Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szprotawa. Gama ma już dwa lata. Jak zaśpiewa, łzy wzruszenia kręcą się oku...

opr. Lucyna Makowska
Urodziny Gamy były obchodzone jak święto miasta. Dom kultury pękał w szwach.
Urodziny Gamy były obchodzone jak święto miasta. Dom kultury pękał w szwach. Arch. SzDK
Zespół Gama ze Szprotawskiego Domu Kultury to radosna i rozśpiewana grupa wokalna licząca 33 dzieci, które przy każdym występie kradną serca widzów. Właśnie obchodziły swoje drugie urodziny.

Najmłodsza „Gamcia” - jak pieszczotliwie mówi o nich ich instruktor - ma trzy latka, najstarsza 11. Poniedziałkowy koncert przedstawiający dorobek zespołu w sali SzDK był dla nich ,ale i ich rodziców wielkim świętem.

- Gama wita każdego małego artystę pozytywną atmosferą, pełna wsparcia i radości. Dzieci chętnie biorą udział w zajęciach, w czasie których mają możliwość realizować swoje pasje. A śpiew i taniec to aktywności uwielbiane przez maluchy- mówi pani Monika, mama Mai.- Dzieci czują się akceptowane, otwierają się na nowe znajomości, pomagają sobie nawzajem i wspierają podczas tremy przed występem. Instruktorka grupy potrafi zjednać sobie sympatię dzieci i zaangażować rodziców do wspólnych przedsięwzięć. Dzięki jej entuzjazmowi, którym zaraża i małych, i dużych uczestników prób, a każdy koncert, konkurs i festiwal, w którym biorą udział pozostaje niezapomnianym przeżyciem.

- Zespół daje naszym dzieciom ogromne możliwość rozwoju, nie tylko wokalnego. Uczy je współpracy oraz daje możliwość kontaktu z rówieśnikami - zauważa, pani Dorota, mama Łucji.- Widać, że dzieciaczki chodzą na zajęcia bardzo chętnie, z uśmiechem na twarzy, a w domu często podśpiewują piosenki.

- Dzięki Gamie także my spędzamy miło czas - dodaje Iza, mama Tosi.
Zespół powstał w lutym 2017 roku, od początku zajmuje się nim, akompaniuje i aranżuje instruktor muzyczny Szprotawskiego Domu Kultury - Monika Jóźwik, tegoroczna zwyciężczyni etapu powiatowego plebiscytu Gazety Lubuskiej na „Osobowość Roku 2018” w kategorii Kultura.

Repertuar zespołu jest różnorodny: począwszy od pieśni i piosenek ludowych po współczesne piosenki dziecięce, a nawet młodzieżowe. Dlatego też podczas urodzinowego koncertu zaprezentowały się w trzech blokach: wojskowym, ludowym i młodzieżowym.

Kurator oświaty i wicewojewoda lubuski podsumowują pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych. WIDEO:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska