Szósty Bieg z Flagą w ręku w Piekoszowie. Na starcie ustawiło się blisko 150 osób. Zobaczcie zdjęcia

Paulina Baran
Zobaczcie zdjęcia z biegu>>>
Zobaczcie zdjęcia z biegu>>>Kamil Bielaszewski
Święto Flagi, 2 maja uczczono w Piekoszowie na sportowo podczas patriotycznego "Biegu z flagą w ręku". W szóstej edycji wydarzenia uczestniczyło blisko 150 biegaczy, którzy mieli do pokonania dziesięć kilometrów malowniczej, choć bardzo wymagającej trasy. Zobaczcie zdjęcia.

Były mniejsze i większe flagi, a część biegaczy ubrana była w biało-czerwonych barwach. Blisko 150 osób zgromadziło się na starcie piekoszowskiego „Bieg z flagą w ręku”. Na czele sportowców stanął również ustępujący już ze stanowiska burmistrz gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek.

Zawodnicy przynieśli ze sobą flagi, a część biegaczy ubrana była w biało-czerwonych barwach. Po odegraniu Mazurka Dąbrowskiego zawodnicy w pełnej gotowości ustawili się na starcie. Do pokonania mieli malownicze zakątki gminy Piekoszów. Tradycyjnie wystartowano spod pomnika Józefa Piłsudskiego na Placu Niepodległości w Piekoszowie. Trzeba było przebiec dziesięć kilometrów trasy o różnym podłożu i z kilkoma przewyższeniami.

Na metę jako pierwsza kategorii open kobiet przybiegła Aneta Latkowska z czasem 44,40. Na miejscu drugim uplasowała się Paulina Klasińska z czasem 49, 30, a na miejscu trzecim Anna Jamioł z czasem 50.10. W kategorii open mężczyzn zwycięzcą okazał się Tomasz Iwan, który na mecie pojawił się z czasem 33,30. Miejsce drugie zajął Michał Bąk z czasem 34,12, a miejsce trzecie na podium zdobył Artur Sochacki z czasem 36,46.