Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szpital wojewódzki ciągle się rozwija

Redakcja
Wcześniej śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądowały na płycie betonowej. Teraz lądowisko znajduje się na dachu budynku szpitala, skąd można zjechać do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
Wcześniej śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądowały na płycie betonowej. Teraz lądowisko znajduje się na dachu budynku szpitala, skąd można zjechać do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. fot. Mariusz Kapała
Sztandarową inwestycją było powołanie supernowoczesnego Centrum Urazowego - z lądowiskiem, pracownią endoskopii i Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym.

- Dwa lata temu zapowiadaliśmy Czytelnikom "Gazety Lubuskiej", że mamy ambitne plany, dzięki którym polepszy się komfort leczenia pacjentów. Z dumą mogę poinformować, że udało je się zrealizować - mówi Waldemar Taborski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze. Jego sztandarową inwestycją było oddane w zeszłym roku Centrum Urazowe - wraz z lądowiskiem, centralną pracownią endoskopową i zmodernizowanym Szpitalnym Odziałem Ratunkowym. Placówka zainwestowała też w rozwój Lubuskiego Ośrodka Onkologii, m.in. kupując nowy sprzęt (akcelerator) i poszerzając bazę socjalną. Jeszcze w tym roku zostanie oddany do użytku, remontowany właśnie, nowy oddział do leczenia promieniami jonizującymi. Dzięki temu będzie można pomóc większej liczbie chorych. Zaprojektowano i wybudowano salę intensywnego nadzoru neurologicznego. Wyremontowano oddział chirurgii ogólnej i onkologicznej. Powstał kliniczny rejestr raka obejmujący swoim zasięgiem całe województwo lubuskiego. Trwa modernizacja oddziału zakaźnego. W ramach lubuskiej sieci teleradiologii szpital planuje cyfrowe przesyłanie zdjęć z urządzeń tzw. diagnostyki obrazowej. Umożliwi to kontakt z innymi lecznicami oraz zdalne konsultacje medyczne, co polepszy komfort obsługi pacjentów i zapewni szybsze postawienie diagnozy. - Jeszcze w tym roku zamierzamy spełnić wymogi odnośnie archiwizowania i udostępniania dokumentacji medycznej w formie elektronicznej oraz zainwestować w negatoskopy. Umożliwią automatyczne ściągnięcie pliku obrazowego z wybranego miejsca szpitala. Lekarz nie będzie musiał biegać między oddziałem, a pracownią diagnostyczną - wyjaśnia Adriana Wilczyńska, rzeczniczka szpitala.
Placówka tradycyjnie świetnie wypada również w rankingu "Gazety Lubuskiej" w plebiscycie "Nasz doktor". Przykładowo w 2011 roku drugie miejsce w kategorii najlepszy oddział zajął nowoczesny centralny blok operacyjny. Zielonogórski szpital niezmiennie wysoko plasuje się również w rankingu ogólnopolskiego dziennika "Rzeczpospolita". W najaktualniejszym posumowaniu "Bezpieczny szpital 2012" nasz zajął pierwsze miejsce w województwie lubuskim (a 23. w całej Polsce). W kategorii dotyczącej komfortu pobytu pacjenta lecznica uplasowała się na trzecim miejscu.

Szpital znalazł się na piątym miejscu w rankingu największych inwestorów w Polsce sporządzonym przez Instytut Nowoczesnego Biznesu. Lecznica otrzymała też wyróżnienie w postaci certyfikatu wiarygodności biznesowej za rok 2011, który przyznaje Międzynarodowa Wywiadownia Gospodarcza Dun & Bradstreet. Świadczy to o dobrej kondycji i płynności finansowej, co daje gwarancję wysokiego poziomu rentowności. Wyróżnienie honorowane jest na całym świecie. To ważne, bo pamiętajmy, że dobra sytuacja finansowa placówki ma przełożenie na jakość leczenia i bezpieczeństwo pacjenta.

Czytaj więcej o szpitalu wojewódzkim w Zielonej Górze. Kliknij >>> (PDF 4,46 MB)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska