Szef policjantów: Akcja w Gorzowie była prawidłowa (wideo)

  • Gazeta Lubuska

TVN24/x-news

- Na pierwszy rzut oka reakcja policjantów była prawidłowa - mówi komendant główny policji Marek Działoszyński, oceniając akcję funkcjonariuszy w Gorzowie.

W poniedziałek, 14 lipca, agresywny mężczyzna zniszczył na ul. Mieszka I kilkanaście samochodów, a następnie tłuczkiem i metalową rurką zaatakował funkcjonariuszy. Gorzowscy policjanci odpowiedzieli ogniem i postrzelili napastnika w nogę.

Nadinsp. Marek Działoszyński, który pochodzi ze Skwierzyny, spotkał się z policjantami, którzy brali udział w akcji i wyraził wdzięczność za ich postawę. - Dziękowałem im za dzielność i za to, że podjęli ryzyko, minimalizując skutki swojego działania - powiedział komendant główny policji.

Przeczytaj też:Strzelanina w Gorzowie. Mężczyzna zniszczył kilkanaście aut, później ruszył na policjantów (wideo, zdjęcia)

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

21.07.2014, 22:18

Chcesz sobie "robic jaja" to znajdz odpowiedni do tego wątek. Ten ZASRAŁEŚ już wyjątkowo mocno.
Takim za przeproszeniem "pierdzielniem kocopołów" niszczysz kolejny watek.
Jaki by on nie był.
Podnieca ciebie robienie gnoju wszedzie tam gdzie sie pojawisz?
To nie jest wątek o tobie!
 
 

21.07.2014, 21:30

W dniu 21.07.2014 o 19:00, wolfenstein3d napisał: Cieszcie się że nie mamy policji jak w usa. Tam drogówka zatrzymuje trzymając cie na celowniku. Spróbuj gwałtownie sie ruszyć to po tobir. Sprzeciw sie panu władzy to kula w łeb.A tam patrole składają sie z 2 facetów. Partnerzy. A u nas kpbietka+men kto to wymyślił. Baba gościowi nir pomoże fizycznie bo nie ma siły a we dwóch łatwiej byłoby obezwładnić bez użycia broni.Kuzun też kiedyś wariował kopami rozwalił podwójne drzwi do domu matke ganiał z nożem przyjechała policja facet+baba. On go jakoś obezwładnił ale leżał na nim i czekali na posiłki.
Kobiety potrafią również wspaniale walczyć. Nie ma znaczenia jaki jest skład patrolu. Powinni się bardzo dobrze znać i być zgrani bez podpowiadania sobie co kto ma robić.
Skierowanie broni w kierunku człowieka również jest jej użyciem. Daje efekt psychologiczny. Jednak z futerału musi być wyciągnięta błyskawicznie. My nie posiadamy tradycji kowbojskich takich jak w USA.

21.07.2014, 21:09

W dniu 21.07.2014 o 18:54, wolfenstein3d napisał: Tam dwoje.. baba jest 7x słabsza fizycznir od przeciętnego faceta a ten hipopotam tylko ppdskakiwał nawet siły biec by nie miał. O walce wręcz możnaby w tym przypadku zapomnieć glina chowa się za samochód ucieka pokazuje napastnikowi werbalnie że się boi. Tego rzutu łomem by nie było gdyby odpowiednia postawa stróża prawa. Powinien był wzorem chucka norisa kopnąç z półobrotu wytrącając nóż. W policji powinni uczyçkrav maga a nie zajadać sie pączkami na patrolach. Strzelnica też powinna być częściej. I pierwsza pomoc szkolenia.
Też tak myślę. Gdyby odważnie podbiegli do chuligana, z pewnością zwątpiłby. Gdy zauważył, że policjanci boją się i przeklinają, nabrał werwy. Dwoje dobrze wyszkolonych policjantów powinno w ciągu 3 sekund skuć kajdankami chuligana od chwili wyjścia z radiowozu. Przecież miała to być interwencja.

21.07.2014, 21:00

Cieszcie się że nie mamy policji jak w usa. Tam drogówka zatrzymuje trzymając cie na celowniku. Spróbuj gwałtownie sie ruszyć to po tobir. Sprzeciw sie panu władzy to kula w łeb.A tam patrole składają sie z 2 facetów. Partnerzy. A u nas kpbietka+men kto to wymyślił. Baba gościowi nir pomoże fizycznie bo nie ma siły a we dwóch łatwiej byłoby obezwładnić bez użycia broni.Kuzun też kiedyś wariował kopami rozwalił podwójne drzwi do domu matke ganiał z nożem przyjechała policja facet+baba. On go jakoś obezwładnił ale leżał na nim i czekali na posiłki.

21.07.2014, 20:54

Tam dwoje.. baba jest 7x słabsza fizycznir od przeciętnego faceta a ten hipopotam tylko ppdskakiwał nawet siły biec by nie miał. O walce wręcz możnaby w tym przypadku zapomnieć glina chowa się za samochód ucieka pokazuje napastnikowi werbalnie że się boi. Tego rzutu łomem by nie było gdyby odpowiednia postawa stróża prawa. Powinien był wzorem chucka norisa kopnąç z półobrotu wytrącając nóż. W policji powinni uczyçkrav maga a nie zajadać sie pączkami na patrolach. Strzelnica też powinna być częściej. I pierwsza pomoc szkolenia.

21.07.2014, 18:36

W dniu 21.07.2014 o 15:11, Coca cola napisał: Miałes się gamoniu nie odzywać.. To nie jest wątek o tobie i twwojej zdolności walki łopatką.. Zaginany zaczynasz swoje pie dolenie unikając odpowiedzi wprost.I tak zostałes skasowany w tym wątku i przyjemnie az było patrzeć jak skamlesz swoje bzdury rozpaczliwie się broniąc.Powtórzę zatem tchórzu.. Pierwszy byś spieprzał w obliczu zagrozenia..
Oczywiście, że wiem o czym jest wątek, dlatego trzymam się tematu. Mam pytanie: Kto taki skasował mnie w tym wątku? Ty Coca cola? Ty tylko przeszkadzasz w dyskusji.
Na temat ani razu nie wypowiedziałeś się.
Przemyśl to co Co napisałem. :)

21.07.2014, 17:11

W dniu 21.07.2014 o 14:02, *WILK* napisał: Dlatego należy Coca cola o tym mówić. Z zachowaniem kultury i bez emocji.
 
Miałes się gamoniu nie odzywać.. To nie jest wątek o tobie i twwojej zdolności walki łopatką.. Zaginany zaczynasz swoje pie dolenie unikając odpowiedzi wprost.
I tak zostałes skasowany w tym wątku i przyjemnie az było patrzeć jak skamlesz swoje bzdury rozpaczliwie się broniąc.
Powtórzę zatem tchórzu.. Pierwszy byś spieprzał w obliczu zagrozenia..

21.07.2014, 16:02

Dlatego należy Coca cola o tym mówić. Z zachowaniem kultury i bez emocji.

21.07.2014, 16:00

W dniu 21.07.2014 o 12:34, Coca cola napisał: Ty durniu żyjesz w jakiejś alternatywnej rzeczywistości?Nie widziałes zdjęc i filmów? Facet uciekając miał jescze nóż! Ale nie ty być kundlu poczekał az ten "niewinny uciekinier" komuś by te kosę sprzedał uciekając. Dopiero wtedy byś pałał oburzeeniem że policjanci nie strzelali..Na wymioty człowieka zbiera czytając twoje chore teorie..A ty?Pierwszy byś spie...r.d...lił widząc co sie dzieje..
Akurat Coca cola jesteś w błędzie. Posiadam umiejętność walki takimi elementami jak bagnet i łopatka . Tu jednak nie chodzi o to co ja bym zrobił. Posiadanie noża przez chuligana,  dla policjantów a było ich dwoje,  nie powinno stanowić problemu aby mu ten nóż odebrać bez strzelania.
Inną kwestią pozostaje nasza społeczna świadomość. Otóż obywatele odwracają się udając, że niczego nie widzą. Nie chcą przesłuchań i innych kłopotów. Leżącego człowieka omijają na chodniku bo myślą, że jest pijany. Umiera kilka godzin w męczarniach dziecko zamknięte w samochodzie na publicznym parkingu. To jest znieczulica. Chory człowiek w piwnicy. Samo strzelanie nie naprawi sytuacji.

21.07.2014, 14:34

W dniu 21.07.2014 o 10:46, *WILK* napisał:  Tam nie było aż tak wysokiego zagrożenia życia policjantów. Po rzuceniu metalowymi przedmiotami, chuligan stał się już bezbronny. Nawet gdyby posiadał jeszcze jakąś rurkę w ręku, policjanci mogli poprosić o pomoc mieszkańców. Z pewnością zbiegłoby się kilku mężczyzn i odebrałoby mu tą rurkę. Każdy obywatel obowiązany jest nieść pomoc policjantom.
 
Ty durniu żyjesz w jakiejś alternatywnej rzeczywistości?
Nie widziałes zdjęc i filmów? Facet uciekając miał jescze nóż! 
Ale nie ty być kundlu poczekał az ten "niewinny uciekinier" komuś by te kosę sprzedał uciekając. Dopiero wtedy byś pałał oburzeeniem że policjanci nie strzelali..
Na wymioty człowieka zbiera czytając twoje chore teorie..
A ty?
Pierwszy byś spie...r.d...lił widząc co sie dzieje..

21.07.2014, 12:46

W dniu 21.07.2014 o 10:14, kajmax napisał: Jeszcze w Polsce nie nauczono społeczeństwa ze przed policjantem należy czuc respekt i na kazde jego polecenie zucac się na ziemie, bo inaczej może być zastrzelony.A prowadzenie dochodzeń prokuratorskich czy policjant mogl strzelac czy nie zawsze powinno być prowadzone w kierunku  ze cos moglo by się stać innego gdyby nie strzelal na kozysc policji. Brawo policjanci i Pani policjantka z Gorzowa
 Tam nie było aż tak wysokiego zagrożenia życia policjantów. Po rzuceniu metalowymi przedmiotami, chuligan stał się już bezbronny. Nawet gdyby posiadał jeszcze jakąś rurkę w ręku, policjanci mogli poprosić o pomoc mieszkańców. Z pewnością zbiegłoby się kilku mężczyzn i odebrałoby mu tą rurkę. Każdy obywatel obowiązany jest nieść pomoc policjantom.

21.07.2014, 12:14

Jeszcze w Polsce nie nauczono społeczeństwa ze przed policjantem należy czuc respekt i na kazde jego polecenie zucac się na ziemie, bo inaczej może być zastrzelony.
A prowadzenie dochodzeń prokuratorskich czy policjant mogl strzelac czy nie zawsze powinno być prowadzone w kierunku  ze cos moglo by się stać innego gdyby nie strzelal na kozysc policji. Brawo policjanci i Pani policjantka z Gorzowa

20.07.2014, 16:42

W dniu 20.07.2014 o 13:14, wolfenstein3d napisał: Jeśli chodzi o policję w gorzowie to w przypadku pobicia nie robi absolutnie nic nawet nie intwrwenuje ajka ktos zglosi to namawia zeby nir skladac oskarzenia. W przypadku gwałtu kara w zawiasach a jesscze sie napiętnuje ofiare że pewnie sama jest temu winna. A sprawcy sie nawet nie szuka. Ale policja ma sukcesy m.in. łapanie kierowców przekraczających prędkość prsy zjeździe z górki masowe łapanie kierowców na następny dzień po weekendzie rano gdy ktoś na kacu jedzie do pracy oni uznają to że po pijaku prowadzi. I 3 surowe karanie za uprawianie roślinek na użytek własny żeby sobie wypalić bo alkohol i papierosy za drogie z powodu akcyzy
Oczywiście, każdy ma prawo kulturalnie wypowiedzieć swoje pretensje do Policji. Jednak jazdę na kacu po weekendowych szaleństwach uważam za poważne naruszenie Prawa. Dotyczy to również uprawy nielegalnych roślin do wyrobu narkotyków.
 
Temat dotyczy czegoś innego. Użytkownicy starają się przedstawić Panu Nadinspektorowi Policji swój punkt widzenia na działania policjantów w celu polepszenia, wyższej jakości i bezpieczniejszych metod interweniowania. Samo skwitowanie, że na pierwszy rzut oka wszystko jest w porządku, nie wszystkich Użytkowników Forum przekonuje.
 
Praca w Policji jest trudną służbą. Mam ogromny szacunek. Jednak gdy pozwolono Użytkownikom wypowiedzieć się, nie należy przeszkadzać. Jeśli Administrator Forum nie usuwa tematu, oznacza że można go kontynuować. Fajnie byłoby gdyby policjant z doświadczeniem zabrał głos w tej dyskusji. :)

20.07.2014, 15:14

Jeśli chodzi o policję w gorzowie to w przypadku pobicia nie robi absolutnie nic nawet nie intwrwenuje ajka ktos zglosi to namawia zeby nir skladac oskarzenia. W przypadku gwałtu kara w zawiasach a jesscze sie napiętnuje ofiare że pewnie sama jest temu winna. A sprawcy sie nawet nie szuka. Ale policja ma sukcesy m.in. łapanie kierowców przekraczających prędkość prsy zjeździe z górki masowe łapanie kierowców na następny dzień po weekendzie rano gdy ktoś na kacu jedzie do pracy oni uznają to że po pijaku prowadzi. I 3 surowe karanie za uprawianie roślinek na użytek własny żeby sobie wypalić bo alkohol i papierosy za drogie z powodu akcyzy

20.07.2014, 14:45

W dniu 18.07.2014 o 20:33, michal1969zagan napisał: Polemizujesz tylko ze mna więc się ciesz ze ktos w ogóle do ciebe pisze.. Coca cole pomine milczeniem bo to nie jest partner do rozmowy . przynajniej dla mnieAkcja policjantów byla przeprowadzona właściwie. Nie dorysowywuj do tego własnych dziecinnych teoryjek na poziomie przedszkola. Bo to śmieszne
 
 
Coca cola, ja przecież prosiłem Ciebie o opanowanie emocji. Temat traktuję jak najzupełniej poważnie.
Wilku, pomimo, że Coca cola robi wszystko, aby poważny temat o poważnych problemach sprowadzić do jego autorskiego... śmiesznego wątku pt. "Pośmiejemy się"....proponuję wziąć przykład z pana Michała...i pominąć milczeniem wielką czcionkę Coca coli.
 
Ja zadałam już wszystkie pytania, w których wyraziłam swoje wątpliwości, a które nasunęły mi się po przeczytaniu komentowanego artykułu.
Mam nadzieję, że adresat - tzn. pan Nadinspektor osobiście je przeczyta, zanalizuje... i odpowie,
 
Dziękuję za umożliwienie mi  skorzystania z prawa do swobodnej wypowiedzi.
 
Wszystkim życzę miłego weekendu.... bez zdarzeń o których traktuje ten temat. :)
 
 
 
 

20.07.2014, 14:17

To właśnie emocje mogą być główną przyczyną ewentualnych błędów popełnianych podczas interwencji i innych akcji.

20.07.2014, 14:14

Coca cola, ja przecież prosiłem Ciebie o opanowanie emocji. Temat traktuję jak najzupełniej poważnie.

20.07.2014, 12:19

Do administracji forum..
Prosze powstrzymajcie tego idiotę przed wygłaszanien swoich idiotycznych teorii. Z poważnej sprawy zrobił chlew w którym na siłę stara się zostać głównym bohaterem.
Wilk.. Masz swoje krasnoludki.. Wróć tam i tam hasaj. Tu robisz z siebie pokazowego debila a nie zatroskanego obywatela.

20.07.2014, 12:12

Proszę zauważyć, że w swoim wystąpieniu kładę nacisk na pytanie, czy radiowozy portrolowe powinny być wyposażone w podstawowy sprzęt do przeprowadzania ekstremalnych interwencji, takich jak na przykład rozbijanie szyb samochodowych przez chuligana. Przecież takimi chuliganami może okazać się grupka małolatów. W takiej sytuacji z pewnością zabrakłoby amunicji w magazynkach.
Mam jeszcze wiele pytań związanych z tą akcją, ale nie chcę już denerwować Pana Michała.

20.07.2014, 11:41

Pan Michał pragnie zminimalizować nurtujące wątpliwości i pytania stawiane przez Użytkowników jedynie do rozpuszczonych włosów. Ja napisałem, że brak kompletnego umundurowania policjantów podczas interwencji, można by uznać za najmniejszy, jakby nieistotny element. Postawione zostały pytania odnośnie poważniejszych elementów tej akcji. Jednak brak kompletnego umundurowania świadczyć może o nonszalanckim traktowaniu swojego zawodu, czyli służby, oraz braku szacunku do obywatela. Pełnienie służby patrolowej powinno odbywać się w pełnym umundurowaniu.
Ja pełniąc służbę wartowniczą miałem hełm na głowie. Jednak nigdy by mi nie przyszło do głowy ściągnąć język spustowy broni w kierunku człowieka. Jeśli chuligan rzucił rurką, to policjant mógł się tą rurką posłużyć. Podczas napaści na posterunek, wartownik mógł posłużyć się kolbą karabinka, swoim butem, a nawet stalowym hełmem.

20.07.2014, 01:30

W dniu 17.07.2014 o 22:55, Ula napisał: "Nadinsp. Marek Działoszyński, który pochodzi ze Skwierzyny, spotkał się z policjantami, którzy brali udział w akcji i wyraził wdzięczność za ich postawę. - Dziękowałem im za dzielność i za to, że podjęli ryzyko, minimalizując skutki swojego działania - powiedział komendant główny policji." ....Nadinspektor powiedział co wiedział....Pomijając podziękowania za dzielność i za podjęcie ryzyka...które są wpisane z zawód policjanta...  zastawiam się co miał na myśli mówiąc: "minimalizując skutki swojego działania"Dobrze by było gdyby Nadinspektor rozwinął ten kawałek...co właściwie miał na myśli?- czy to, że nie udało się interweniującym policjantom trafić w "dziesiątkę"?- czy może ucieszył się, że żadnemu z wystrzelonych naboi odbitych rykoszetem nie udało się wrócić do strzelających? Do Zadry....Do rozpuszczonych włosów policjantki bym się nie czepiała...bo była przecież na służbie... a nie w kuchni nad garami.
 
 
odpowiadam.. Nie cierpie hipokryzji i pajacowania i jeśli chodzi o panią to uważam ze pani zastrzeżenia dotyczące czapki policjantki i jej włosów uważam za najlepszy jego przykład.
Dobranoc
Więc...jeżeli to jest jedyne pana zastrzeżenie, które pana zdaniem przesądza o tym... i daje panu prawo zarzucić mi hipokryzję i pajacowanie...   odpuszczam problem z rozpuszczonymi włosami policjantki....
 
Natomiast na pozostałą część postu...oczekuję na rzeczową odpowiedź pana Nadinspektora.
Dobranoc.
 

20.07.2014, 01:15

W dniu 19.07.2014 o 23:11, Ula napisał: Panie Michale, jeżeli treść postów Wilka w tym temacie skwitował pan krótko pajacowaniem, to ja mam pełne prawo zaprotestować i nie zgodzić się z pana stwierdzeniem.Wilk napisał 36 postów, w których rzeczowo wyraził swoją opinię na temat akcji interwencyjnej policjantów, w której  został postrzelony człowiek.Wilk po przeczytaniu komentowanego w tym wątku artykułu i po obejrzeniu nagrania...w swoich  komentarzach zwraca się ze swoimi wątpliwościami, pytaniami i prośbą o wyjaśnienia do pana Nadinspektora....a nie do pana "michał1969zagan".Jestem więcej niż pewna, że Nadinspektor...właściwie zrozumiał intencje Wilka i moje...i nie nazwie naszego udziału w tym wątku...pajacowaniem. Nie uzna również naszych pytań za dziecinne... a nasze zainteresowanie o przeprowadzonej akcji...żenadą. Panie Michale... aż się prosi, żeby zadać panu pytanie....dlaczego każdą próbę krytycznej oceny pracy Policji....traktuje pan tak bardzo osobiście i odbiera jak atak na własną osobę.?
 
odpowiadam.. Nie cierpie hipokryzji i pajacowania i jeśli chodzi o panią to uważam ze pani zastrzeżenia dotyczące czapki policjantki i jej włosów uważam za najlepszy jego przykład.
Dobranoc

20.07.2014, 01:11

W dniu 18.07.2014 o 16:57, michal1969zagan napisał: Zaczynasz pajacować.Nie wiem komu i czemu ma to służyć..Strojenie sobie żartów z przeświadcezniem o własnej misji na podstawie twojej twórczości w tym wątku jest żenujące.Odpuść I daruj sobie te dziecinne pytania które nic nie wnoszą prócz pewności ze to kolejny wątek w których chcesz byćgłównym bohaterem.
 
Panie Michale, jeżeli treść postów Wilka w tym temacie skwitował pan krótko pajacowaniem, to ja mam pełne prawo zaprotestować i nie zgodzić się z pana stwierdzeniem.
Wilk napisał 36 postów, w których rzeczowo wyraził swoją opinię na temat akcji interwencyjnej policjantów, w której  został postrzelony człowiek.
Wilk po przeczytaniu komentowanego w tym wątku artykułu i po obejrzeniu nagrania...w swoich  komentarzach zwraca się ze swoimi wątpliwościami, pytaniami i prośbą o wyjaśnienia do pana Nadinspektora....a nie do pana "michał1969zagan".
Jestem więcej niż pewna, że Nadinspektor...właściwie zrozumiał intencje Wilka i moje...i nie nazwie naszego udziału w tym wątku...pajacowaniem. Nie uzna również naszych pytań za dziecinne... a nasze zainteresowanie o przeprowadzonej akcji...żenadą.
 
Panie Michale... aż się prosi, żeby zadać panu pytanie....dlaczego każdą próbę krytycznej oceny pracy Policji....traktuje pan tak bardzo osobiście i odbiera jak atak na własną osobę.?

19.07.2014, 14:26

W dniu 19.07.2014 o 12:05, michal1969zagan napisał: Pogotowie było po 4 minutach od "powalenia " agresywnego człowieka. I wiedza to wszyscy prócz ciebie.Nie mam zamiaru polemizować z osoba tak wybiórczo dobierajaca fakty tylko dlatego ze chcesz zostac bohaterem tego wątku. Wiem jak i znam zasady działania broni  wiem jakie szkody moze wyrzadzic. Tym bardziej nie chce by ktokolwiek "robił sobie jaja" kreując sie na zatroskanego obywatela pałającego oburzeniem.Tak czy inaczeej. Mam szczera nadzieję ze obie sytuacjee zostana opisane do konca. bez ukrywania , mataczenia czy przeinaczaniia faktów. a ty przestaniesz zadawac głupawe pytania.To wszystko.. 
Dlatego Michale napisałem, że Prokurator, a następnie Sąd ostatecznie ocenią sytuację.
Ja odpowiedziałem Redaktorowi na umieszczony artykuł. Podczas pisania nie miałem emocji, po prostu podzieliłem się swoimi spostrzeżeniami. Nie jestem też prawnikiem. Artykuł został skierowany do Użytkowników takich jak ja. Czyli do przeciętnego obywatela. Dlatego z szacunkiem wypowiedziałem się. :)

19.07.2014, 14:05

W dniu 19.07.2014 o 11:59, *WILK* napisał: Jednak odpowem Ci. Uważam, że chuligański wyczyn zarówno tego obywatela, który uszkadzał  samochody i rzucał w policjantów niebezpiecznymi przedmiotami oraz wyczyn pacjenta w szpitalu grożącego nożem, jest karygodny lub nadający się do leczenia psychiatrycznego. Pacjent zmarł.Michale, jako żołnierz doskonale wiesz, że pocisk postoletowy powoduje rozerwanie naczyń krwionośnych. Broń palna w swoim założeniu posiada konstukcję do zabijania.Brak kompletnego umundurowania policjanta podczas interwencji nie jest najważniejszym elementem. Oczywiście film trwa krótko, jednak na tyle długo abym mógł dostrzec, że natychmiastowa pomoc nie została udzielona. Pogotowie ratunkowe mogło przyjechać na przykład po 20 minutach. Dla zachowania życia liczy się każda sekunda.Mylisz się. Nie napisałem postu o braku pogotowia. Zmyślasz.Po postrzeleniu pacjenta w szpitalu, pomoc medyczna była natychmiastowa. Jednak nie udało się uratować życia. Pistolet służy do zabijania Michale.
 
Pogotowie było po 4 minutach od "powalenia " agresywnego człowieka. I wiedza to wszyscy prócz ciebie.Nie mam zamiaru polemizować z osoba tak wybiórczo dobierajaca fakty tylko dlatego ze chcesz zostac bohaterem tego wątku. Wiem jak i znam zasady działania broni  wiem jakie szkody moze wyrzadzic. Tym bardziej nie chce by ktokolwiek "robił sobie jaja" kreując sie na zatroskanego obywatela pałającego oburzeniem.
Tak czy inaczeej. Mam szczera nadzieję ze obie sytuacjee zostana opisane do konca. bez ukrywania , mataczenia czy przeinaczaniia faktów. a ty przestaniesz zadawac głupawe pytania.
To wszystko..