MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szybciej do zdrowia

DARIUSZ BROŻEK 742 16 83 [email protected]
- W szpitalu jest kolorowo jak w przedszkolu - cieszy się czteroletnia Ania Musiał, pacjentka oddziału pediatrycznego miejscowego szpitala.

Ze szpitalnych ścian wesoło uśmiechają się bohaterowie znanych bajek, leśne skrzaty i zwierzaki. - Ściany pomalowali artyści ze stowarzyszenia Drzewce2000, a autorką projektu jest Maria Śliwa - informuje zastępca dyrektora lecznicy Maciej Bak. - Przyłączyliśmy się w ten sposób do ogólnopolskiej akcji ,,Motylkowy oddział’’, którą zainicjowała fundacja ,,Porozumienie bez barier’’ Jolanty Kwaśniewskiej - dodaje.

Szybciej do zdrowia

Personel szpitala podkreśla, że celem akcji jest stworzenie pacjentom jak najbardziej przyjaznych warunków. - Przecież pobyt w lecznicy jest wielkim stresem dla dzieci. Widząc namalowane na ścianach postacie swoich ulubieńców maluchy łatwiej się adaptują i szybciej wracają do zdrowia. Czują się jak przedszkolu - mówią lekarze. Czteroletnia A. Musiał jest w dobrym nastroju. - Szpital jest ładny i kolorowy. Jest tutaj dużo dzieci, z którymi będą się bawiła - cieszy się.
Akcję międzychodzkich artystów poprzedził remont oddziału. - Powierzchnia nieco się zmniejszyła, bo część pomieszczeń zaadaptowaliśmy na potrzeby oddziału rehabilitacji kardiochirurgicznej, ale ilość łóżek jest taka sama, jak przed remontem. Mamy 18 łóżek i siedem sal dla matek z dziećmi - informuje ordynator Andrzej Preis.

Pompa od Owsiaka

Na remont i nowy sprzęt - m.in. pompę infuzyjną - wydano około 150 tys. zł. Jak podkreśla M. Bak, sprzęt o wartości około 100 tys. zł przekazała placówce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. - Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej przekazała nam 5 tys. zł, a artyści pracowali przy malowaniu za darmo - wylicza ordynator. - Pomogli nam także przedsiębiorcy. Na przykład Zbigniew Chorążewicz z Międzyrzecza pomalował łóżka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska