Szef policjantów: Akcja w Gorzowie była prawidłowa (wideo)

TVN24/x-newsZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
- Na pierwszy rzut oka reakcja policjantów była prawidłowa - mówi komendant główny policji Marek Działoszyński, oceniając akcję funkcjonariuszy w Gorzowie.

W poniedziałek, 14 lipca, agresywny mężczyzna zniszczył na ul. Mieszka I kilkanaście samochodów, a następnie tłuczkiem i metalową rurką zaatakował funkcjonariuszy. Gorzowscy policjanci odpowiedzieli ogniem i postrzelili napastnika w nogę.

Nadinsp. Marek Działoszyński, który pochodzi ze Skwierzyny, spotkał się z policjantami, którzy brali udział w akcji i wyraził wdzięczność za ich postawę. - Dziękowałem im za dzielność i za to, że podjęli ryzyko, minimalizując skutki swojego działania - powiedział komendant główny policji.

Przeczytaj też:Strzelanina w Gorzowie. Mężczyzna zniszczył kilkanaście aut, później ruszył na policjantów (wideo, zdjęcia)

Materiał oryginalny: Szef policjantów: Akcja w Gorzowie była prawidłowa (wideo) - Gazeta Lubuska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 85

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
C
Coca cola

Chcesz sobie "robic jaja" to znajdz odpowiedni do tego wątek. Ten ZASRAŁEŚ już wyjątkowo mocno.

Takim za przeproszeniem "pierdzielniem kocopołów" niszczysz kolejny watek.

Jaki by on nie był.

Podnieca ciebie robienie gnoju wszedzie tam gdzie sie pojawisz?

To nie jest wątek o tobie!

 

 

zgłoś
*WILK*
W dniu 21.07.2014 o 19:00, wolfenstein3d napisał:

Cieszcie się że nie mamy policji jak w usa. Tam drogówka zatrzymuje trzymając cie na celowniku. Spróbuj gwałtownie sie ruszyć to po tobir. Sprzeciw sie panu władzy to kula w łeb.A tam patrole składają sie z 2 facetów. Partnerzy. A u nas kpbietka+men kto to wymyślił. Baba gościowi nir pomoże fizycznie bo nie ma siły a we dwóch łatwiej byłoby obezwładnić bez użycia broni.Kuzun też kiedyś wariował kopami rozwalił podwójne drzwi do domu matke ganiał z nożem przyjechała policja facet+baba. On go jakoś obezwładnił ale leżał na nim i czekali na posiłki.

Kobiety potrafią również wspaniale walczyć. Nie ma znaczenia jaki jest skład patrolu. Powinni się bardzo dobrze znać i być zgrani bez podpowiadania sobie co kto ma robić.

Skierowanie broni w kierunku człowieka również jest jej użyciem. Daje efekt psychologiczny. Jednak z futerału musi być wyciągnięta błyskawicznie. My nie posiadamy tradycji kowbojskich takich jak w USA.

zgłoś
*WILK*
W dniu 21.07.2014 o 18:54, wolfenstein3d napisał:

Tam dwoje.. baba jest 7x słabsza fizycznir od przeciętnego faceta a ten hipopotam tylko ppdskakiwał nawet siły biec by nie miał. O walce wręcz możnaby w tym przypadku zapomnieć glina chowa się za samochód ucieka pokazuje napastnikowi werbalnie że się boi. Tego rzutu łomem by nie było gdyby odpowiednia postawa stróża prawa. Powinien był wzorem chucka norisa kopnąç z półobrotu wytrącając nóż. W policji powinni uczyçkrav maga a nie zajadać sie pączkami na patrolach. Strzelnica też powinna być częściej. I pierwsza pomoc szkolenia.

Też tak myślę. Gdyby odważnie podbiegli do chuligana, z pewnością zwątpiłby. Gdy zauważył, że policjanci boją się i przeklinają, nabrał werwy. Dwoje dobrze wyszkolonych policjantów powinno w ciągu 3 sekund skuć kajdankami chuligana od chwili wyjścia z radiowozu. Przecież miała to być interwencja.

zgłoś
w
wolfenstein3d

Cieszcie się że nie mamy policji jak w usa. Tam drogówka zatrzymuje trzymając cie na celowniku. Spróbuj gwałtownie sie ruszyć to po tobir. Sprzeciw sie panu władzy to kula w łeb.

A tam patrole składają sie z 2 facetów. Partnerzy. A u nas kpbietka+men kto to wymyślił. Baba gościowi nir pomoże fizycznie bo nie ma siły a we dwóch łatwiej byłoby obezwładnić bez użycia broni.

Kuzun też kiedyś wariował kopami rozwalił podwójne drzwi do domu matke ganiał z nożem przyjechała policja facet+baba. On go jakoś obezwładnił ale leżał na nim i czekali na posiłki.

zgłoś
w
wolfenstein3d

Tam dwoje.. baba jest 7x słabsza fizycznir od przeciętnego faceta a ten hipopotam tylko ppdskakiwał nawet siły biec by nie miał. O walce wręcz możnaby w tym przypadku zapomnieć glina chowa się za samochód ucieka pokazuje napastnikowi werbalnie że się boi. Tego rzutu łomem by nie było gdyby odpowiednia postawa stróża prawa. Powinien był wzorem chucka norisa kopnąç z półobrotu wytrącając nóż. W policji powinni uczyçkrav maga a nie zajadać sie pączkami na patrolach. Strzelnica też powinna być częściej. I pierwsza pomoc szkolenia.

zgłoś
*WILK*
W dniu 21.07.2014 o 15:11, Coca cola napisał:

Miałes się gamoniu nie odzywać.. To nie jest wątek o tobie i twwojej zdolności walki łopatką.. Zaginany zaczynasz swoje pie dolenie unikając odpowiedzi wprost.I tak zostałes skasowany w tym wątku i przyjemnie az było patrzeć jak skamlesz swoje bzdury rozpaczliwie się broniąc.Powtórzę zatem tchórzu.. Pierwszy byś spieprzał w obliczu zagrozenia..

Oczywiście, że wiem o czym jest wątek, dlatego trzymam się tematu. Mam pytanie: Kto taki skasował mnie w tym wątku? Ty Coca cola? Ty tylko przeszkadzasz w dyskusji.

Na temat ani razu nie wypowiedziałeś się.

Przemyśl to co Co napisałem. :)

zgłoś
C
Coca cola
W dniu 21.07.2014 o 14:02, *WILK* napisał:

Dlatego należy Coca cola o tym mówić. Z zachowaniem kultury i bez emocji.

 

Miałes się gamoniu nie odzywać.. To nie jest wątek o tobie i twwojej zdolności walki łopatką.. Zaginany zaczynasz swoje pie dolenie unikając odpowiedzi wprost.

I tak zostałes skasowany w tym wątku i przyjemnie az było patrzeć jak skamlesz swoje bzdury rozpaczliwie się broniąc.

Powtórzę zatem tchórzu.. Pierwszy byś spieprzał w obliczu zagrozenia..

zgłoś
*WILK*

Dlatego należy Coca cola o tym mówić. Z zachowaniem kultury i bez emocji.

zgłoś
*WILK*
W dniu 21.07.2014 o 12:34, Coca cola napisał:

Ty durniu żyjesz w jakiejś alternatywnej rzeczywistości?Nie widziałes zdjęc i filmów? Facet uciekając miał jescze nóż! Ale nie ty być kundlu poczekał az ten "niewinny uciekinier" komuś by te kosę sprzedał uciekając. Dopiero wtedy byś pałał oburzeeniem że policjanci nie strzelali..Na wymioty człowieka zbiera czytając twoje chore teorie..A ty?Pierwszy byś spie...r.d...lił widząc co sie dzieje..

Akurat Coca cola jesteś w błędzie. Posiadam umiejętność walki takimi elementami jak bagnet i łopatka . Tu jednak nie chodzi o to co ja bym zrobił. Posiadanie noża przez chuligana,  dla policjantów a było ich dwoje,  nie powinno stanowić problemu aby mu ten nóż odebrać bez strzelania.

Inną kwestią pozostaje nasza społeczna świadomość. Otóż obywatele odwracają się udając, że niczego nie widzą. Nie chcą przesłuchań i innych kłopotów. Leżącego człowieka omijają na chodniku bo myślą, że jest pijany. Umiera kilka godzin w męczarniach dziecko zamknięte w samochodzie na publicznym parkingu. To jest znieczulica. Chory człowiek w piwnicy. Samo strzelanie nie naprawi sytuacji.

zgłoś
C
Coca cola
W dniu 21.07.2014 o 10:46, *WILK* napisał:

 Tam nie było aż tak wysokiego zagrożenia życia policjantów. Po rzuceniu metalowymi przedmiotami, chuligan stał się już bezbronny. Nawet gdyby posiadał jeszcze jakąś rurkę w ręku, policjanci mogli poprosić o pomoc mieszkańców. Z pewnością zbiegłoby się kilku mężczyzn i odebrałoby mu tą rurkę. Każdy obywatel obowiązany jest nieść pomoc policjantom.

 

Ty durniu żyjesz w jakiejś alternatywnej rzeczywistości?

Nie widziałes zdjęc i filmów? Facet uciekając miał jescze nóż! 

Ale nie ty być kundlu poczekał az ten "niewinny uciekinier" komuś by te kosę sprzedał uciekając. Dopiero wtedy byś pałał oburzeeniem że policjanci nie strzelali..

Na wymioty człowieka zbiera czytając twoje chore teorie..

A ty?

Pierwszy byś spie...r.d...lił widząc co sie dzieje..

zgłoś
*WILK*
W dniu 21.07.2014 o 10:14, kajmax napisał:

Jeszcze w Polsce nie nauczono społeczeństwa ze przed policjantem należy czuc respekt i na kazde jego polecenie zucac się na ziemie, bo inaczej może być zastrzelony.A prowadzenie dochodzeń prokuratorskich czy policjant mogl strzelac czy nie zawsze powinno być prowadzone w kierunku  ze cos moglo by się stać innego gdyby nie strzelal na kozysc policji. Brawo policjanci i Pani policjantka z Gorzowa

 Tam nie było aż tak wysokiego zagrożenia życia policjantów. Po rzuceniu metalowymi przedmiotami, chuligan stał się już bezbronny. Nawet gdyby posiadał jeszcze jakąś rurkę w ręku, policjanci mogli poprosić o pomoc mieszkańców. Z pewnością zbiegłoby się kilku mężczyzn i odebrałoby mu tą rurkę. Każdy obywatel obowiązany jest nieść pomoc policjantom.

zgłoś
k
kajmax

Jeszcze w Polsce nie nauczono społeczeństwa ze przed policjantem należy czuc respekt i na kazde jego polecenie zucac się na ziemie, bo inaczej może być zastrzelony.

A prowadzenie dochodzeń prokuratorskich czy policjant mogl strzelac czy nie zawsze powinno być prowadzone w kierunku  ze cos moglo by się stać innego gdyby nie strzelal na kozysc policji. Brawo policjanci i Pani policjantka z Gorzowa

zgłoś
*WILK*
W dniu 20.07.2014 o 13:14, wolfenstein3d napisał:

Jeśli chodzi o policję w gorzowie to w przypadku pobicia nie robi absolutnie nic nawet nie intwrwenuje ajka ktos zglosi to namawia zeby nir skladac oskarzenia. W przypadku gwałtu kara w zawiasach a jesscze sie napiętnuje ofiare że pewnie sama jest temu winna. A sprawcy sie nawet nie szuka. Ale policja ma sukcesy m.in. łapanie kierowców przekraczających prędkość prsy zjeździe z górki masowe łapanie kierowców na następny dzień po weekendzie rano gdy ktoś na kacu jedzie do pracy oni uznają to że po pijaku prowadzi. I 3 surowe karanie za uprawianie roślinek na użytek własny żeby sobie wypalić bo alkohol i papierosy za drogie z powodu akcyzy

Oczywiście, każdy ma prawo kulturalnie wypowiedzieć swoje pretensje do Policji. Jednak jazdę na kacu po weekendowych szaleństwach uważam za poważne naruszenie Prawa. Dotyczy to również uprawy nielegalnych roślin do wyrobu narkotyków.

 

Temat dotyczy czegoś innego. Użytkownicy starają się przedstawić Panu Nadinspektorowi Policji swój punkt widzenia na działania policjantów w celu polepszenia, wyższej jakości i bezpieczniejszych metod interweniowania. Samo skwitowanie, że na pierwszy rzut oka wszystko jest w porządku, nie wszystkich Użytkowników Forum przekonuje.

 

Praca w Policji jest trudną służbą. Mam ogromny szacunek. Jednak gdy pozwolono Użytkownikom wypowiedzieć się, nie należy przeszkadzać. Jeśli Administrator Forum nie usuwa tematu, oznacza że można go kontynuować. Fajnie byłoby gdyby policjant z doświadczeniem zabrał głos w tej dyskusji. :)

zgłoś
w
wolfenstein3d

Jeśli chodzi o policję w gorzowie to w przypadku pobicia nie robi absolutnie nic nawet nie intwrwenuje ajka ktos zglosi to namawia zeby nir skladac oskarzenia. W przypadku gwałtu kara w zawiasach a jesscze sie napiętnuje ofiare że pewnie sama jest temu winna. A sprawcy sie nawet nie szuka. Ale policja ma sukcesy m.in. łapanie kierowców przekraczających prędkość prsy zjeździe z górki masowe łapanie kierowców na następny dzień po weekendzie rano gdy ktoś na kacu jedzie do pracy oni uznają to że po pijaku prowadzi. I 3 surowe karanie za uprawianie roślinek na użytek własny żeby sobie wypalić bo alkohol i papierosy za drogie z powodu akcyzy

zgłoś
U
Ula
W dniu 18.07.2014 o 20:33, michal1969zagan napisał:

Polemizujesz tylko ze mna więc się ciesz ze ktos w ogóle do ciebe pisze.. Coca cole pomine milczeniem bo to nie jest partner do rozmowy . przynajniej dla mnieAkcja policjantów byla przeprowadzona właściwie. Nie dorysowywuj do tego własnych dziecinnych teoryjek na poziomie przedszkola. Bo to śmieszne

 

 

Coca cola, ja przecież prosiłem Ciebie o opanowanie emocji. Temat traktuję jak najzupełniej poważnie.

Wilku, pomimo, że Coca cola robi wszystko, aby poważny temat o poważnych problemach sprowadzić do jego autorskiego... śmiesznego wątku pt. "Pośmiejemy się"....proponuję wziąć przykład z pana Michała...i pominąć milczeniem wielką czcionkę Coca coli.

 

Ja zadałam już wszystkie pytania, w których wyraziłam swoje wątpliwości, a które nasunęły mi się po przeczytaniu komentowanego artykułu.

Mam nadzieję, że adresat - tzn. pan Nadinspektor osobiście je przeczyta, zanalizuje... i odpowie,

 

Dziękuję za umożliwienie mi  skorzystania z prawa do swobodnej wypowiedzi.

 

Wszystkim życzę miłego weekendu.... bez zdarzeń o których traktuje ten temat. :)

 

 

 

 

zgłoś
Dodaj ogłoszenie