Szpital inwestuje i to jak!

  Szpital inwestuje i to jak!

  Karolina Wołotowska 68 324 88 77 kwolotowska@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  To kolejny rentgen z ramieniem C. Jest dużo nowocześniejszy od tego, który już mamy

  To kolejny rentgen z ramieniem C. Jest dużo nowocześniejszy od tego, który już mamy ©Paweł Janczaruk

  Już 16 września naszej lecznicy zostanie przekazany rezonans magnetyczny. Wcześniej takiego aparatu nie mieliśmy. Teraz dzięki niemu będzie można łatwiej i skuteczniej wykryć raka! Sprawdziliśmy czym może pochwalić się szpital?
  To kolejny rentgen z ramieniem C. Jest dużo nowocześniejszy od tego, który już mamy

  To kolejny rentgen z ramieniem C. Jest dużo nowocześniejszy od tego, który już mamy ©Paweł Janczaruk

  Rezonans magnetyczny

  Szpital inwestuje i to jak! Już w połowie września zostanie przekazany lecznicy do eksploatacji rezonans magnetyczny. Potem jeszcze minie trochę czasu na szkolenia dla lekarzy, techników, radiologów i już pod koniec roku będzie on dostępny dla pacjentów.

  Jak na razie zabiegi rezonansowe wykonywane są w Euromedicu. Aparat, który będziemy mieć w naszej lecznicy jest nowocześniejszy i przyjaźniejszy dla pacjentów.- Ma system redukcji hałasu, jest krótki i posiada dużą średnicę, dzięki czemu nie wywołuje klaustrofobii. Do tego ma regulację nawiewu i oświetlenia. Wszystko to tworzy komfort i redukuje stres - mówi pielęgniarka naczelna Weronika Rozenberger.

  Ta technologia będzie pomocna m.in w diagnozie nowotworów, szczególnie zmian przerzutowych. Poza tym będzie można wykonywać specjalistyczne badania neurologiczne, kardiologiczne, a nawet ortopedyczne. Sprzęt ten kosztował ponad 3,5 mln złotych!

  Rentgen z ramieniem C

  W czerwcu tego roku szpital nabył także kolejny rentgen z ramieniem C. Ten jest dużo nowocześniejszy. Robi zdjęcia w wysokiej jakości cyfrowej i to nie tylko kości (jak ten, który był wcześniej na stanie szpitala), ale także układu krążenia, co bardzo przydaje się przy operacjach tętnic. Sprzęt, jak sama nazwa wskazuje, ma kształt litery C, dzięki czemu możliwe jest zrobienie zdjęć rentgenowskich na stole operacyjnym. Co to znaczy dla nas, pacjentów? Przede wszystkim to, że lekarze mogą w czasie operacji dokładnie i na bieżąco obserwować wyniki swojej pracy. - Medycy widzą na przykład położenie implantów, czy głębokość założonych śrub. To gwarantuje mniej powikłań i skuteczność leczenia - zapewnia pracownik medyczny uniwersytetu Piotr Mróz.

  Urolaser

  A jakie plany ma lecznica na przyszłość? Szpital ogłosił już przetarg na tzw. urolaser. Pieniądze na jego zakup dało miasto. - Laser urologiczny pozwala na wykonywanie zabiegów w obrębie układu moczowego i nerek, np. operacji prostaty, kamieni nerkowych - mówi W. Rozenberger.

  I co ważne metoda ta jest nieinwazyjna! To znaczy, że zabiegi będą wykonywane bezpieczniej, zmniejszy się też ryzyko powikłań.- Istotne jest także to, że poddani leczeniu będą mogli być pacjenci z chorobami współistniejącymi - dodaje pielęgniarka naczelna.

  A jest to ważne głównie w przypadku osób starszych, które cierpią z powodu przeróżnych schorzeń, bo dzięki takim nowatorskim rozwiązaniom będą mogli być w ogóle leczeni.

  Czy pacjenci widzą zmiany? - Miałam niedawno operację właśnie w tym szpitalu. I bez cienia wątpliwości muszę powiedzieć, że jestem zadowolona. Obeszło się, odpukać, bez żadnych komplikacji, wszystko poszło zgodnie z planem - komentuje pacjentka Renata Grzeszczyk.

  O tym czym już niedługo zaskoczy nas szpital czytaj w jutrzejszej gazecie!

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.