Zamknij

Gazeta Lubuska

Te maluchy przyszły na świat już w nowym roku. W Zielonej Górze urodziło się 8 dzieci, w Nowej Soli 4

Nowy Rok rozpoczął się w Zielonej Górze bardzo optymistycznie. – 1 stycznia w Szpitalu Uniwersyteckim urodziło się aż osiem maluchów! – mówi Lucyna Jęczała,

Mariusz Kapała / GL

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/9] Następne

Te maluchy przyszły na świat już w nowym roku. W Zielonej Górze urodziło się 8 dzieci, w Nowej Soli 4

Nowy Rok rozpoczął się w Zielonej Górze bardzo optymistycznie. – 1 stycznia w Szpitalu Uniwersyteckim urodziło się aż osiem maluchów! – mówi Lucyna Jęczała, oddziałowa położnictwa.Cały rok 2017 był dla zielonogórskiego szpitala rekordowy pod względem liczby porodów. W placówce na świat przyszło 1998 dzieci. To bardzo dużo! Część pań, które miały termin pod koniec grudnia nie ukrywała, że wolałaby „donosić” ciążę do kolejnego roku kalendarzowego. W szpitalu w Nowej Soli w Nowy Rok na świat przyszło czworo dzieci. To trzech chłopców i jedna dziewczynka. Pierwsze dziecko urodziło się o godzinie 9.47, a ostatnie o 21.00. Największe z dzieci miało 60 cm i ważyło 3,960 kg, a najmniejsze 47 cm i 2,247 kg.

Kamila Zawadzka z córką Zoją z Zielonej Góry
Kamili Zawadzkiej termin porodu wypadał dokładnie 1 stycznia. Okazało, że jej córeczka jest bardzo „punktualna”. – Nie planowaliśmy tej daty, ale skoro się udało to nie mam nic przeciwko temu. Nazwałem moją córkę Zoja, co z greckiego oznacza „życie” – mówi wciąż zmęczona po porodzie młoda mama.

Zobacz też wideo: W Strefie Gazy urodziły się bliźnięta syjamskie. Są połączone brzuchami i biodrami


Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy