Szpital wojewódzki w pigułce

  Szpital wojewódzki w pigułce

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

   Szpital wojewódzki w pigułce

  ©Griszka Niewiadomski - sxc.hu

  W tym oddziale poczujesz się jak w pięciogwiazdkowym hotelu. To jedna z najnowocześniejszych neurochirurgii - nie tylko w Polsce, ale nawet i w Europie! Słynie z pionierskich operacji. Sukces to efekt wielu lat wspólnej pracy.
   Szpital wojewódzki w pigułce

  ©Griszka Niewiadomski - sxc.hu

  Oddział neurochirurgiczny działa w szpitalu od 1996 roku. Pierwszym jego ordynatorem był dr. n. med. Andrzej Wiśniewski, który wraz z dwoma młodymi neurochirurgami Grzegorzem Giblewskim i Miłosławem Bembenem stworzył pierwszy zespół neurochirurgów w ówczesnym województwie zielonogórskim. W 1998 roku działalność oddziału zawieszono, ale już rok później przystąpiono do jego reaktywacji. Zajął się tym uznany w Polsce wrocławski neurochirurg - prof.
  Jerzy Wroński. Udało mu się namówić do współpracy trzech innych specjalistów "ściągniętych" z kraju, m.in. z Krakowa i Lublina. Do zespołu dołączyli też z powrotem dwaj dawni lekarze. Personel pielęgniarski organizowała Wioletta Ratajczak, pielęgniarka oddziałowa.

  Jakie były dalsze losy oddziału, który dzisiaj jest uważany za chlubę lubuskiej lecznicy? O tym przeczytasz w "Przewodniku po szpitalu wojewódzkim w Zielonej Górze". Na 28 stronach znajdziesz informacje m.in. o oddziałach, kadrze medycznej, sprzęcie i ofercie leczenia. Dodatek już w piątek, 15 kwietnia w "Gazecie Lubuskiej".


  Czytaj e-wydanie »
  Lokalny portal przedsiębiorców

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »