Święto Ulicy, Bamberka... Koncerty, spektakle, imprezy – zobacz, ile się dzieje tego weekendu na lubuskich scenach!

REDAKCJA
W Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze od piątku do niedzieli (9-11 października 2020 r.) - perypetie małżonków w sztuce „Związek otwarty”. Grają: Romana Filipowska i Wojciech Romańczyk.
W Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze od piątku do niedzieli (9-11 października 2020 r.) - perypetie małżonków w sztuce „Związek otwarty”. Grają: Romana Filipowska i Wojciech Romańczyk. BARTOSZ MIROSŁAWSKI – MAT. LUBUSKIEGO TEATRU
Udostępnij:
Tego weekendu – 9-11 października 2020 r. – na lubuskich scenach wydarzeń bez liku.

Zielona Góra

W Lubuskim Teatrze: perypetie małżonków w sztuce „Związek otwarty”

Lubuski Teatr zaprasza tego weekendu na „Związek otwarty” - farsę, której współautorem jest Noblista Dario Fo. W komediowym spektaklu niewiernych małżonków grają Romana Filipowska i Wojciech Romańczyk. Opieka artystyczna: Robert Czechowski
O co chodzi? Małżonkowie (Romana Filipowska, Wojciech Romańczyk – sceniczny duet z pamiętnego „Niedźwiedzia” Czechowa) akurat przeżywają kryzys. Dogadali się wcześniej na związek otwarty, ale się okazało, że drzwi otwierają się chętniej z jednej strony.

To znaczy On ląduje w łóżku z kolejnymi kochankami, ale „kochanie, to tylko seks”. Ona? Niby stan rzeczy akceptuje. Niby… Bo przecież przez godzinę oglądamy kolejne bitwy jednej wielkiej wojny, której temperatury nie podnoszą tylko czerwone meble i patelnia (scenografia Wojciecha Stefaniaka). Od droczenia się i półsłówek „otwarci” małżonkowie przechodzą do czynów: jest próba skoku z okna czy balkonu. Po drodze – soczysta dawka humoru.
Lubuski Teatr: „Związek otwarty” – bilety: 35/45 zł:

  • w piątek, 9 października 2020 r., o godz. 19.00
  • w sobotę, 10 października 2020 r., o godz. 19.00
  • w niedzielę, 11 października 2020 r., o godz. 18.00

Premiera spektaklu „Związek otwarty” w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze

Zielona Góra/Nowa Sól/Letnica

Finałowe wydarzenia 2. Jazz Crossing Festival Canada & Polska

9 października 2020 /piątek/ - Piekarnia Cichej Kobiety w Zielonej Górze - godz. 20.30 JOANNA CZAJKOWSKA & ALEX PRUSHININ DUO LIST DO CZARNEGO ANIOŁA. PIOSENKI Z REPERTUARU EWY DEMARCZYK JAM SESSION bilety 30 zł
10 października 2020/sobota/ - Piekarnia Cichej Kobiety w Zielonej Górze - godz. 20.30 HENRYK MIŚKIEWICZ QUARTET JAM SESSION bilety 35 zł
11 października 2020 /niedziela/:

  • Nowosolski Dom Kultury - godz. 17.00 HENRYK MIŚKIEWICZ QUARTET bilety 30 i 20 zł
  • Letnica w gminie Świdnica – Zbór - godz. 17.00 BIG BAND NOWOSOLSKI & GOŚCIE ZAKOŃCZENIE FESTIWALU wstęp wolny

Nowa Sól

Musica sacra w kościele pw. św. Antoniego

Nowosolski Dom Kultury zaprasza w niedzielę, 11 października 2020, o godz. 16.00 na wydarzenie w kościele p.w. Św. Antoniego – koncert: Musica sacra - Claudio Monteverdi.
Wykonawcy: Cappella Viridimontana w składzie: Joanna Klisowska – sopran, Anna Alexandrowicz – sopran, Marcin Gadaliński – kontratenor, Marcin Liweń – kontratenor, Maciej Gocman – tenor, Krzysztof Mroziński – tenor, Dawid Biwo – bas, Michał Dembiński – bas, Basso continuo: Michał Kocot – pozytyw, Tomasz Lisiecki – wiolonczela barokowa, Henryk Kasperczak – teorba, Jerzy Markiewicz – dyrygent. W programie muzyka sakralna baroku - dzieła C. Monteverdiego.
Wstęp wolny!

Szał zmysłów! Prapremiera książki zielonogórzanki Marty Maciejewskiej – „Sekret bodyguarda”

Zielona Góra

Odkrywaj miasto z Lubuskim Teatrem: ostatni spacer z cyklu Zielone Szlaki

Tym razem organizatorzy zapraszają na spacer po miejscach, na które może nigdy wcześniej nie zwróciliście uwagi, przestrzenie nieużywane, wyspy zieleni, których nikt nie zaplanował. Zapomniane, „niewidzialne” i często trudno dostępne zielone nieużytki na pierwszy rzut oka wydają się pozbawione funkcji. Po oazach zieleni w centrum miasta i niewielkich rezerwatach dzikiej przyrody rozmieszczonych wśród domów i sklepów oprowadzi nas Anna Kraśko, edukatorka i artystka interdyscyplinarna. Ponieważ są to miejsca niezaznaczone na żadnej mapie, będziemy samodzielnie tworzyć plan zielonych przestrzeni rozsianych po mieście.
Szlak zielonych (nie)użytków i miejskie rezerwaty przyrody - Piąty spacer z cyklu Zielone szlaki – w sobotę, 10 października 2020 r. Start o 12.00 z Ronda Romana Mazurkiewicza, ul. Ogrodowa/Fabryczna. Długość trasy: ok. 3 km.

Żary

Finał Międzynarodowych Plenerowych Spotkań ze Sztuką - Ż’Art 2020

Piątek 9 października 2020, godz. 18.00, sala widowiskowa „‚Luna” Żary, ul Okrzei 35 - ostatni dzień Międzynarodowych Plenerowych Spotkań ze Sztuką, Ż’Art 2020 i spotkanie z jednym z najwybitniejszych polskich reżyserów teatralnych Leszkiem Mądzikiem, profesorem kilku uniwersytetów polskich, scenografem, i fotografem, twórcą Sceny Plastycznej KUL. Autor przywiezie do Żar wystawę swoich cenionych na całym świecie fotografii. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję porozmawiać z Mistrzem, a także obejrzeć projekcje filmów : Okno pamięci” w reż. Andrzeja Matyni oraz „Dotyk przemijania” w reż. Doroty Nowakowskiej. Będą mogli również obejrzeć wystawę wydawnictw dotyczących twórczości Leszka Mądzika z moich prywatnych zbiorów.

Żary

Koncert Totus Tuus

Niedziela 11 października 2020 Żary. Fundacja Ars Actiwa i parafia pod wezwaniem Najświętszego Serca pana Jezusa zapraszają w niedzielę 11.10.2020 o godz. 19.00 do żarskiej fary na koncert Totus Tuus. Wystąpią Mariusz Monczak - skrzypce i Wiktor Szymajda - fortepian, organy. Wstęp wolny.

Gorzów Wlkp.

Rodzinne Święto Ulicy Teatralnej

Teatr Osterwy w Gorzowie zaprasza na Święto Ulicy Teatralnej. Zwykle było obchodzone w maju, ale w tym roku – wiadomo, co pokrzyżowało nam plany. Teatr zaprasza więc teraz i oczywiście musimy pamiętać o… dystansie, reżymie, maseczkach. Święto jest po to, żeby ulica Teatralna w Gorzowie pochwaliła się wszystkim, co ma. A jest tego sporo, bo i teatr Osterwy (pomysłodawca imprezy), i Młodzieżowy Dom Kultury ze swoimi sekcjami i zespołami, i Szkoła Muzyczna im. Ciesielskiego, i Akademia Jakub z Paradyża, ale też firmy, no i oczywiście mieszkańcy! W tym roku, w ramach święta, na ulicznej scenie wystąpią gorzowskie Buziaki i Mali Gorzowiacy, swoją naukową ofertę przedstawi Akademia Jakuba z Paradyża, Teatr Osterwy zaprosi na pokaz multimedialnej fontanny (o18.39 w ogrodzie teatralnym) oraz na komediowy spektakl „Żona potrzeba od zaraz” (o 19.00, darmowe wejściówki można odbierać w kasie teatru – 9.00-14.00, do wyczerpania miejsc).
Święto Ulicy Teatralnej, sobota 10 października, od 16.00, okolice Teatru Osterwy

Gorzów Wlkp.

Przed nami kolejna edycja Bamberki!

MCK zaprasza na XI Ogólnopolski Festiwal Monodramów i Teatrów Małych Form, który potrwa dwa dni. Rozkład jazdy na piątek: 19.00, monodram Martyny Strychalskiej z Poznania "Więcej grzechów nie pamiętam...". W skrócie jest to opowieść o relacji matki i córki "bezustannie wibrujących na granicy między miłością a nienawiścią". Następnie o 20.30 zobaczymy monodram Marty Andrzejczyk z Olsztyna "Letnie Małżeństwo", który jest historią pewnego mezaliansu. W sobotę spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 monodramem "Robert" Julii Boguni z Teatru Narybek From Poland z Katowic. Monodram powstał na motywach opowiadania Kristen Roupenian. Następnie o godz. 19.30 "Od przodu i od tyłu" Mateusza Nowaka z Lublina. Treść monodramu skoncentrowana jest wokół XVIII-wiecznej Polski w przededniu jej upadku.
MCK, piątek i sobota, udział darmowy. Uwaga: konieczna jest wydrukowana, darmowa wejściówka dostępna na stronie abilet.pl.

Gorzów Wlkp.

Fenomenalna komedia

Jeśli któryś z panów myślał w złych chwilach, o tym, że nie ma niczego gorszego na świecie od posiadania żony, to jest w ogromnym błędzie! Okazuje się, że naprawdę doskwierać może dopiero jej... brak. Problem pojawia się szczególnie wtedy, kiedy nasz zawodowy awans zależy od małżonki: gdy jej nie ma, to nici z kariery w prestiżowej firmie... Ale facet nigdy się nie poddaje! W tak krytycznej sytuacji zaczyna szybko poszukiwać żony i w końcu ma ich... kilka. „Żona potrzebna od zaraz” to inteligentna komedia, pełna błyskotliwego humoru słownego i sytuacyjnego.
Teatr Osterwy, sobota 19.00; niedziela, 18.00; bilety: 30 i 35 zł.

Nowa Sól

Koncert muzyki filmowej

W Nowosolskim Domu Kultury wystąpi Henryk Miśkiewicz Quartet w ramach 2. Jazz Crossing Festiwal Zielona Góra – Nowa Sól – Sulechów. W wykonaniu kwartetu Henryka Miśkiewicza i w jego aranżacjach usłyszymy tematy z kultowych polskich filmów, m.in.: 07 Zgłoś się, Wojna Domowa, PSY 2, Różyczka. Nie zabraknie muzyki filmowej Krzysztofa Komedy, ale też i nieco starszej z filmów niemych wytwórni filmowej z Bielska Białej z ciekawymi pozycjami takimi jak Odloty czy Oracz.
Niedziela, 11 października, godz. 18.00. Bilety: 30 zł i 20 zł.

Nowa Sól

Odrzańska Odyseja w Nowej Soli

Niezwykła podróż przez historię techniki i żeglugi, warsztaty modelarskie i plastyczne, spacer szlakiem zabytków techniki Nowej Soli i multimedialna projekcja dziedzictwa cywilizacyjnego śródlądowych dróg wodnych Europy wpisanych na listę dziedzictwa światowego UNESCO - to w skrócie program wydarzenia zaplanowanego na niedzielę.
Muzeum Miejskie w Nowej Soli i Fundacja Otwartego Muzeum Techniki zapraszają do nowosolskiego portu na rozwijanie świadomości uniwersalnych walorów dziedzictwa przemysłowego i technicznego.
Godzinne spacery:
grupa 5-6 osób, spacer szlakiem zabytków techniki miasta, połączony z warsztatem fotograficznym prowadzonym przez artystę fotografika (spacery odbędą się w godzinach: 11:00 – 12:00, 12:30 – 13:30, 14:00 – 15:00, 15:30 – 16:30 – spod Harcerskiej Górki – Restauracja 7 życzeń).
Niedziela, 11 października, godz. 10-18.

Nowa Sól

Koncert Claudio Monteverdi Musica Sacra

Nowosolski Dom Kultury i Stowarzyszenie Śpiewacze Cantores zaprasza na koncert muzyki sakralnej. Wystąpi Cappella Viridimontana pod dyrekcją Jerzego Markiewicza. To kameralny zespół wokalny specjalizujący się w wykonawstwie muzyki renesansu i baroku, stworzony przez Jerzego Markiewicza w 1994 roku. W ponad dwudziestoletniej działalności występował na wielu renomowanych festiwalach w Polsce i za granicą.
W programie niedzielnego koncertu muzyka sakralna baroku - dzieła C. Monteverdiego.
Niedziela, 11 października, godz. 16.00, kościół pw. św. Antoniego. Wstęp wolny.

Głogów

"Laboratorium Rejs 2020". Spotkanie finałowe projektu

Przedstawione zostaną wszystkie filmy zrealizowane przez uczestników letnich warsztatów, które odbywały się na barce "Ana" i skoncentrowane były na filmie dokumentalnym. Przebiegały pod opieką profesjonalnych instruktorów dokumentalistów: Katarzyny Matei, Kasi Waligórskiej i Szymona Mizery.
Krótkie etiudy opowiadają o codzienności bohaterów z trzech miast: Nowej Soli, Głogowa i Czerwieńska. Odbędzie się premiera i spotkanie z filmowcami. Trzeba koniecznie zapoznać się z regulaminem wydarzenia, dostępny tutaj
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, pl. Konstytucji Trzeciego Maja.
Niedziela, 11 października, o godz. 17.00. Wstęp 5 zł.

Nowa Sól

Wystawa w Muzeum Miejskim w Nowej Soli

Z okazji 40. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” w Muzeum Miejskim otwarta została wystawa „Przełom. Sierpień 1980. I „Solidarność””. Została przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. Jej autorem jest dr Arkadiusz Kazański. Koncepcja graficzna serii: Aleksandra Kaiper-Miszułowicz; opracowanie graficzne: Piotr Wiejak i Barnin Rej; recenzja: dr hab. Filip Musiał, dr Cecylia Kuta, dr Paweł Skubisz; korekta: Anna Świtalska-Jopek. Ekspozycja wzbogacona została o plansze i materiały poświęcone działalności NSZZ „Solidarność” w Nowej Soli i regionie ze zbiorów PKK „Solidarność” w Nowej Soli i Muzeum Miejskiego.]
Wystawa jest prezentowana w pawilonie przyrodniczym muzeum przez cały październik.

Wschowa

Wystawa w Muzeum Ziemi Wschowskiej we Wschowie

To ekspozycja, która przyjechała do Wschowy z zabytkowego młyna papierniczego, czyli z Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju. - Niezaprzeczalną atrakcją wystawy są towarzyszące jej warsztaty czerpania papieru i lekcje muzealne o historii papiernictwa. Każdy odwiedzający, indywidualnie lub w grupie, będzie miał możliwość wyprodukowania własnoręcznie kartki papieru tradycyjną metodą - zachęcają muzealnicy. Prezentację wystawy i warsztaty czerpania papieru poprowadzi jeden z jej twórców – Marcin Wyszyński.
[b]Wernisaż odbędzie się w piątek, 9 października, o godz. 17.00 w Muzeum Ziemi Wschowskiej przy pl. Farnym 3. [/b

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Dwaj Panowie Pingo - wystawa malarstwa Kołpanowicz&Cruz

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie