MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Syntetyczne melodie

SYLWIA DOBIES
Utwór Daniela Gródeckiego i Zenona Szestakowa zainspirowany... drogą do klubu Mayday, znajduje się na dziewiątym miejscu listy przebojów radia Elka. Muza puszczana jest przez tę stację od kilku miesięcy.

- Samo techno obejmuje ponad 80 różnych gatunków muzyki, więc my swoją określamy po prostu jako muzykę techniczną - wyjaśnia Lifeform, czyli D. Gródecki. - Mniej więcej od siedmiu miesięcy nasze utwory są grane przez radio Elka. Cieszymy się, że nasze kompozycje się podobają i staramy się, żeby były jak najlepsze.

Syntetyczne melodie

Sonic, czyli Z. Szestakow przyznaje, że na brzmienie technicznej muzyki ma wpływ jakość pojedynczych dźwięków, generowanych przez syntezatory.
- Najwyższej jakości dźwięki kupuje się na płytach i z nich komponuje muzykę - opowiada Z. Szestakow, którego utwór "Traffic forever" leci na antenie lokalnego radia. - Na płycie jest zwykle 20 dźwięków, za które trzeba zapłacić 200 zł. Studyjne dźwięki kupują muzycy na całym świecie. My mamy ich niewiele, więc korzystamy z własnych, półprofesjonalnych tonów.
Komputerowi muzycy demonstrują głębię studyjnego dźwięku i nieprofesjonalnych produkcji.
- Nie mamy pieniędzy na takiej jakości efekty - przyznają.

Już nie didżeje

Odkąd tworzą własne kompozycje, zrezygnowali ze skrótów DJ przed swoimi artystycznymi pseudonimami. Na razie nie mieli okazji wystąpić ze swoją własną muzyką na jakiejś scenie. Ich muzyką zainteresował się znajomy z Belgii, któremu przesłali "March to freedom". Jest to trochę nietypowy dla nich, bo brzmiący "normalnymi" instrumentami, kawałek. Być może ich muzyka zostanie wykorzystana do tworzonego w Belgii musicalu.

Otwarci na propozycje

- Dużo czytaliśmy na temat teorii dźwięku i muzyki, mamy program, który wymaga naprawdę dużej wiedzy, żeby coś na nim zrobić i coraz lepiej sobie z nim radzimy - uważa Daniel. - Chętnie zgralibyśmy coś swojego w Twierdzy czy innym głogowskim lokalu. Jesteśmy otwarci na propozycje. Możemy robić dżingle, czy muzykę do reklam...
Kompozycji Lifeform’a i Sonic’a można posłuchać również w Internecie. Ich utwory znajdują się na stronie www.muzamp3.prv.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska