Syndrom nagrał nową płytę. Ma być gotowa na premierę...

  Syndrom nagrał nową płytę. Ma być gotowa na premierę „Kroniki zielonogórskiego rocka” [WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału
  Zdzisław Haczek

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  W sobotę, 4 lutego 2017 r., głośno było w Studiu Nagrań Polysound w zielonogórskiej siedzibie Regionalnego Centrum Animacji Kultury.
  Studio Nagrań Polysound w RCAK w Zielonej Górze, 4 lutego 2017 r. Nową płytę kończy nagrywać zielonogórski zespół Syndrom
  1/13
  przejdź do galerii

  Studio Nagrań Polysound w RCAK w Zielonej Górze, 4 lutego 2017 r. Nową płytę kończy nagrywać zielonogórski zespół Syndrom ©Zdzisław Haczek/Gazeta Lubuska

  W sobotę, 4 lutego 2017 r., głośno było w Studiu Nagrań Polysound w zielonogórskiej siedzibie Regionalnego Centrum Animacji Kultury.

  Zespół Syndrom, grający w składzie: Zuzanna Kulik - wokal, Vadim Zawadzki - gitara, Artur Knycpel - gitara, Bartek Mokrzycki - gitara basowa, Paweł Pusz - perkusja - kończył w sobotę, 4 lutego 2017 r., nagrywać materiał na nową płytę. Za szybą czuwał niezawodny realizator Zbigniew Adamczak.

  Podczas wykonywania tytułowego utworu z nowego albumu - „Insanity Is Contagious”, wokół muzyków krążyły obiektywy kamer i aparatów Jarka i Maksa z Wjazdu Na Próbę (realizują teledysk) i ekipy Riff TV. W tej ostatniej jest Aleksandra Łobodzińska, która działa w Stowarzyszeniu Forum Art.

  To staraniem Forum Art (przy finansowym wsparciu miasta Zielona Góra) pod koniec marca ukaże się „Kronika zielonogórskiego rocka”. - Cofamy się tam do 1989 roku i pokazujemy historię całej podziemnej zielonogórskiej sceny - mówi. A. Łobodzińska.

  „Gazeta Lubuska” też w wydawnictwie zaistnieje. Wszak to w klubie pod zielonogórską redakcją „GL” przy al. Niepodległości odbywały się w pierwszej połowie lat 90. koncerty konkursu „Czad pod Kaczką”. Fani lokalnych kapel przyjeżdżali z Krosna Odrzańskiego, Nowej Soli czy Gubina...

  Nowa płyta zespołu Syndrom ma się pojawić wraz z premierą „Kroniki...”. Pod koniec marca br. w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze zostanie otwarta okolicznościowa wystawa, a na początku kwietnia 2017 r. w koncercie „ZG United” zagrają miejscowe zespoły reprezentujące różne gatunki. Czadu da też Syndrom.

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia