Takie zwycięstwo było Wolsztyniakowi potrzebne

Hubert Kaczmarek był najlepszym z naszych i rzucił aż 8 goli
Hubert Kaczmarek był najlepszym z naszych i rzucił aż 8 goli fot. Marek Marcinkowski
W sobotę nasze chłopaki rozbiły w pył gości ze Szczecina. Teraz zapowiadają zażartą walkę o utrzymanie w pierwszej lidze.

Trener Wojciech Hanyż posadził na ławce doświadczonych: Macieja Wajsa, Marcina Pietruszkę, Pawła Barana i na początek dał szansę młodym. Ci radzili sobie naprawdę dobrze, choć kilka razy niepotrzebnie stracili piłkę przy wyprowadzaniu kontrataków. Gospodarze prowadzili od pierwszej minuty. Po akcji Norbetra Szutty w 11 min było już 6:2. W 20 min Damian Kubiak trafił na 9:5, a za chwilę Przemysław Podleśny na 10:6.

Pierwszy potężny cios rywale przyjęli pod koniec pierwszej i na początku drugiej połowy. Trzy gole rzucił Hubert Kaczmarek, po jednym dołożyli: Maciej Tomiak, Pietruszka, Wajs, Kubiak i z 11:7 zrobiło się 18:7. Dziesięć minut później był już nokaut. Po dwie bramki zdobyli: Kaczmarek, Baran i Pietruszka, jedną Tomiak i w 49 min Wolsztyniak prowadził 29:11!

Przez ostatnią minutę meczu kibice nieustającymi brawami podziękowali miejscowym zawodnikom za grę.

W pozostałych meczach: AZS AWF Warszawa - Ostrovia Ostrów Wlkp. 36:39, Grunwald Allegro Poznań - Nielba Wągrowiec 24:29, SMS Gdańsk - Jurand Ciechanów 0:10 (vo), Vetrex Sokół Kościerzyna - Wójcik Meble Techtrans Elbląg 29:23, AS BAU Śląsk Wrocław - Warszawianka Warszawa 27:17.
WOLSZTYNIAK WOLSZTYN - POGOŃ HANDBALL SZCZECIN 33:19 (16:7)
WOLSZTYNIAK: Płóciniczak, Wieczorek - Kaczmarek 8, Pietruszka 5, Kubiak 4, Baran, Chrapa i Szutta po 3, Cichy i Tomiak po 2, Marciniak, Podleśny i Wajs po 1, Kiciński.
POGOŃ HANDBALL: Wężyk, Śrudka, Matkowski - Marcinkian 4, Krupa, Kuczyński i Nowe po 3, Misiak i Smuniewski po 2, Czernysow i Wolski po 1, Biały, Guzek, Kaczyński.
Kary: 6 min - 10 min.
Sędziowali: Paweł Klimkowicz (Opole) i Adam Kowalski (Ozimek).