TBL play-off: Stelmet BC Zielona Góra rozbił Asseco Gdynia 91:57 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Redakcja
Prezentacja przed meczem Stelmet BC Zielona Góra - Asseco Gdynia.
Prezentacja przed meczem Stelmet BC Zielona Góra - Asseco Gdynia. Paweł Wańczko
W pierwszym meczu rundy play-off Tauron Basket Ligi Stelmet BC Zielona Góra pokonał w czwartek we własnej hali Asseco Gdynia 91:57. W rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi 1:0. Drugi mecz, również w Zielonej Górze, już w sobotę (30 kwietnia) o godz. 17.30.

Zgodnie z przewidywaniami podopieczni Saso Filipovskiego gładko rozprawili się z koszykarzami Asseco Gdynia. Goście jedynie w pierwszej kwarcie i połowie drugiej postraszyli mistrzów Polski, trzymając wynik na styku. Później koszykarze Stelmetu BC Zielona Góra tradycyjnie już zaczęli „odjeżdżać” rywalom i na przerwę schodzili z 11-punktową zaliczką.

Druga część meczu to było już tylko systematyczne dobijanie rywala. Zielonogórzanie wygrali trzecią kwartę 30:14, a cały mecz zakończył się wynikiem 91:57.