Andrzej Flügel
Marcel Ponitka zdobył w Międzychodzie osiem punktów
Marcel Ponitka zdobył w Międzychodzie osiem punktów Mariusz Kapała
Bardzo udanie zaczęli play offy nowosolanie. Jako piąta ekipa rundy zasadniczej grali z czwartym Sokołem. Nie da się ukryć, że faorytem był zespół z Międzychodu, który niedawno w zaległym spotkaniu rozgromił Muszkieterów.

Sokół Marbo Międzychód - Muszkieterowie Nowa Sól 70:78 (17:23, 14:18, 22:22, 17:15)
Muszkieterowie: Der 20 (6), Krawczyk 9 (1), Marc. Ponitka 8 (1), Szymański 8, Trubacz 4 oraz: Traczyk 9, Polewiak 3, Bednarczyk, Pogoda i Mołek po 2.

Jednak mecz meczowi nierówny. Gospodarze zaczęli ostro, bo prowadzili 9:2. Nowosolanie jednak szybko opanowali sytuację i po chwili po trafieniu Adriana Krawczyka goście wygrywali 10:9. Potem miejscowi, jakby zdeprymowani mocną obroną i skutecznością Muszkieterów nie byli w stanie ich dojść. W 14 min po osobistych Krawczyka goście prowadzili różnicą 10 punktów - 29:19. Gospodarze nie rezygnowali. Gonili i pod koniec trzeciej kwarty nowosolanie wygrywali tylko 52:51.

Jednak to był dzień Muszkieterów. Szybko opanowali sytuację. Na początku czwartej kwarty po rzucie Adriana Polewiaka było już 66:53 dla nich. Tej przewagi goście już nie wypuścili z rąk. Spokojnie trzymali kilkunastopunktowe prowadzenie. Sokół mógł jedynie w ostatniej minucie zmniejszyć różnicę. To był dobry mecz w wykonaniu Muszkieterów. Obrazuje to choćby celność rzutów z gry na poziomie 57,1 proc. (32 celne na 56 prób). Sześciokrotnie za trzy trafił Jakub Der.