Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tablica przypomni historię o Wołyniu. Spotkanie na cmentarzu o deprtacji

Redakcja
W piątek 9 lutego o 12.00 w parku Siemiradzkiego zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca rzeź wołyńską. Natomiast w czwartek będą obchody rocznicy deportacji. - 9 lutego mija 75. rocznica pierwszej masakry na Wołyniu - przypomina Grzegorz Baczyński z komitetu społecznego, który finalizuje odsłonięcie tablicy ofiar rzezi wołyńskiej. Wczoraj została ona zamontowana. Jest na kamieniu, który stoi na wysokości wejścia do amfiteatru. Jeszcze pięć miesięcy temu była w tym miejscu tablica poświęcona radzieckiemu gen. Bierzarinowi. Została jednak zdjęta w ramach dekomunizacji.O zamontowanie w Gorzowie tablicy upamiętniającej ofiary rzezi wołyńskiej zabiegały osoby, które przed laty działały w Ruchu Młodzieży Niezależnej.- Pomysł pojawił się już 15 miesięcy temu. Tablicę udaje się odsłonić teraz. Zgodzili się na to radni. Za samą tablicę 12 tys. zapłaciło miasto - mówi Baczyński.Także piętek, 9 lutego o 18.00, w intencji ofiar będzie msza w białym kościółku. W kościele Pierwszych Męczenników Polskich na Manhattanie już można oglądać wystawę IPN o rzezi wołyńskiej. O ludobójstwie (na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej mogło zginąć do 140 tys. osób) aktualnie - z ulotek i rozmów z nauczycielami - dowiadują się też uczniowie 12 gorzowskich szkół ponadpodstawowych. Już dziś o 13.00 na cmentarzu przy ul. Żwirowej (przy pomniku Ofiar Stalinizmu): są obchody 78. rocznicy pierwszej masowej deportacji Polaków na Syberię. Też dziś, ale o 18.00 w kościele  przy  ul. Czereśniowej odbędzie się rocznicowa msza św. POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:Wojciech Pokora zmarł w wieku 83 latZobacz również: Magazyn Informacyjny Gazety Lubuskiej. Najważniejsze informacje tygodnia:
W piątek 9 lutego o 12.00 w parku Siemiradzkiego zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca rzeź wołyńską. Natomiast w czwartek będą obchody rocznicy deportacji. - 9 lutego mija 75. rocznica pierwszej masakry na Wołyniu - przypomina Grzegorz Baczyński z komitetu społecznego, który finalizuje odsłonięcie tablicy ofiar rzezi wołyńskiej. Wczoraj została ona zamontowana. Jest na kamieniu, który stoi na wysokości wejścia do amfiteatru. Jeszcze pięć miesięcy temu była w tym miejscu tablica poświęcona radzieckiemu gen. Bierzarinowi. Została jednak zdjęta w ramach dekomunizacji.O zamontowanie w Gorzowie tablicy upamiętniającej ofiary rzezi wołyńskiej zabiegały osoby, które przed laty działały w Ruchu Młodzieży Niezależnej.- Pomysł pojawił się już 15 miesięcy temu. Tablicę udaje się odsłonić teraz. Zgodzili się na to radni. Za samą tablicę 12 tys. zapłaciło miasto - mówi Baczyński.Także piętek, 9 lutego o 18.00, w intencji ofiar będzie msza w białym kościółku. W kościele Pierwszych Męczenników Polskich na Manhattanie już można oglądać wystawę IPN o rzezi wołyńskiej. O ludobójstwie (na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej mogło zginąć do 140 tys. osób) aktualnie - z ulotek i rozmów z nauczycielami - dowiadują się też uczniowie 12 gorzowskich szkół ponadpodstawowych. Już dziś o 13.00 na cmentarzu przy ul. Żwirowej (przy pomniku Ofiar Stalinizmu): są obchody 78. rocznicy pierwszej masowej deportacji Polaków na Syberię. Też dziś, ale o 18.00 w kościele przy ul. Czereśniowej odbędzie się rocznicowa msza św. POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:Wojciech Pokora zmarł w wieku 83 latZobacz również: Magazyn Informacyjny Gazety Lubuskiej. Najważniejsze informacje tygodnia: Materiały komitetu społecznego
W piątek 9 lutego o 12.00 w parku Siemiradzkiego zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca rzeź wołyńską. Natomiast w czwartek będą obchody rocznicy deportacji.

W piątek 9 lutego o 12.00 w parku Siemiradzkiego zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca rzeź wołyńską. Natomiast w czwartek będą obchody rocznicy deportacji.

- 9 lutego mija 75. rocznica pierwszej masakry na Wołyniu - przypomina Grzegorz Baczyński z komitetu społecznego, który finalizuje odsłonięcie tablicy ofiar rzezi wołyńskiej. Wczoraj została ona zamontowana. Jest na kamieniu, który stoi na wysokości wejścia do amfiteatru. Jeszcze pięć miesięcy temu była w tym miejscu tablica poświęcona radzieckiemu gen. Bierzarinowi. Została jednak zdjęta w ramach dekomunizacji.

O zamontowanie w Gorzowie tablicy upamiętniającej ofiary rzezi wołyńskiej zabiegały osoby, które przed laty działały w Ruchu Młodzieży Niezależnej.

- Pomysł pojawił się już 15 miesięcy temu. Tablicę udaje się odsłonić teraz. Zgodzili się na to radni. Za samą tablicę 12 tys. zapłaciło miasto - mówi Baczyński.

Także piętek, 9 lutego o 18.00, w intencji ofiar będzie msza w białym kościółku. W kościele Pierwszych Męczenników Polskich na Manhattanie już można oglądać wystawę IPN o rzezi wołyńskiej. O ludobójstwie (na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej mogło zginąć do 140 tys. osób) aktualnie - z ulotek i rozmów z nauczycielami - dowiadują się też uczniowie 12 gorzowskich szkół ponadpodstawowych.

Już dziś o 13.00 na cmentarzu przy ul. Żwirowej (przy pomniku Ofiar Stalinizmu): są obchody 78. rocznicy pierwszej masowej deportacji Polaków na Syberię. Też dziś, ale o 18.00 w kościele przy ul. Czereśniowej odbędzie się rocznicowa msza św.

POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:

Wojciech Pokora zmarł w wieku 83 lat

Zobacz również: Magazyn Informacyjny Gazety Lubuskiej. Najważniejsze informacje tygodnia:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska