Tak wygrywa Victoria

Dariusz Brożek
Udostępnij:
Mecze w hali sportowej przy gimnazjum zakończyły rundę zasadniczą Skwierzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej - Tervis Liga. Finał był prawdziwym świętem dla miłośników siatkówki. Zwłaszcza starcie zawodników z Zespołu Szkół Budowlanych i Victorii Kaława.

Mecz ZSB i Victorii trwał aż 130 minut i obfitował w nieoczekiwane zwroty akcji. W pierwszej odsłonie przewagę mieli „budowlańcy”. Po 25 minutach walki Victorii udało się wyrównać na 24:24, ale na finał widzowie musieli jeszcze poczekać. Oba zespoły szły punkt w punkt. I trzeba odnotować, że sporo „oczek” straciły po zepsutych zagrywkach, kiedy piłka lądowała w siatce, albo w polu autowym. Wynik 33:31 dla ZSB ustalił znakomitym atakiem Maciej Maćkowiak.

Drugi set był równie wyrównany i zacięty jak pierwszy. Na początku „budowlańcy” odskoczyli wprawdzie do przodu o kilka punktów, ale potem ich rywale wyrównali i nawet kilka razy wyszli na prowadzenie. Przy wyniku 17:19 dla ZSB opiekun tej drużyny Łukasz Markowski poprosił o czas. Jego rady okazały się skuteczne, gdyż po ataku Łukasza Michałowicza siatkarska młodzież z „budowlanki” wygrała 26:24. Potem jednak międzyrzeczanie opadli z sił, zaś inicjatywę przejęli ich rywale. Na koniec drużyna ZSB musiała się pogodzić z porażką 22:25.

W czwartym secie warunki gry dyktowali zawodnicy z Kaławy, którzy górowali nad rywalami i w obronie i w ataku. Tym razem młodzi siatkarze z Międzyrzecza ulegli im 16:25, zaś przysłowiowy cios łaski zadał im Marcin Krupnicki. Do M. Krupnickiego należał też pierwszy punkt w dogrywce. Potem „budowlańcy” obudzili się z letargu i doprowadzili do bardzo korzystnego dla siebie wyniku 7:1. Okazało się jednak, że to ich łabędzi śpiew. Drużyna z Kaławy zwarła szeregi, przeszła do ataku i po skutecznym bloku Mateusza Wolińskiego wygrała 15:13.

Victoria uczestniczy w skwierzyńskich rozgrywkach już od dziesięciu lat. Jedynym siatkarzem z Kaławy w jej szeregach jest M. Woliński. W zespole grają zawodnicy z kilku pobliskich wsi. M.in. z Piesek. Mimo ostatniego zwycięstwa, obecnie zajmują czwarte miejsce w tabeli, zaś ich rywale z ZSB są o jedno „oczko” wyżej.

Ostatni mecz tej kolejki nie miał żadnej historii. Czarni Bledzew gładko ograli ostatni w tabeli skwierzyński zespół Gabaryt/Tadex 3:0 (25:8, 25:13, 25:14).

uczennica z Międzyrzecza

Kibicuje siatkarzom z „budowlanki”. W zespole gra mój chłopak. ja uczę się w „ekonomiku”, a od września nasze szkoły tworzą jeden zespół. Staram się przyjeżdżać na wszystkie spotkania, choć niestety nie zawsze mogą kibicować naszym zawodnikom. Są dobrze przygotowani i waleczni, dlatego szczerze wierzę, że wygrają te rozgrywki.

Zenon Ochwat
sędzia

Zawodnicy zakończyli już rundę zasadniczą, od wtorku trwają rewanże. Dlatego wyniki w tabeli mogą się jeszcze zmienić. Zapraszamy kibiców. We wtorki gramy w sali przy Zespole Szkół Technicznych, a w czwartki w hali gimnazjum. Finał planujemy na koniec kwietnia