Tak wyglądy obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej na cmentarzu przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze [ZDJĘCIA]

Redakcja
We wtorek, 10 kwietnia,  na terenie nekropolii zielonogórskiej przy monumencie poświęconym ofiarom odbyły się obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. W uroczystości wzięła udział kompania honorowa 4. Pułku Przeciwlotniczego w Czerwieńsku, zielonogórscy harcerze oraz licznie zgromadzeni goście, m.in. prezydent Janusz Kubicki, Wioleta Haręźlak, Piotr Barczak, Marcin Pabierowski czy też Mariusz Zalewski.Wioleta Haręźlak, wiceprezydent Zielonej Góry z wielkim przejęciem wspomina okres po katastrofie smoleńskiej. - Na początku nie mogłam uwierzyć, że to się naprawdę stało. Byłam w stałym kontakcie z kancelarią prezydenta Lecha Kaczyńskiego, bowiem planowaliśmy jego wizytę z okazji rocznicy wydarzeń zielonogórskich. Niestety, z powodu katastrofy nigdy do tego nie doszło - tłumaczy. - Aby uczcić pamięć poległych pojechałam wspólnie z Jolantą Danielak, Eleonorą Szymkowiak, Markiem Kamińskim oraz Kazimierzem Łatwińskim do Warszawy. Wspólnie pełniliśmy wartę honorową przy trumnach pary prezydenckiej w Pałacu Prezydenckim. To było niezapomniane, bardzo mocne doświadczenie. Obchody katastrofy smoleńskiej powinny nas jednoczyć a nie dzielić. Na obchodach obecni byli również młodzi ludzie. - Jesteśmy tu dzisiaj, aby uczcić osoby, które zginęły - mówi Aleksandra Dudziak, harcerka z ZHR. - Dla nas jest to bardzo ważne, aby kultywować taką pamięć, żeby pokazywać przykład dla młodszych pokoleń. Pamięć jest najważniejsza i o to w tym wszystkim chodzi. To jest nasze świadectwo!Z tą opinią zgadza się również jej koleżanka Karolina Szrama, również harcerka z ZHR: - Powinno się pamiętać o wszystkich tragediach. Jeśli ginie ktoś bardzo ważny to należy to uroczyście upamiętnić.Na obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Zielonej Górze przybył także radny Piotr Barczak: - To ważne wydarzenie. Osoby, które leciały do Katynia uczcić pamięć niesłusznie zamordowanych Polaków, sami zginęli. Nie sposób zapomnieć o tych, którzy pamiętali i walczyli o Polskę. Jeżeli my dziś nie będziemy pamiętać o naszych bohaterach to nie wiem czy ktoś w przyszłości będzie pamiętać o nas. Same uroczystości rozpoczęły się oficjalnie o godz. 8.41, kiedy to na minutę rozbrzmiał sygnał syren alarmowych. Później nastąpiło złożenie hołdu poległym i przyjęcie meldunku przez przybyłych żołnierzy. Następnie nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej. Wszystko odbyło się w bardzo podniosłej atmosferze.Czytaj też: Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej w Gorzowie [ZDJĘCIA]Czytaj też: 8. rocznica katastrofy smoleńskiej [RELACJA NA ŻYWO] Uroczystości w Warszawie. Marsz PiS i kontrmanifestacje w WarszawieZobacz też: "Decyzja o budowie pomnika na Pl. Piłsudskiego jest nielegalna". Warszawski ratusz odwoła się od decyzji wojewodyPOLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
We wtorek, 10 kwietnia, na terenie nekropolii zielonogórskiej przy monumencie poświęconym ofiarom odbyły się obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. W uroczystości wzięła udział kompania honorowa 4. Pułku Przeciwlotniczego w Czerwieńsku, zielonogórscy harcerze oraz licznie zgromadzeni goście, m.in. prezydent Janusz Kubicki, Wioleta Haręźlak, Piotr Barczak, Marcin Pabierowski czy też Mariusz Zalewski.Wioleta Haręźlak, wiceprezydent Zielonej Góry z wielkim przejęciem wspomina okres po katastrofie smoleńskiej. - Na początku nie mogłam uwierzyć, że to się naprawdę stało. Byłam w stałym kontakcie z kancelarią prezydenta Lecha Kaczyńskiego, bowiem planowaliśmy jego wizytę z okazji rocznicy wydarzeń zielonogórskich. Niestety, z powodu katastrofy nigdy do tego nie doszło - tłumaczy. - Aby uczcić pamięć poległych pojechałam wspólnie z Jolantą Danielak, Eleonorą Szymkowiak, Markiem Kamińskim oraz Kazimierzem Łatwińskim do Warszawy. Wspólnie pełniliśmy wartę honorową przy trumnach pary prezydenckiej w Pałacu Prezydenckim. To było niezapomniane, bardzo mocne doświadczenie. Obchody katastrofy smoleńskiej powinny nas jednoczyć a nie dzielić. Na obchodach obecni byli również młodzi ludzie. - Jesteśmy tu dzisiaj, aby uczcić osoby, które zginęły - mówi Aleksandra Dudziak, harcerka z ZHR. - Dla nas jest to bardzo ważne, aby kultywować taką pamięć, żeby pokazywać przykład dla młodszych pokoleń. Pamięć jest najważniejsza i o to w tym wszystkim chodzi. To jest nasze świadectwo!Z tą opinią zgadza się również jej koleżanka Karolina Szrama, również harcerka z ZHR: - Powinno się pamiętać o wszystkich tragediach. Jeśli ginie ktoś bardzo ważny to należy to uroczyście upamiętnić.Na obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Zielonej Górze przybył także radny Piotr Barczak: - To ważne wydarzenie. Osoby, które leciały do Katynia uczcić pamięć niesłusznie zamordowanych Polaków, sami zginęli. Nie sposób zapomnieć o tych, którzy pamiętali i walczyli o Polskę. Jeżeli my dziś nie będziemy pamiętać o naszych bohaterach to nie wiem czy ktoś w przyszłości będzie pamiętać o nas. Same uroczystości rozpoczęły się oficjalnie o godz. 8.41, kiedy to na minutę rozbrzmiał sygnał syren alarmowych. Później nastąpiło złożenie hołdu poległym i przyjęcie meldunku przez przybyłych żołnierzy. Następnie nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej. Wszystko odbyło się w bardzo podniosłej atmosferze.Czytaj też: Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej w Gorzowie [ZDJĘCIA]Czytaj też: 8. rocznica katastrofy smoleńskiej [RELACJA NA ŻYWO] Uroczystości w Warszawie. Marsz PiS i kontrmanifestacje w WarszawieZobacz też: "Decyzja o budowie pomnika na Pl. Piłsudskiego jest nielegalna". Warszawski ratusz odwoła się od decyzji wojewodyPOLECAMY PAŃSTWA UWADZE: Maciej Dobrowolski
We wtorek, 10 kwietnia, na terenie nekropolii zielonogórskiej przy monumencie poświęconym ofiarom odbyły się obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. W uroczystości wzięła udział kompania honorowa 4. Pułku Przeciwlotniczego w Czerwieńsku, zielonogórscy harcerze oraz licznie zgromadzeni goście, m.in. prezydent Janusz Kubicki, Wioleta Haręźlak, Piotr Barczak, Marcin Pabierowski czy też Mariusz Zalewski.

Wioleta Haręźlak, wiceprezydent Zielonej Góry z wielkim przejęciem wspomina okres po katastrofie smoleńskiej. - Na początku nie mogłam uwierzyć, że to się naprawdę stało. Byłam w stałym kontakcie z kancelarią prezydenta Lecha Kaczyńskiego, bowiem planowaliśmy jego wizytę z okazji rocznicy wydarzeń zielonogórskich. Niestety, z powodu katastrofy nigdy do tego nie doszło - tłumaczy. - Aby uczcić pamięć poległych pojechałam wspólnie z Jolantą Danielak, Eleonorą Szymkowiak, Markiem Kamińskim oraz Kazimierzem Łatwińskim do Warszawy. Wspólnie pełniliśmy wartę honorową przy trumnach pary prezydenckiej w Pałacu Prezydenckim. To było niezapomniane, bardzo mocne doświadczenie. Obchody katastrofy smoleńskiej powinny nas jednoczyć a nie dzielić.

Na obchodach obecni byli również młodzi ludzie. - Jesteśmy tu dzisiaj, aby uczcić osoby, które zginęły - mówi Aleksandra Dudziak, harcerka z ZHR. - Dla nas jest to bardzo ważne, aby kultywować taką pamięć, żeby pokazywać przykład dla młodszych pokoleń. Pamięć jest najważniejsza i o to w tym wszystkim chodzi. To jest nasze świadectwo!

Z tą opinią zgadza się również jej koleżanka Karolina Szrama, również harcerka z ZHR: - Powinno się pamiętać o wszystkich tragediach. Jeśli ginie ktoś bardzo ważny to należy to uroczyście upamiętnić.

Na obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Zielonej Górze przybył także radny Piotr Barczak: - To ważne wydarzenie. Osoby, które leciały do Katynia uczcić pamięć niesłusznie zamordowanych Polaków, sami zginęli. Nie sposób zapomnieć o tych, którzy pamiętali i walczyli o Polskę. Jeżeli mi dziś nie będziemy pamiętać o naszych bohaterach to nie wiem czy ktoś w przyszłości będzie pamiętać o nas.

Same uroczystości rozpoczęły się oficjalnie o godz. 8.41, kiedy to na minutę rozbrzmiał sygnał syren alarmowych. Później nastąpiło złożenie hołdu poległym i przyjęcie meldunku przez przybyłych żołnierzy. Następnie nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej. Wszystko odbyło się w bardzo podniosłej atmosferze.

Wideo

Materiał oryginalny: Tak wyglądy obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej na cmentarzu przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze [ZDJĘCIA] - Gazeta Lubuska

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie