MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szpital w Sulechownie ponownie stał się covidowym, bo zakażonych koronawirusem w województwie lubuskim przybywa

OPRAC.:
Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Szpital w Sulechowie znów - decyzją wojewody - stał się covidowym, a to w związku ze wzrostem liczby osób zakażonych w województwie lubuskim.
Szpital w Sulechowie znów - decyzją wojewody - stał się covidowym, a to w związku ze wzrostem liczby osób zakażonych w województwie lubuskim. Tomasz Rybarczyk
Szpital w Sulechowie po raz drugi stał się covidowym. W związku ze wzrostem liczby osób zakażonych koronawirusem w województwie lubuskim. Decyzję taką podjął wojewoda Władysław Dajczak. Lecznica ma zapewnić pacjentom zakażonym lub podejrzanym o zakażenie covid-19 w sumie 87 łóżek.
  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sulechowie w okresie od 10 marca 2021 r. do odwołania
    będzie realizował świadczenia opieki zdrowotnej w związku z trzecią falą pandemii koronawirusa.
  • W tym czasie zapewni 87 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 2 łóżek intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji.

Szpital w Sulechowie wprowadza zmiany

Jak szpital w Sulechowie wprowadza zmiany? Zgodnie z harmonogramem, który zakłada zapewnienie 87 łóżek dla pacjentów covidowych:

  • od 10 marca 2021 r. do odwołania 5 łóżek ginekologiczno-położniczych dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARSCoV-2,
  • od 10 marca 2021 r. do 11 marca 2021 r. - 1 łóżka intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej, a od 12 marca 2021 r. do odwołania -2 łóżek intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej, dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2,
  • od 12 marca 2021 r. do 18 marca 2021 r. - 25 łóżek obserwacyjnozakaźnych dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, a od 19 marca 2021r. do odwołania - 80 łóżek obserwacyjno-zakaźnych dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Polecamy wideo: W szpitalu w Sulechowie szkolą się lekarze z całej Polski

[lista]

Pierwsza zmiana szpitala w Sulechowie w szpital covidowy była w listopadzie zeszłego roku

To nie pierwsza zmiana w szpitalu w Sulechowie. 6 listopada zeszłego roku lecznica stała się jednoimienna i przyjmowała tylko pacjentów z covidem do 25 stycznia br., kiedy to ponownie została otwarta dla wszystkich pacjentów. Udzielane znów były świadczenia zdrowotne w pełnym wymiarze na wszystkich oddziałach szpitala, w poradniach specjalistycznych oraz zakładzie fizjoterapii.

Dwie kobiety z koronawirusem urodziły dzieci w szpitalu w Sulechowie. Mamy i dzieci czują się dobrze!

Dwie kobiety z koronawirusem urodziły dzieci w szpitalu w Su...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska