Sztafeta żarskiego Agrosu wicemistrzami Polski. W finale przegrali tylko z rekordzistami na tym dystansie

Małgorzata Fudali Hakman
Chłopcy pobiegli w składzie Fabian Deć, Kacper Mysiorek, Jakub Szakoła i Szymon Mac Agros Żary
W miniony weekend (26-27.09) zakończyły się w Słupsku Mistrzostwa Polski młodzików w lekkoatletyce. Świetnie zaprezentowali się w nich żarscy zawodnicy. Sztafeta 4x100 z Agrosu Żary przywiozła z zawodów srebrny medal poprawiając rekord województwa lubuskiego o 0.44,96 s.

Chłopcy pobiegli w składzie Fabian Deć, Kacper Mysiorek, Jakub Szakoła i Szymon Mac. Ich ostatnie wyniki świadczyły, że w Słupsku będą się liczyć w walce o medale i tak rzeczywiście było.

- Jestem bardzo zadowolony z ich startu. Spodziewałem się medalu, ale nie wiedziałem, że są w stanie pobić rekord województwa o prawie sekundę-stwierdził Dariusz Wisz, trener żarskich lekkoatletów.- Start pozostałych żarskich lekkoatletów, także był bardzo udany. Cieszę się, że przepracowane treningi dobrze zaowocowały na mistrzostwach.

W rzucie dyskiem i młotem wystąpiła Kinga Pecyna pomimo kontuzji stopy Kinga w rzucie dyskiem zajęła 8 miejsce z wynikiem 35,54 a w rzucie młotem uplasowała się na 10 pozycji- 38,09 m. W konkursie w skoku wzwyż Kacper Mysiorek pokonał poprzeczkę zawieszoną na 1,75 m. i zajął 10 miejsce. W biegu na 1000 m. z przeszkodami na 9 miejscu była Emilia Fabiszewska – 3,27,44 s. W biegach indywidualnych na 100 m bardzo dobrze spisał się Jakub Szakoła który uzyskał rekord życiowy 11,56 s i zajął 12 miejsce, a jego kolega Szymon Mac z wynikiem 11,86 s. był na 26 miejscu. W pchnięciu kulą Julia Pietrusiak była 17 z wynikiem 10,16 m., a na 9 miejscu z wynikiem 10,37 m zmagania w wieloskoku ukończyła Blanca Salamon.