Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sytuacja na S3. Powroty znad morza. Na drodze ekspresowej S3 mogą się tworzyć korki!

OPRAC.:
Urszula Baumann
Urszula Baumann
Wąskie gardła na S3 są wciąż w województwie zachodniopomorskim. Już za Szczecinem możemy spodziewać się korków
Wąskie gardła na S3 są wciąż w województwie zachodniopomorskim. Już za Szczecinem możemy spodziewać się korków Urszula Baumann
W niedzielę sporo osób będzie wracało znad morza. Sprawdziliśmy, gdzie na drodze S3 można spodziewać się utrudnień i gdzie najczęściej tworzą się korki. Podpowiadamy też, jak ominąć zatory.
  • Droga S3 to najczęściej wybierana przez mieszkańców lubuskiego trasa nad morze.
  • Korków możemy spodziewać się w województwie zachodniopomorskim. Tam na kilku odcinkach są zwężenia, bo nadal trwają prace przy rozbudowie S3.
  • Podpowiadamy, które trasy alternatywne można wziąć pod uwagę

Sytuacja na S3 może się dynamicznie zmieniać

Pamiętajmy, że sytuacja na drodze może w każdej chwili się zmienić. Czasami nawet drobna kolizja jest przyczyną zatorów. Trzeba o tym pamiętać i przygotować się odpowiednio do podróży. Drogowcy przypominają o kilku ważnych zasadach podróżowania po drogach:

  • patrz na znaki o zmiennej treści
  • utrzymuj bezpieczny odstęp
  • korytarz życia może uratować niejedno życie
  • pas awaryjny tylko do awaryjnych sytuacji
  • włączaj się bezpiecznie do ruchu i korzystaj z „suwaka”
  • patrz na znaki, nie łam przepisów
  • zapamiętaj ten numer 19 111
  • skupiaj się na drodze i dbaj o odpoczynek,

Czytaj także: Korytarz życia na drodze. Jak go utworzyć? Wystarczy przestrzegać kilku zasad!

Zobacz wideo: Jak się zachować, kiedy jesteśmy świadkami wypadku?

Wideo: Dzień Dobry TVN/x-news

Gdzie tworzą się korki na S3 w Zachodniopomorskiem?

Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przygotował raport z prac na "trójce", radzi też, jak można ominąć miejsca, w których prowadzone są roboty.

Utrudnienia na węźle drogowym A6/DK10 Szczecin Kijewo

Roboty drogowe przy przebudowie węzła drogowego Szczecin Kijewo, po wyłonieniu nowego wykonawcy, zostały wznowione w czerwcu tego roku. Wg planu, pod koniec tego roku zostanie oddany do użytku nowy wiadukt nad autostradą wraz z prowadzącą do niego jezdnią DK10 w stronę Szczecina oraz dwoma łącznicami: Stargard-Świnoujście i Świnoujście-Szczecin. Jak informuje GDDKiA, prowadzone roboty mogą powodować pewne utrudnienia w ruchu, ale planując prace drogowcy, wzięli pod uwagę weekendowe wzrosty ruchu, dlatego największe utrudnienia – takie jak zawężania jezdni będą poza wakacyjnymi weekendami.

S3 z dwoma jezdniami do Goleniowa

Od połowy czerwca tego roku zostały uruchomione dwie jezdnie na S3 i A6 od Szczecina do Goleniowa. To nie tylko same jezdnie, ale również przebudowany węzeł Rzęśnica i nowy węzeł drogowy Kliniska Wielkie.

- Na drodze trzeba zwracać szczególną uwagę na oznakowanie, gdyż na nowych węzłach jedzie się inaczej niż wcześniej. Na węźle Rzęśnica w kierunku Świnoujścia jedziemy teraz prosto łagodnym łukiem, a nie jak to było w starym układzie węzła w prawo i dalej wiaduktem nad DW142. Mapy nawigacji satelitarnych mogą nie być jeszcze zaktualizowane, dlatego nie należy do końca ufać ich wskazaniom – ostrzegają drogowcy.

Ten odcinek S3 to jeszcze cały czas plac budowy, do wykonania został roboty poza głównymi jezdniami – dokończenie przejścia dla zwierząt, siatek wygradzających, kładki dla pieszych, czy dróg dojazdowych. Dlatego na tym odcinku jest ograniczenie prędkości do 90 km/h i mogą występować lokalne zwężenia. Jednak przejazd S3 do Goleniowa jest znacznie lepszy niż w poprzednich latach.

Budowa S3 od Goleniowa do Brzozowa

O ile do Goleniowa mamy przebudowę istniejącej drogi, to od Goleniowa do obwodnicy Parłówka powstaje zupełnie nowa dwujezdniowa S3.

W tym sezonie wakacyjnym jeszcze nie pojedziemy nową trasą, roboty mają się zakończyć do kwietnia przyszłego roku. Obecnie trwają intensywne prace, wykonywana jest nawierzchnia i obiekt mostowe. W wielu miejscach na obecnej DK3 występują utrudnienia – ograniczenia prędkości, zjazdy na plac budowy, tymczasowe skrzyżowania.

Ile zarabiają kierowcy ciężarówek? Niektórzy nawet ponad 7 tysięcy złotych na rękę. Wiele dowiadujemy się dzięki raportowi TransJobs.eu. Przejdź do następnych zdjęć, aby zobaczyć zarobki kierowców >>>

Tyle zarabiają kierowcy ciężarówek w Polsce. Kwoty mogą was ...

- Tymczasowe organizacje ruchu będą się wielokrotnie zmieniać, dlatego trzeba zwracać szczególną uwagę na oznakowanie i sytuację na drodze. Jeżeli chcemy uniknąć utrudnień na tym odcinku, to z pewnością warto jechać nad morze poza weekendami wakacyjnymi lub wybrać trasę alternatywną – informuje szczecińska GDDKiA

Nowa S6 do Kołobrzegu, Mielna i Koszalina

W ubiegłym roku została oddana do użytkowania droga ekspresową S6 od Goleniowa do Koszalina. Nowa dwujezdniowa droga ekspresowa ma długość ponad 130 km. Dzięki tej trasie znacznie poprawił się dojazd do wielu miejscowości nadmorskich. Do Kołobrzegu, czy Ustronia Morskiego zamiast starą DK6 przez Płoty, Rymań i dalej drogami wojewódzkimi i powiatowymi dojedziemy bezpośrednio nową S6.

Ekspresowa „szóstka” jest prawdziwą rewolucją komunikacyjną w tej części regionu. Na trasie zlokalizowane są trzy pary miejsc obsługi podróżnych, gdzie można się zatrzymać, odpocząć i skorzystać z toalety. GDDKiA przypomina, że przy nowej drodze nie ma jeszcze stacji paliw, dlatego trzeba pamiętać o tym, że w celu zatankowania trzeba zjechać z S6.

Nowa obwodnicę Szczecinka na DK11

We wschodniej części województwa ruch wakacyjny może skorzystać z otwartej na jesieni ubiegłego roku obwodnicy Szczecinka w ciągu S11. Obwodnica wyprowadziła ruch z miasta, w którym często tworzyły się korki. Reszta DK11 to w dalszym ciągu jednojezdniowa droga krajowa. Ta droga również wkrótce zacznie się zmieniać. Na początku tego roku zostały podpisane umowy na zaprojektowanie i budowę odcinków SK11 Koszalin-Bobolice. Wykonawcy projektują nową trasę, która będzie biegła po nowym przebiegu i w przyszłym roku rozpoczną prace budowlane.

Polecamy: Droga S3 połączy północ i południe kraju

DROGI ALTERNATYWNE DLA S3

Droga krajowa nr 111 – omijamy odcinek S3 Brzozowo-Miękowo

Atrakcyjną alternatywą podczas tegorocznych wakacji będzie ciągle droga wojewódzka nr 111, którą możemy ominąć budowany odcinek S3 Brzozowo-Miękowo. - Na tej drodze w wakacje nie będzie prowadzonych robót – zapewnia GDDKiA.

Trasa alternatywna jest oznakowania biało-niebieskimi tablicami. Od węzła Goleniów Zachód (Święta) przez Modrzewie, Kąty, Stepnicę i Żarnowo dojedziemy do Recławia i Wolina. Również od Świnoujścia i Międzyzdrojów trasa jest oznakowana na węźle Wolin Wschód (Recław).

Droga wojewódzka nr 106 - omijamy S3 w Zachodniopomorskiej

Możliwe jest również całkowite ominięcie drogi S3 i dojazd nad morze drogą wojewódzką nr 106. Trasa ta jest jednojezdniowa, ale ruch na niej jest zdecydowanie mniejszy niż na S3.

Jeżeli nie chcemy się spieszyć i dojechać nad morze spokojniejszą drogą, można rozważyć tą alternatywę.

- Na węźle Myślibórz trzeba zjechać na DW119, w Pyrzycach na DW106, którą przez Stargard, Maszewo i Nowogard dojedziemy do pasa nadmorskiego – informuje GDDKiA.

We wschodniej części województwa zatory tworzą się w Bobolicach i na DK11 do Koszalina, dlatego przy bardzo dużym ruchu zalecana jest jazda od Szczecinka DW 172 i DW163 w stronę Kołobrzegu.

Projekt jest gotowy, wszystkie dokumenty złożone w urzędzie. Wykonawca czeka na zezwolenie na budowę odcinka S3, który prowadzić będzie w kierunku granicy z Czechami. To najtrudniejsza technicznie część S3, bo konieczne będzie drążenie tuneli. >>

Droga S3 do granicy z Czechami. To będzie najtrudniejszy odc...

Zobacz wideo: Jak się zachować, kiedy jesteśmy świadkami wypadku?

Wideo: Dzień Dobry TVN/x-news

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska