Tam warto się wybrać

Redakcja
Zielonogórzanka Amila Zazu wystąpi na festynie ,,Życie dla pałacu" w Bojadłach
Zielonogórzanka Amila Zazu wystąpi na festynie ,,Życie dla pałacu" w Bojadłach
Przed nami kilka dni wolnych od pracy. Sprawdź, co będzie sie działo w twoim regionie.

BARLINEK

 • Piątek. Ośrodek "Pod Sosnami", początek trzydniowego zlotu harcerzy z byłego województwa gorzowskiego. W planie festiwal piosenki harcerskiej, rajd z przeszkodami.

 • Sobota. 12.30, zlot ponad 200 motocyklistów z regionu - parada pojazdów ulicami miasta, około 13.00 impreza plenerowa w Mostkowie, podczas której będzie można obejrzeć z bliska wspaniałe maszyny.

  BIERZWNIK
 • Sobota.10.30, świetlica w Pławnie - powiatowa parafiada. W programie: tenis stołowy, piłka siatkowa, warcaby 100-polowe, konkurs wiedzy o Poznaniu i konkurs plastyczny ,,Parafiadowe wspomnienie''.

  BOBROWICE
 • W sobotę o 14.00 na łowisku "Dwa stawy" w Chromowie rozpocznie się festyn. Wstęp bezpłatny. Będą gry i zabawy, dla dzieci dmuchana zjeżdżalnia.
  BOJADŁA
 • Festyn "Życie dla pałacu" rozpocznie się o godz. 15.00. Goścmi honorowymi będą Miss Polski Karolina Zakrzewska oraz żużlowiec Grzegorz Walasek. A gwiazdami Natalia Kukulska, Amila Zazu i zespół The Food. Dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przeznaczony na renowację zamku.

  CHOSZCZNO
 • Piątek. 20.00, kawiarnia Havana Pub - koncert zespołu rockowego Voice Of Past. Wstęp wolny.

 • Sobota. 10.00, sala widowiskowa Choszczeńskiego Domu Kultury - Powiatowy Przegląd Amatorskiego Ruchu Artystycznego w kategorii tańca współczesnego. Wstęp wolny.

 • 20.00, kawiarnia Havana Pub - Hip - hop party. Wystąpią: Dj Reżim, Dj Wiehoo i Szach. Wstęp wolny.

  CZCIRADZ
 • W sobotę o godz. 12.00 rozpoczyna się festyn z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki. W programie: zamek dmuchany, policjant na motorze, konie, magik, pokaz motorów i quadów, loteria fantowa, konkursy sportowe, taniec z ogniem (21.30), występy muzyczne, mecz, pracownia plastyczna, kiermasz książek…

  GUBIN
 • Spływ kajakowy z Lubrzy do Gościkowa organizuje PTTK w Gubinie. Zbiórka chętnych w sobotę o 10.00 na parkingu przy ul. 3 Maja w Gubinie (obok pawilonu PSS). Bliższe informacje tel. 0 660 833 242.

  GORZÓW WLKP. - ZIELONA GÓRA
 • W sobotę w gorzowskiej galerii Askana, a w niedzielę w zielonogórskiej dyskotece Studio odbędzie się III Eska Games Maraton. Obie imprezy rozpoczynają się o godz. 9.00. To weekend dla wielbicieli gier komputerowych. Trzecia edycja Eska Games Maraton, to nie tylko możliwość zabawy ale również wielki turniej w UEFA Euro 2008. W imprezie może wziąć udział każdy, kto tylko ma ochotę i lubi grać, bez względu na wiek. Nie można przynosić ze sobą własnych padów. Gość specjalny imprez to znany telewizyjny prezenter sportowy Dariusz Szpakowski. Podczas imprezy zaprezentowane zostaną nowinki ze świata gier komputerowych i sprzętu.

  GORZÓW WLKP.
 • Grupa Feel - piątek o 19.00. Sprzedali ponad 100 tys. egzemplarzy swojej debiutanckiej płyty. Są najbardziej rozchwytywanymi polskimi muzykami pop. W Gorzowie wspomogą parafialny klub. Założona w 2005 r. w Katowicach grupa zaśpiewa na koncercie na zaproszenie księdza Piotra Sekleckiego z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe. Zorganizował on klub piłkarski dla najuboższych dzieciaków z parafii. - Koncert jest podziękowaniem za wsparcie dla naszego klubu - mówi. Biletów już dawno nie ma. Wszystkim zawiedzionym fanom zostaje jedno: mieć nadzieję, że będą zwroty biletów lub słuchanie pod płotem amfiteatru, co wielu widzów czyni nawet jak są bilety.

 • Wielkie szlagiery na akordeonie zagra wirtuoz tego instrumentu - Mateusz Ambrożuk. Na afiszu są także najsłynniejsze tanga Astora Piazzoli. Koncert rozpocznie się w środę o 17.00 w Szkole Muzycznej I stopnia przy ul. Teatralnej.

 • W Parku Róż zagoszczą w niedzielę na jednodniowym przeglądzie orkiestry dęte i zespoły śpiewacze z Polski i Niemiec. Poprzedzi je pokaz o 11.20. przed katedrą i przemarsz przez centrum miasta. Na spotkanie zaprasza Elżbieta Winnicka.

  KARGOWA
 • Wrocławska fundacja Centaurus, działająca w Wojnowie, przygotowuje akcję przekazywania koni do tzw. adopcji. Każdy, kto ma warunki, może wziąć wierzchowca do siebie. Obecnie w Wojnowie przebywa 10 zwierząt. Fundacja chce umożliwić mieszkańcom regionu obejrzenie ich, poznanie z bliska i ewentualny wybór do adopcji. W sobotę i niedzielę w godz. 10.00-18.00 można będzie oglądać konie. Dojazd do stadniny - przed sklepem w prawo. Będzie ognisko dla gości, grill, wystawa fotograficzna na powietrzu, a dla dzieci oprowadzanie na koniach w siodle.

  KOSTRZYN NAD ODRĄ
 • Piątek. 18.00, bastion Filip - kwartet smyczkowy Delos pod kierownictwem Mariusza Monczaka wykona m.in. kompozycję "Kustrinella" Adama Jarzębskiego, poświęconą miastu. Chór męski z Berlina Eintracht 1892 wykona utwory Franza Schuberta, Georga Friedricha Händela, Antonina Dvoráka i europejskie pieśni ludowe. Wstęp wolny.

  KOŻUCHÓW
 • W piątek o godz. 17:00 w sali nr 14 otwarcie wystawy malarstwa Heleny Stankiewicz, którą organizuje Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kożuchowskiej, Kożuchowski Ośrodek Kultury i Sportu "Zamek" oraz Biblioteka Publiczna w Kożuchowie.

  KROSNO ODRZ.
 • Międzynarodowy Zlot Miłośników Eksploracji. Na cztery dni - od środy do niedzieli - przyjadą do Krosna pasjonaci z Polski. Program zapowiada się ciekawie, bo znalazł się w nim m.in. Marsz Katorżnika, czyli zdobywanie grodu Gostchorze od strony Odry, Mistrzostwa Polski w Poszukiwaniach o puchar burmistrza, które zostaną rozegrane na specjalnie przygotowanych dwóch polach (nikt nie wie, gdzie i co zostanie tam zakopane). Oprócz dyskusji o doświadczeniach poszukiwaczy, nowoczesnym sprzęcie, pozwalającym wykrywać skarby w ziemi, odbędą się też wycieczki do muzeum wojskowego w Drzonowie i elektrowni wodnej w Dychowie.

  LUBSKO
 • Po raz kolejny miasto obchodzić będzie swoje święto. W tym roku Dni Lubska rozpoczną się w piątek i potrwają do niedzieli. Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi o godz. 19.00 przy Ratuszu. Tego dnia na scenie zaprezentują się zespoły "Roll Dance", "Konwój" i "Rodeo", a o północy rozpocznie się zabawa taneczna. Zaplanowano szereg zawodów sportowych, m.in. wędkarskie, mecze piłki nożnej, mistrzostwa województwa w siatkówce plażowej, tenis ziemny. Na scenie przy Ratuszu zagrają i wystąpią m. in. orkiestra dęta z Niemiec, zespoły śpiewacze, chór. Będą spektakle teatralne, widowiska taneczne, pokazy sztucznych ogni, a także wybory miss Lubska. Do udziału w święcie zaproszono gwiazdy. W sobotę zagra Kombi, w niedzielę zaśpiewa Patrycja Markowska.

  MIĘDZYCHÓD
 • W niedzielę o godz. 17.00 w stanicy wodnej nad Wartą Koncert zespołu De Mono - wstęp bezpłatny. Towarzyszyć będą formacje Lof oraz Noc. To pierwszy występ w ramach cyklu "Muzyczna Przystań".

  MYŚLIBÓRZ
 • Piątek. Dni Młodzieży, oprócz wspólnej modlitwy odbędą się warsztaty prowadzone przez fachowców: aktorskie, ogniowe, ekologiczne, plastyczne, dziennikarskie. W piątek odbędzie się droga krzyżowa. W sobotę wynikiem koncertu ewangelizacyjnego będzie droga światła. Dni Młodzieży zakończą się w niedzielę.

  NOWA SÓL
 • Sobota. 10. Solny Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego - grand Prix Polski Par Dorosłych - hala sportowa "Elektryka" przy ul. Piłsudskiego. Zaplanowano trzy bloki taneczne - pary dziecięce, nastolatków oraz dorosłe. Zatańczą także pary senior hobby oraz młodzieżowe.

  NOWE MIASTECZKO
 • W niedzielę odbędzie się rajd rowerowy mieszkańców gminy. Jego - cytując organizatorów - celem jest popularyzacja turystyki pieszej i profilaktyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  SŁAWA
 • W piątek o godz. 20.30 w Radzyniu - ośrodek Wratislavia - rozpocznie się spektakl "Elvis żyje". Będzie to muzyczny hołd złożony królowi rockandrolla w którego postać wcieli się Paweł Pałaszewski.

  SULECHÓW
 • W sobotę o 16.00 w sali widowiskowej zboru wystąpi oktet gitarowy La Volta ze Szwajcarii. Grupa wystąpi z koncertem pt. "W 80 minut dookoła świata" prezentującym muzykę różnych narodów. Będzie można podziwiać ok. 20 instrumentów strunowych od lutni po banjo. Bliższe informacje w domu kultury, tel. 0 68 385 22 14.

 • Dom kultury i Uniwersytet Trzeciego Wieku w niedzielę zapraszają na wycieczkę rowerową na trasie Sulechów - Pomorsko - Kije. Wyjazd o 10.00 z parkingu koło SDK (prowiant we własnym zakresie). A dla miłośników pieszych wędrówek o 15.00 wycieczka z kijkami na cegielnię k. Sulechowa. Zbiórka na parkingu przy SDK.

  SZLICHTYNGOWA
 • W sobotę o godz. 11.00 na strzelnicy w Puszczy rozpoczną się zawody strzeleckie o puchar burmistrza miasta i gminy Szlichtyngowej

  ZIELONA GÓRA
 • Impreza kulturalna "Od wschodu do zachodu słońca..." , którą organizuje Chrześcijańskie Stowarzyszenie Edukacyjne (ChSE ) rozpocznie się w sobotę o 13.00 piknikiem rodzinnym na parkingu przed amfiteatrem. W programie przewidziano m.in. pokaz tańca i gry na kobzie w wykonaniu szkockiego zespołu folkowego, warsztaty artystyczne, gry i zabawy sprawnościowe oraz spotkanie z Klaunem. Natomiast o 17.00 odbędzie się koncert zespołu chrześcijańskiego Arka Noego. Bilety na koncert w cenie 10 zł są do nabycia w sklepie muzycznym ProRock, księgarni MuzArt, Agencji Turystyczno-Usługowej "Skowronek", SP ,,Salomon", parafii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz przed koncertem. Dodatkową atrakcją przewidzianą przez organizatorów będzie X Międzywyznaniowy Przegląd Pieśni Chrześcijańskiej, który rozpocznie się w niedzielę o 18.00 w kościele ewangelicko-augsburskim. Wstęp wolny.

 • W sobotę o 19.00 w galerii BWA przy al. Niepodległości odbędzie się otwarcie wystawy Bogny Burskiej (współpraca Michał Januszaniec) - ,,God is Vain".

 • Już sześć razy Zielonogórski Ośrodek Kultury organizował imprezę poświęconą patronce amfiteatru - Annie German. W tym roku festiwalu Tańczące Eurydyki nie ma, jest koncert laureatów wszystkich edycji. W sobotę, 24 maja o 19.00 w Lubuskim Teatrze swoje festiwalowe piosenki zaśpiewają: Agnieszka Babicz, Agnieszka Furmańska, Natalia Iwaniec, Małgorzata Szymańska-Paciejewska, Marta Masłowska, Anna Ozner, Dominika Rydz, Weronika Szypura, Kinga Żak, Wojciech Brawer, Tomasz Łupak, Mateusz Krautwurst, Janusz Kruciński, Andrej Priklonskij oraz Marcin Szefner. Artystom towarzyszyć będzie orkiestra festiwalowa pod kierunkiem Krzysztofa Mrozińskiego. Mamy dwa bilety na koncert - szczegóły na str. 14.

 • Mury Domu Seniora-Hospicjum są już pokryte tynkiem, ale by dokończyć budowę obiektu, potrzeba jeszcze sporo pieniędzy. Na apel proboszcza ks. Leszka Kazimierczaka po raz kolejny odpowiedzieli artyści. Koncert Stowarzyszenia Inicjatywa i Towarzystwa Muzycznego "Cantylena", planowany na najbliższą niedzielę, 25 maja, będzie jednak wyjątkowy. W świątyni o 19.00 zabrzmi prapremierowo "Oratorium miłości". Dzieło napisał zielonogórski kompozytor Jakub Kotowski, a autorami tekstów są Jan Paweł II i lubuscy poeci. Wystąpią: Jolanta Sipowicz (sopran), Magda Iłowska (mezzosopran), Grzegorz Sobczak (baryton), chóry Brevis, Polirytmia, Cantylena, Instytutu Sztuki i Kultury Muzycznej, orkiestra symfoniczna TM Cantylena. Dyrygować będą Łucja Nowak i Jakub Kotowski, a teksty zaprezentuje Marzena Więcek. Całość poprowadzi Dariusz Roźniata. Wykonane też zostaną utwory "Missa brevis" Lopasa i "Magnificat" Vasiliauskaite. Po koncercie można złożyć datek na Dom Seniora-Hospicjum.

  ZIELONA GÓRA - NOWA SÓL - SULECHÓW
 • Od piątku do niedzieli. Lubuskie Spotkania Gitarowe. W piątek o godz. 19.00 w Filharmonii Zielonogórskiej koncert inauguracyjny w wykonaniu orkiestry symfonicznej FZ pod batutą Piotra Wajraka. Atrakcją będzie występ oktetu gitarowego La Volta ze Szwajcarii. Zespół wystąpi także w Sulechowie (sobota, godz. 16.00 w zborze). Sobota, o godz. 19.00 w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze recital Andrzeja Mokrego. W niedzielę w Nowej Soli koncert duetu braci Andrzeja i Grzegorza Krawców (Muzeum Miejskie)

  ŻAGAŃ
 • W sobotę, stowarzyszenie Korrba Studio zaprasza do Baru Za Torami na kolejną odsłonę Megabibuni. Tym razem impreza odbędzie się pod hasłem "Reggae vs Hip Hop", co oznacza, że będziemy świadkami konfrontacji tych dwóch gatunków muzycznych. Wystąpią DJ-e, wokaliści i beatboxer. Start o 21.00, wstęp - 5 zł. Dla pierwszych trzech osób z aktualnym wydaniem "GL" - wstęp gratis!

  (kali, decha, pij, roch, hak, dar, kurz, beb, aj, tk)
 • Wideo

  Komentarze 8

  Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

  Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

  Podaj powód zgłoszenia

  o
  olciazg
  W dniu 21.05.2008 o 15:47, wanda napisał:

  Gwiazda Amila Zazu, ale sie ludziom we łbach poprzewracało!!!  No widzisz ! A zazdrościsz ! ;/ Amila Zazu ma bardzo fajną muzykę Amila jest gwiazdą !)
  F
  FMI
  W dniu 21.05.2008 o 15:38, Międzyrzeczanin napisał:

  A w tak bardzo promowanym przez burmistrza mieście jak Międzyrzecz nic się nie będzie działo? Wstyd! Ta dziura powinna się pod ziemię zapaść!!!  W najbliższym czasie nie będzie wyborów, zatem i igrzysk nie będzie. Za to za dwa lata przed wyborami na burmistrza się wybawimy za całą kadencję. T. Dubicki zafunduje nam maraton uciech. Za nasze pieniądze. I emeryci z mieszkańcami popegeerowskich wsi znowu go wybiorą.
  K
  Kaziu

  Słyszałem, że na ESKA Games Maraton w Zielonej Górze mają być wypasione nagrody!!! Procesory, karty graficzne, płyty główne, monitory!!!

  h
  henri

  Co wy tam wiecie ! U nas w Słubicach będzie fajnie. Kolejne 4 dni burmistrzem będzie nadal ,za przeproszeniem, niejaki Ryszard B. dr nauk ))

  K
  Kaziu

  Eska Games Maraton z Dariuszem Szpakowskim - to jest to!!!
  Nie mogę się doczekać Fajnie, że w Zielonej Górze są organizowane takie imprezy!

  m
  marta

  KROSNO ODRZ.

  Międzynarodowy Zlot Miłośników Eksploracji. Na cztery dni - od środy do niedzieli - przyjadą do Krosna pasjonaci z Polski. Program zapowiada się ciekawie, bo znalazł się w nim m.in. Marsz Katorżnika, czyli zdobywanie grodu Gostchorze od strony Odry,

  POLECAM GORĄCO!

  w
  wanda

  Gwiazda Amila Zazu, ale sie ludziom we łbach poprzewracało!!!

  M
  Międzyrzeczanin

  A w tak bardzo promowanym przez burmistrza mieście jak Międzyrzecz nic się nie będzie działo? Wstyd! Ta dziura powinna się pod ziemię zapaść!!!

  Dodaj ogłoszenie