Gazeta Lubuska

Szkoła w Przyborowie nosi imię sławnego piłkarza [ZDJĘCIA]

Od piątku, 9 listopada 2018 roku Szkoła Podstawowa w Przyborowie nosi imię sławnego polskiego bramkarza. To wybitny reprezentant Polski, zdobywca srebrnego

Edward Gurban

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/80] Następne

Szkoła w Przyborowie nosi imię sławnego piłkarza [ZDJĘCIA]

Od piątku, 9 listopada 2018 roku Szkoła Podstawowa w Przyborowie nosi imię sławnego polskiego bramkarza. To wybitny reprezentant Polski, zdobywca srebrnego medalu MŚ w Hiszpanii, zdobywca Pucharu Europy i Świata z klubem FC Porto.

Pochodzi z pobliskiej Nowej Soli. Józef Młynarczyk, bo o nim mowa,przybył do Przyborowa z małżonką Czesławą z Łodzi, gdzie obecnie prowadzi firmę spedycyjną, a także szkoli bramkarzy młodzieżowej reprezentacji Polski.

Najpierw w miejscowym kościele odbyła się msza św., po czym wszyscy przeszli do budynku szkoły. Tam w połączeniu z akademią z okazji 100-lecia Niepodległości Polski, wręczeniem ufundowanego przez rodziców sztandaru szkoły uczniom, poświęceniem tablicy pamiątkowej, przedstawiono całej społeczności gminy i szkoły patrona Józefa Młynarczyka, który nie krył radości z powodu nadania szkole jego imienia: - Każdy ma marzenia i realizuje je przez ciężką pracę. To tu w szkole zaczyna się edukacja i kształcenie charakterów – powiedział m. in. sławny bramkarz.

- Jesteśmy dumni z tego, że naszym patronem jest sławny piłkarz – nie kryli zadowolenia uczniowie z V klasy Kacper Janecki i Kacper Ślęzak. Dumy także nie kryli: wójt gminy Izabella Bojko oraz dyrektor szkoły Sylwester Buczyński, który jak sam przyznał, z wypiekami na twarzy oglądał grę bramkarza reprezentacji na MŚ w Hiszpanii, jako 10-letni chłopiec. Oprawę muzyczną dała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z CKZiU „Elektryk”w Nowej Soli, przy akompaniamencie której o godz.11.11 odśpiewano cztery zwrotki hymnu narodowego.

Zobacz też wideo: Hymn śpiewa szkoła Podstawowa w SieniawiePolecamy