To potwierdza najwyższe standardy świadczonej opieki onkologicznej.
- Jesteśmy niezwykle zadowoleni, iż nasz szpital znalazł się na liście placówek Krajowej Sieci Onkologicznej. [...] To oznacza, że proponujemy swoim pacjentom najszerszy zakres leczenia onkologicznego tj. chemioterapię, leczenie zabiegowe i radioterapię — mówi rzeczniczka prasowa szpitala, Sylwia Malcher-Nowak.
Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze kupił robota da Vinci za 14,5 mln zł. Co zyskają pacjenci?
Ministerstwo Zdrowia przy kwalifikacji brało pod uwagę wiele czynników, w tym ilość wykonywanych zabiegów onkologicznych. W 2023 roku w Szpitalu Uniwersyteckim operowano 345 pacjentek z powodu nowotworu piersi, 159 pacjentów z powodu raka płuca i 137 pacjentów z powodu raka jelita grubego. - Do oceny brano również posiadane zaplecze, czyli sprzęt oraz liczbę i kwalifikacje personelu medycznego — dodaje Malcher-Nowak.
Lubuskie. Krajowa Sieć Onkologiczna
Dzięki wpisaniu na listę KSO szpital uzyska możliwość sięgnięcia po dodatkowe środki na onkologię z Krajowego Planu Odbudowy. - W planach inwestycyjnych mamy na przykład modernizację i rozbudowę budynku L przy ul. Podgórnej. To inwestycja oszacowana na ponad 80 mln zł. Docelowo, po jej realizacji w budynku znajdą się oddziały: onkologii, urologii, hematologii i ginekologii. Mamy nadzieję, że uda się pozyskać te środki — podkreśliła rzeczniczka.
Wpis na listę Krajowej Sieci Onkologicznej będzie obowiązywać przez dwa lata. Oprócz zielonogórskiej placówki, na listę KSO z województwa lubuskiego został wpisany również Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Gorzowie Wielkopolskim, który uzyskał II stopień referencyjności.
Czytaj więcej:
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?