elewacji.

Pod biurami będzie rozbudowany hol kinowy z szatniami dla widzów. Swobodne dojście na salę widowiskową uzyskają osoby niepełnosprawne, które teraz muszą być wpuszczane na sale bokiem. Będzie tak jak kiedyś - szatnia dla widzów i sekcji oraz duży przestronny hol. Oczekując na spektakl czy seans, widzowie nie będą się tłoczyć. W dobudowanej części będą pomieszczenia seniorów.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rozbudowa ŚDK za 8 mln zł z gminnego budżetu

Zmieni się też piętro domu kultury. Dojście do biur będzie z dużego holu, tego wymagają przepisy przeciwpożarowe. Przy wejściu głównym zamontowana zostanie winda dla osób niepełnosprawnych, która ułatwi im korzystanie z biura, spotkania z instruktorami. Hol na piętrze może też pełnić funkcje wystawową, być małą galerią.

Ma być jeszcze dobudowana mała sala kinowa.

Mimo że rozbudowa potrwa ponad półtora roku, dom kultury nie zawiesił działalności. Działa kino, odbywają się koncerty, pracują sekcje.

Trwa głosowanie...

Czy oferta Świebodzińskiego Domu Kultury jest wystarczająca?

O CZYM PISZEMY w tygodniku Dzień za Dniem

POLECAMY TAKŻE: Jak przeżyć remont i wyjść z tego cało?

Źródło:
TVN

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska