Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szpital w Kostrzynie uruchomi hospicjum domowe

Materiały prasowe, oprac. (pik)
Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą uruchamia hospicjum domowe. Oznacza to, że lekarze, pielęgniarki i inny personel, będą odwiedzać chorych w ich domach.
Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą uruchamia hospicjum domowe. Oznacza to, że lekarze, pielęgniarki i inny personel, będą odwiedzać chorych w ich domach. Pixabay
Od 1 lipca 2017 r. w Nowym Szpitalu w Kostrzynie nad Odrą rozpocznie działalność hospicjum domowe. To nowy zakres świadczeń dla pacjentów, który będzie realizowany na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Hospicjum domowe dla dorosłych obejmuje opieką chorych w promieniu 30 km od miejsca siedziby hospicjum. Opieka w ramach hospicjum domowego przeznaczona jest dla pacjentów chorych na nowotwory w terminalnej fazie choroby i ukierunkowana jest na poprawę jakości życia, zapobieganie i uśmierzanie bólu oraz innych dolegliwości związanych z chorobą, łagodzenie cierpień psychicznych i duchowych. Hospicjum domowe to również wsparcie i edukowanie opiekunów, którzy na co dzień przebywają z chorą osobą. W razie potrzeby hospicjum wypożycza również sprzęt pomocniczy: balkoniki, ssak, pompę.

Chory objęty opieką hospicjum domowego przebywa w swoim domu. Po dokonaniu zgłoszenia – można to zrobić w siedzibie hospicjum (Nowy Szpital w Kostrzynie) lub telefonicznie następuje pierwsza wizyta lekarza. Następne wizyty odbywają się nie mniej niż dwa razy w miesiącu. Do pacjenta przychodzi również pielęgniarka – nie rzadziej niż dwa razy w tygodniu. W skład zespołu opiekującego się chorym wchodzą również: fizjoterapeuta, psycholog – w zależności od zapotrzebowania. Personel hospicjum domowego może codziennie udzielać porad przez telefon, ale w razie potrzeby gotów jest do złożenia wizyty w domu chorego. Każdy pacjent otrzyma informacje dotyczące kontaktu telefonicznego z lekarzem i pielęgniarką, a liczbę wizyt ustala się w zależności od potrzeb chorego.

Świadczenia w ramach hospicjum domowego w Kostrzynie będą realizowane przez lekarza – specjalistę opieki paliatywnej oraz pielęgniarkę, psychologa i fizjoterapeutę. Objęcie pacjenta opieką następuje nad podstawie skierowania oraz rejestracji w Centralnej Rejestracji Szpitala lub pod numerem telefonu: 41 240 18 10.

Kostrzyńska lecznica przypomina też, że od 1 lipca 2017r. rozpoczynają również działalność Poradnia Medycyny Paliatywnej oraz Pielęgniarska Opieka Długoterminowa Domowa.

Zobacz też wideo: "Petardy księdza Kaczkowskiego". Gwiazdy wspierają puckie hospicjum

Czytaj więcej o Kostrzynie nad Odrą: **Kostrzyn nad Odrą - informacje, wydarzenia, artukuły**

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska