Szał radości polskich szczypiornistów po wygranym meczu z Hiszpanią! "Lecieliśmy na oparach" (wideo)

PGNiG/x-news
Polacy nie kryli radości po wygranym meczu z Hiszpanią i wywalczonym brązie!
Polacy nie kryli radości po wygranym meczu z Hiszpanią i wywalczonym brązie! Qatar 2015 via epa/Fehim Demir
Polscy piłkarze ręczni z brązowymi medalami mistrzostw świata. W meczu o trzecie miejsce mundialu w Katarze Biało-czerwoni w niesamowitych okolicznościach pokonali Hiszpanię 29:28.

Starcie lepiej rozpoczęli gracze Michaela Bieglera, którzy prowadzili nawet czterema bramkami. Końcówka pierwszej części należała jednak do obrońców tytułu. Ci odrobili straty i na przerwę obie ekipy schodziły przy remisie 13:13.

Polska wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej w Katarze!

Drugie 30 minut to dominacja Hiszpanów, którzy długo prowadzili kilkoma golami. Polacy zachowali jednak zimną krew i tuż przed końcem doprowadzili do remisu po rzucie MVP spotkania, autora 8 trafień, Michała Szyby. Do rozstrzygnięcia małego finału potrzebna więc była dogrywka. W niej Biało-czerwoni byli lepsi o bramkę i trzeci w historii brązowy medal mistrzostw świata dla Polski stał się faktem.

A. Wiśniewski: To mój pierwszy medal. Spełniłem swoje marzenie, ale nie miałem siły skakać z radości. Teraz chcę pojechać na Igrzyska Olimpijskie i także przywieźć z nich medal.

B. Jurecki: Charakter, wola walki, ogromne serducho. Były straszne nerwy, ale dzięki temu mamy brąz.

Załamani, pokonani i wściekli. Polska minimalnie przegrywa z Katarem!

K. Syprzak: Dawać te mikrofony, bo nie będę się powtarzać! (...) To jeszcze do nas nie dociera. Wielki szacunek dla Michała Szyby. Być może ktoś zrobił błąd, że nie wstawiał go wcześniej do składu.

Trener Michael Biegler. Ton on poprowadził Polaków do półfinału MŚ w Katarze (reportaż)

M. Szyba: To jest najpiękniejszy dzień w moim życiu. Ta drużyna pokazuje coś niesamowitego i zawsze się podnosi z kolan!

K. Bielecki: Nie szło nam w ataku, ale udało się wygrać z Hiszpanią. Jest super. Cieszę się równie mocno jak po awansie do półfinału, ale tym razem w środku.