1/23
W sobotę, 9 lutego, w hali zespołu szkół w Kostrzynie nad...

Świetny debiut UKS Nukleon w III lidze. Kostrzynianie pokonali UKS Szczypiorniak Zielona Góra

W sobotę, 9 lutego, w hali zespołu szkół w Kostrzynie nad Odrą UKS Nukleon podjął drużynę UKS Szczypiorniak Zielona Góra. To był debiut gospodarzy w seniorskich rozgrywkach piłki ręcznej. - Czekaliśmy na to 10 lat - przyznaje trener Marek Zatylny. Jego podopieczni debiut zaliczyli na piątkę.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 29:27. - Mecz walki, tak można podsumować to spotkanie - stwierdził po zakończeniu M. Zatylny. Kostrzynianie zwyciężyli mimo, że w pierwszych minutach spotkania przegrywali. Goście przejęli inicjatywę i rzucili kilka bramek z rzędu. Później jednak trema wyraźnie kostrzynian opuściła i przy głośnym dopingu publiczności rzucali kolejne bramki.

- Pierwsza odsłona to dobra gra w obronie i bardzo dużo błędów własnych. Po przerwie goście przez 15 minut utrzymują trzy, cztery bramki przewagi. Popełniamy już zdecydowanie mniej błędów. Ostatnie 15 minut meczu to pokaz bardzo dobrej gry w obronie i ambitnej walki o każdą piłkę. Z dobrej obrony poszły kontry i już w 49 minucie gry doprowadzamy do remisu 22:22. Na minutę przed końcem meczu prowadzimy 29:26 i już wiemy że tego meczu przegrać nie możemy - relacjonuje trener Zatylny.

Kostrzyńska drużyna wystąpiła w składzie: AWLUCZUK Mateusz, STAŃCZAK Dominik, NAUMOWICZ Wojciech (1), OLEK Wojciech (2), GOŁUCH Bartosz, JABŁOŃSKI Sebastian, KORZIK Kajetan (6), SULMIŃSKI Mateusz (1), NIEWINOWSKI Beniamin (5), NAUMOWICZ Kacper, DĘBOWSKI Patryk (9), NOWICKI Gerard, ANDRYS Łukasz (3), POBIELSKI Piotr, OLEJARCZUK Kamil (2), trener - ZATYLNY Marek, kierownik drużyny - HALIGOWSKI Karol.