Świetne wyniki zielonogórskich pływaków na mistrzostwach Polski juniorów. Zdobyli 13 medali

OPRAC.:
Cezary Konarski
Reprezentanci Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra
Reprezentanci Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra Facebook.com/Towarzystwo-Pływackie-SMS-Zielona-Góra-JM-Team
13 medali mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych zdobyli reprezentanci Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra. Mimo utrudnień w prowadzeniu treningów, związanych z pandemią koronawirusa, imprezy stały na wysokim poziomie, uzyskano szereg świetnych wyników, poprawiano rekordy kraju.

Mistrzostwa Polski juniorów 17-18-letnich

W Lublinie, gdzie rywalizowali juniorzy 17-18-letni, dwa złote krążki wywalczył Aleksander Sienkiewicz, wygrywając wyścigi na 200 m stylem grzbietowym (1.55,57) oraz 100 m grzbietowym (53,07). W tej ostatniej konkurencji sklasyfikowany został ex aequo z Krzysztofem Radziszewskim (UKS G-8 Bielany Warszawa). Zielonogórzanin był też czwarty na 50 m stylem grzbietowym (24,96). Dwa brązowe medale zdobyła Dominika Łuczak, na 400 (4.18,73) i 800 m stylem dowolnym (8.57,08). Ta sama zawodniczka była czwarta na 200 m dowolnym (2.02,30). Znakomicie spisała się Maja Oleszak, która niespodziewanie zdobyła srebro na 50 m stylem klasycznym (31,70), a ponadto na 100 m klasycznym zajęła 4. miejsce (1.10,13). Na dystansie dwukrotnie dłuższym była szósta (2.34,25).

Trzykrotnie w finałach pływał Kacper Bidowaniec, zajmując czwarte miejsce na 100 m stylem grzbietowym (53,87), piąte na 50 m grzbietowym (25,08) oraz ósme na 50 m dowolnym (22,94). W finale wystąpił również Daniel Kowalski, zajmując siódme miejsce na 400 m stylem dowolnym (3.58,70). Bardzo dobrze wypadły też zielonogórskie sztafety. Na 4x100 m stylem zmiennym płynąc w składzie: Aleksander Sienkiewicz, Wojciech Świekatowski, Daniel Kowalski, Kacper Bidowaniec, zielonogórska czwórka zajęła drugie miejsce z czasem 3.39,45 s (tylko o 0,12 sekundy gorzej od rekordu Polski 17-latków). Na 4x100 m i 4x200 m stylem dowolnym nasz zespół wystąpił w nieco zmienionym składzie: Daniel Kowalski, Marek Kowalski, Kacper Bidowaniec, Aleksander Sienkiewicz. Zajął odpowiednio trzecie (3.21,58) i czwarte miejsce (7.30,67).

Jedni odpoczywaj w ciepłych krajach, inni wybierają polskie góry, a jeszcze inni stawiają na aktywny wypoczynek. Żużlowcy różnie spędzają czas między sezonami, generalnie jednak myślą o tym, by jak najlepiej przygotować się do kolejnych jazd na torze. Dlatego większość z nich już intensywnie trenuje, by wiosną być w jak najlepszej formie. Zobaczcie na kolejnych zdjęciach, co zimą robią żużlowcy >>>>POLECAMY: Giełda transferowa 2021. Ci zawodnicy mają zmienić oblicza swoich nowych klubówZOBACZ TEŻ: Busy żużlowców. Zobaczcie, czym jeżdżą na zawodyPOLECAMY: Żużlowe maseczki. Zobaczcie, jakie kibice noszą w czasie pandemiiWIDEO: Piotr Żyto, trener Falubazu Zielona Góra o przygotowaniach do sezonu 2021

Bartosz Zmarzlik na pustyni, inni na Malediwach, w Meksyku.....

Mistrzostwa Polski juniorów 16-letnich

W mistrzostwach Polski juniorów młodszych 16-letnich rozgrywanych w Gliwicach, gwiazdą naszej ekipy był Michał Pruszyński. Reprezentant Towarzystwa Pływackiego zdobył srebrny medal na 100 m stylem dowolnym (50,44), na 200 m dowolnym był trzeci (1.50,38), a ponadto zajął piąte miejsce na 50 m stylem grzbietowym (25,63), szóste na 50 m dowolnym (23,28) i również szóste na 50 m motylkowym (24,95). Szósty na 50 m stylem grzbietowym był Hubert Woga (25,98). Dobrze wypadły także zielonogórskie sztafety płynące w składzie: Kornel Bawolski, Filip Świetochowski, Hubert Woga, Michał Pruszyński, zajmując czwarte miejsca na 4x100 (3.32,27) i na 4x200 m stylem dowolnym (7.57,87) oraz siódme na 4x100 m stylem zmiennym (3.56,53).

Mistrzostwa Polski juniorów 15-letnich

Prawdziwą rewelacją mistrzostw juniorów młodszych 15-letnich w Łodzi był zielonogórzanin Mateusz Fularz. Stosunkowo mało znany w środowisku pływackim podopieczny trenera Jacka Miciula, niespodziewanie wywalczył aż cztery medale: trzy złote i jeden srebrny. Wygrywał na dystansach 50 m stylem grzbietowym (25,98), 100 m klasycznym (1.02,82) i 100 m zmiennym (56,58). Ten ostatni rezultat jest nowym rekordem Polski 15-latków, lepszym od poprzedniego należącego do Macieja Konarskiego (GIM-92 Ursynów Warszawa) o jedną setną sekundy. Mateusz Fularz zdobył srebro na 50 m stylem klasycznym (28,87). W finałach pływała również Zuzanna Wieczorek, czwarta na 200 m (2.18,89) oraz siódma na 100 m stylem grzbietowym (1.04,84).

Z reprezentantów klubów gorzowskich w finałach pływała Agata Miciak (Słowianka), która na mistrzostwach 17-18-latków była czwarta na 200 m stylem motylkowym (2.17.72), siódma na 200 m dowolnym (2.05,37) oraz ósma na 400 m dowolnym (4.28,07).

W czasie pandemii koronawirusa maseczki ochronne stały się dla nas częścią garderoby. Powstało mnóstwo wzorów, polskie ulice stały się maseczkową rewią mody. W żużlowych miastach można spotkać wielu kibiców noszących maseczki z logami klubów sportowych, czy wzorami zawodników. Podczas zawodów żużlowych maseczki obowiązkowo musieli zakładać wszyscy ich uczestnicy. W PGE Ekstralidze, w trakcie meczów, żużlowcy i inni przedstawiciele danego klubu musieli używać maseczek z logami klubowymi.  Obejrzycie w naszej galerii najpopularniejsze żużlowe maseczki ochronne >>>>POLECAMY: Obejrzyjcie piękne graffiti i niedbałe bazgroły z symbolami FalubazuZOBACZ TEŻ: Miss Startu. Zielonogórzanka Adrianna Strzałka wśród laureatek [ZDJĘCIA]POLECAMY: Busy żużlowców. Zobaczcie, czym jeżdżą na zawody

Żużlowe maseczki. Zobaczcie, jakie kibice noszą w czasie pan...