Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szpital liczy na aparaty, które pozwolą na łagodne wkłuwanie igieł dzieciom

Anna Białęcka
Pielęgniarka Danuta Szczepańska  prezentuje inkubator, który szpital otrzymał w ubiegłym roku.
Pielęgniarka Danuta Szczepańska prezentuje inkubator, który szpital otrzymał w ubiegłym roku. Anna Białęcka
Do tej pory głogowski szpital otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzęt medyczny o wartości ponad 400 tys. zł. Urządzenia te były przeznaczone głównie na oddziały leczące dzieci - na noworodkowy, pediatryczny oraz oddział chirurgii dziecięcej.

- Świadczenia medyczne realizowane w tych oddziałach były zgodne z hasłami przewodnimi i celami zbiórki na dany rok - wyjaśnia rzeczniczka szpitala Ewa Todorov. - Otrzymywaliśmy więc głównie sprzęt służący dzieciom: inkubatory, monitory, ssaki chirurgiczne, lampy używane do fototerapii noworodków, stosowane przy zaawansowanych objawach żółtaczki noworodkowej. Zapewne nie wszystkie mamy rodzące w naszym szpitalu zdają sobie sprawę z tego, że wszystkie badania przesiewowe słuchu wykonywane u noworodków są wykonywane właśnie na sprzęcie otrzymanym od Jurka Owsiaka i jego fundacji.

Tegoroczne hasło WOŚP "Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów" budzi nadzieję w pracownikach głogowskiego szpitala, że w tym roku lecznica otrzyma pomocny sprzęt od Fundacji.

- Chociaż wnioski składaliśmy corocznie, nie zawsze ujmowano nas na liście do otrzymania pomocy - dodaje E. Todorov. - W ubiegłym roku na przykład złożyliśmy zapotrzebowanie na doposażenie oddziałów w sprzęt niezbędny dla ludzi starszych - podnośniki, balkoniki i wózki. Ale niestety, nie udało nam się tego sprzętu pozyskać. W tym roku, ponieważ mamy już uruchomiony SOR, nasz szpital będzie inaczej postrzegany przez WOŚP i mamy nadzieję na otrzymanie brakujących u nas urządzeń.

W szpitalu najbardziej liczą na aparaty do lokalizacji naczyń do wkłuć. Jest to wysokospecjalistyczny sprzęt, coś w rodzaju skanera, który jest bardzo użyteczny, szczególnie w sytuacjach nagłych, kiedy trzeba szybko założyć wenflon, ogranicza groźbę kilkakrotnego nakłuwania pacjenta. Rewelacyjnie sprawdza się u dzieci, dla których każde ukłucie to stres.

Zobacz też: 23. finał WOŚP. Ile pieniędzy zebraliśmy w Lubuskiem? (wideo, zdjęcia)

Lokalny portal przedsiębiorców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska