TANGO FESTIWAL - ZIELONA GÓRA 2019: Przed nami 10. rocznica milongi w naszym regionie [PROGRAM]

red./źródło: mat.organizatora
mat. organizatora
Tango Festiwal - Zielona Góra 2019. Przed nami kilka dni przepełnionych muzyką i tańcem. Festiwal to mistrzowskie pokazy, koncerty i lekcje.

- Tango Festiwal - Zielona Góra 2019 organizujemy z okazji dziesiątej rocznicy Milongi w naszym regionie - mówi Krzysztof Kociński z zielonogórskiego Studia Dance Club, którego wspierają w przedsięwzięciu Klub Tańca Sportowego - Balans i restauracja Palmiarnia.

TANGO FESTIWAL - ZIELONA GÓRA - kogo zobaczymy

Tango Festiwal rozpocznie się 28 lutego i potrwa do 3 marca. Głównym punktem wydarzenia jest uroczysta Milonga - TANGO W ZIELENI, która odbędzie się 2 marca (sobota) w godz. 20.00-2.00 w zielonogórskiej PALMIARNI przy ul. Wrocławskiej 12a.

- Podczas uroczystej milongi najpiękniejsze tanga świata grać będzie zespół BANDONEGRO z wokalistą ANDRES MARTORELL oraz Tdj MARIO CORREA - informuje organizator.

Zespół Bandonegro powstał w 2010 roku. Kiedy w sercach muzyków po raz pierwszy zabrzmiały rytmy tanga, postanowili jak najlepiej poznać muzykę, która niesie ze sobą niezwykłe emocje, pasję i energię. Od tego momentu porywają słuchaczy we wciągający świat tanga.

W repertuarze zespołu znaleźć można tradycyjne tango, przeznaczone do tańczenia, ale także tango alternatywne, autorskie kompozycje, tango nuevo Astora Piazzolli czy tangowe aranżacje światowych przebojów. Tango wykonują w każdej jego odsłonie by finalnie stworzyć własny, niepowtarzalny język.

Bandonegro od kilku lat zmienia milongi w prawdziwy festiwal muzyki i tańca sprawiając, że każdy przenosi się w ich świat. Biorą udział w najważniejszych wydarzeniach w Europie, jak Berlin Embrace Tango Festival (Niemcy), Stockholm Tango Festival (Szwecja), czy Łódź Tango Salon (Polska) oraz współpracują z Nelsonem Pino (Urugwaj), Roberto Siri (Argentyna), Los Rosales (Rosja) czy Leonardo Palou & Maria Tsatsiani (London Tango Academy).

Ich koncerty są niezwykle porywającym widowiskiem. Są pierwszym w historii zespołem tango, który występował wspólnie z Marylą Rodowicz, Edytą Górniak, Andrzejem Piasecznym czy Heleną Vondrackovą. W 2016 roku zostali zaproszeni na ogólnopolską trasę koncertową „Atmosfera”, w ramach której wystąpili w największych salach koncertowych, gdzie łącznie zobaczyło ich ponad pół miliona osób.

Wyróżnia ich jedność, pasja i zgranie, a także niesamowity kontakt z tancerzami i publicznością. Dzięki temu zostali uznani za jedną z najlepszych, a zarazem najmłodszych, orkiestr tangowych w Europie. Kamieniem milowym w karierze zespołu było wygranie w 2011 roku międzynarodowego konkursu „PIF Castelfidardo” we Włoszech, w kategorii muzyki Astora Piazzolli.
Skąd nazwa Bandonegro? Duszą tanga jest bandoneon, niemiecki kuzyn akordeonu. Początkowo instrument ten przeznaczony był do muzyki religijnej, jednak z czasem przeniósł się na ulice Buenos Aires i stał się nieodłącznym elementem tanga. Negro oznacza „czarny” i wskazuje przede wszystkim na kolor bandoneonu, jak i stanowi ukłon w stronę afrykańskich imigrantów, którzy mieli wkład w początki tanga.

ANDRES MARTORELL urodził się w Urugwaju, studiował w Ameryce
i Europie, mieszkając między Irlandią i Polską, uczy i koncertuje po całym świecie, śpiewa tango i muzykę latynoską, właśnie kończy swój album “Baile An Salsa”, na którym fuzjuje muzykę irlandzką i salsę. Andres Martorell, to Mentor teacher (Nauczyciel Mentor) techniki IVA, trener wokalny, badacz głosu, wokalista i kompozytor. Współzałożyciel European Vocal Camp i Warsaw Vocal Studio. Jest jednym z najlepszych nauczycieli na świecie. Szkoli nie tylko uczniów, ale także innych nauczycieli w Europie, USA, Azji i Am.Płd. Andres związany z Polską jest od kilku lat – szkoli na stałe wielkie gwiazdy w naszym kraju: Urszulę Dudziak, Mikę Urbaniak, Agę Zaryan, Mrozu, Łozu, Stashkę, Edytę Krzemień, pośród wielu innych.

TANGO FESTIWAL - ZIELONA GÓRA: Mistrzowskie pokazy

Na tym spotkaniu szerokiego grona miłośników tanga podziwiać będziemy pokazy taneczne w mistrzowskim wykonaniu pary LUIZY I MARCELO ALMIRON z Warszawy. To polsko-argentyńskie małżeństwo, które ma za sobą ogromne doświadczenie – zarówno w tangu argentyńskim, jak też innych formach tańca oraz technikach pracy z ciałem i terapii ruchem.

Luiza i Marcelo prowadzą jedyną szkołę tanga w Polsce, w której na stałe uczy Argentyńczyk pochodzący z Buenos Aires (Marcelo) - profesjonalny tancerz, choreograf i nauczyciel, który ma za sobą olbrzymie i wszechstronne doświadczenie, które wchłonął od najlepszych nauczycieli i maestros. Tańczył w show tangowych, wygrał 2 nagrodę na Mistrzostwach Świata w Tangu w 2002r. W życiu i pracy towarzyszy mu żona Luiza, która w Buenos Aires nie tylko uczyła się tego pięknego tańca, ale także pracowała tam, ucząc tanga innych w jednej z najpopularniejszych tradycyjnych milong: w El Beso.

Marcelo, tańczy tango od ponad 25 lat, Luiza od 18-stu. Tańcem zajmują się od ponad 30 lat – Marcelo zaczął tańczyć, mając ok. 15 lat, Luiza jeszcze w szkole podstawowej. To doświadczeni pedagodzy. Ich metodyka nauczania łączy ich różne doświadczenia i scala w jedną unikalną całość to, co w nich wyjątkowe - korzenie argentyńskie Marcela i jego doświadczenie tangowe zaczerpnięte od tych, którzy już nie żyją, jak i współczesnych maestros: mistrzów canyengue, tango salon, milonguero, tango show (escenario), nuevo i milongi oraz doświadczenie w innych tańcach (salsa, taniec współczesny, jazz, break-dance oraz rock and roll) - u Luizy – jej bogate doświadczenie taneczne (tango milonguero, tango salon, tango escenario, tango nuevo i milonga, taniec towarzyski, salsa, jazz, swing), pasję odkrywania tajemnicy ciała i psychiki (szkolenia i kursy pracy z ciałem i terapii tańcem i ruchem, studia psychologiczne) oraz ponad 20-letnie taneczne doświadczenie pedagogiczne zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi.
Ich taniec to kwintesencja tanga, to pasja, namiętność, to rozmowa na różnych poziomach.

Jedna z nielicznych par w Europie, która tańczy wszystkie style tanga, znają i umieją pokazać ich różnice i subtelne szczegóły: nie są im obce stare techniki tanga czy też współczesne style i metody ruchu. Świetnie odnajdują się zarówno w tango milonguero czy starym canyengue, jak i w szeroko pojętym tango salon. Korzystają często z rozwiązań tango nuevo, a także wzbogacają swój taniec o bardzo ekspresyjne tango show (tango escenario). Uwielbiają też tańczyć milongę. Prowadzą regularne kursy, warsztaty, specjalne seminaria oraz tańczą na wielu pokazach w Polsce i za granicą.

Ramowy program TANGO FESTIWAL - ZIELONA GÓRA 2019

28 luty (czwartek)
godz. 19.00 - Milonga z otwartą lekcją tanga dla początkujących - Restauracja "PALMIARNIA" przy ul. Wrocławskiej 12a. Wstęp 25,00 zł.

01 marca (piątek)
godz. 19.00 - Milonga - "Festiwalowe Wspomnienia" - (projekcja zdjęć i filmików z poprzednich festiwali) - MUZEUM ZIEMI LUBUSKIEJ (sala witrażowa) przy al. Niepodległości 15. Bilety 25,00 zł.

02 marca (sobota)
godz.11.00-15.45 - warsztaty tanga (ZSEkol. ul. Francuska 25a), prowadzący: Luiza
i Marcelo Almiron z Warszawy.
Tematy: 1) Technika - postawa i objęcie w tangu. 2) Tango de salon - różne oblicza enrosque w obrotach i nie tylko - ćwiczenie i wykorzystanie w tańcu. 3) Milonga lisa i traspie - kroki i figury przydatne do interpretacji każdej z nich.

godz. 20.00 - uroczysta Milonga "Tango w Zieleni", podczas której grać będzie zespół BANDONEGRO z wokalistą ANDRES MARTORELL, a mistrzowski pokaz tanga dadzą Luiza i Marcelo Almiron - Restauracja "PALMIARNIA". Bilety: 70,00 zł.*

03 marca (niedziela)
godz. 11.00-15.45 - warsztaty tanga (ZSEkol. ul. Francuska 25a), prowadzący: Luiza
i Marcelo Almiron.
Tematy: 1) Technika - postawa i objęcie w tangu, estetyka ruchu, ozdobniki. 2) Tango de salon - różne oblicza enrosque w obrotach i nie tylko - ćwiczenie i wykorzystanie w tańcu cd. sobotnich warsztatów. 3) Milonga lisa i traspie - kroki i figury przydatne do interpretacji każdej z nich, cd. sobotnich warsztatów.
godz.19.00 - Milonga "Dla wytrwałych" - STUDIO DANCE CLUB przy ul. Dąbrowskiego 41E. Wstęp: 20,00 zł.

UWAGA!
Zapisy na warsztaty tanga u Krzysztofa Kocińskiego (tel. +48 604 79 80 48, email: [email protected]). Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń wraz z opłatą.
Koszt warsztatów (płatność w terminie do 15.02. 2019r.):
- jeden dzień - 165,00 zł/osoba (po terminie 195,00 zł/os.)
- dwa dni - 250,00 zł/osoba (po terminie 325,00 zł/os.)
Opłatę za warsztaty należy wnieść na konto bankowe Studio Dance Club Nr PL 25 1090 1535 0000 0000 5301 9973.
*Bilety do nabycia na www.abilet.pl oraz na godzinę przed imprezą

Zobacz również: Zielonogórzanie zatańczyli tango na deptaku przed budynkiem Teatru Lubuskiego

Piękne panie i przystojni  panowie. Kreacje zapierające dech w piersiach. Cudowny klimat i niepowtarzalna atmosfera. Gdzie? W hali CRS w Zielonej Górze. To właśnie tutaj maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze mieli swoją magiczną studniówkę w stylu Broadway Musicals, która na długo pozostanie w ich pamięci. Hala zamieniła się w salę balową. Na parkiecie zaprezentowali się licealiści, których polonez i dodatkowe tańce wzbudziły zachwyt zarówno nauczycieli, jak i zgromadzonych rodziców oraz gości. Ta wyjątkowa studniówka I LO była ostatnią w tym roku w Zielonej Górze. Maturzyści już odliczają dni do kolejnego ważnego wydarzenia w ich życiu. A mają ich coraz mniej. Bo nie 100, ale już tylko 70. Zanim jednak matura, zobaczcie jak na swoim studniówkowym balu, bawili się uczniowie I LO w niedzielę, 24 lutego. Wszystkim maturzystom z I LO życzymy powodzenia na maturze! Wierzymy, że wypadną na niej jak najlepiej. Oby egzamin dojrzałości był dla Was świetnym wspomnieniem! Tak jak te zdjęcia ze studniówki. ZOBACZ TEŻ: Zielona Góra. Studniówka Zespołu Szkół Technicznych im. Mikołaja Kopernika. Piękne fryzury, wieczorowe kreacje. Co to był za bal!;nfStudniówka 2019. Za nami pierwsze Polonezy. Zobaczcie, jak na swojej imprezie bawiło się III LO z Zielonej Góry;

Magiczna studniówka w stylu Broadway Musicals! Zobacz, jak b...

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie