MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Te szczyty w Karkonoszach zdobędziesz bez zadyszki. Polecamy najłatwiejsze trasy [MAPY, TRASY, ATRAKCJE]

Michał Perzanowski
Zaliczyć szczyt łatwo, lekko i przyjemnie? To możliwie, gdy skorzystacie z naszych propozycji wycieczek w Karkonosze. Nie zmęczycie się za bardzo, a satysfakcja i zachwycające widoki gwarantowane!Zobaczcie, dokąd się wybrać, na kolejnych slajdach. Do zobaczenia na szlaku! >>>
Zaliczyć szczyt łatwo, lekko i przyjemnie? To możliwie, gdy skorzystacie z naszych propozycji wycieczek w Karkonosze. Nie zmęczycie się za bardzo, a satysfakcja i zachwycające widoki gwarantowane!Zobaczcie, dokąd się wybrać, na kolejnych slajdach. Do zobaczenia na szlaku! >>>pixabay.com
Karkonosze są przepiękne. Kto nie chce, nie lubi, nie umie się wspinać, powinien wybrać się w góry i zdobyć szczyt na miarę swoich możliwości. Mamy dla Was kilka propozycji tras, które nie tylko są łatwe i przyjemne do przejścia, ale przede wszystkim zachwycają widokami i krajobrazem, który można z nich podziwiać. Zobaczcie, dokąd się wybrać.

Jeśli macie ochotę wybrać się na górską wycieczkę, powinniście zapoznać się z oznaczeniami szlaków. To niezbędne, zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia w górskich wyprawach. A w wielu przypadkach konieczne - gdy wędrować można wyłącznie po wytyczonych szlakach (np. na terenach parków narodowych i rezerwatów przyrody).

Wypad w Karkonosze - najpierw wybierz szlak

Zanim zdecydujecie się na wyjazd, sprawdźcie na mapie turystycznej, skąd i dokąd prowadzą wytyczone szlaki w wybranym przez was miejscu. Szlaki wytyczone przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze (PTTK) dzielą się na: piesze, rowerowe, jeździeckie, kajakowe i narciarskie. Ale możecie spotkać także inne, które wytyczają różne organizacje, np. ścieżki dydaktyczne, szlaki historyczne, kulturowe, przyrodnicze czy pielgrzymkowe.

Ścieżka edukacyjna w Świeradowie-Zdroju
Ścieżka edukacyjna w Świeradowie-Zdroju Paulina Gadomska/Polska Press

Wycieczka w góry - kolory szlaków, co oznaczają?

W górach oznaczenia szlaków znajdziecie na pniach drzew, głazach, murach, skałach - są umieszczane tak, by były z daleka widoczne (są umieszczone w odległości do 200 m od siebie). Mają kształt trzech przylegających do siebie poziomych pasków, z których górny i dolny są białe, a środkowy ma kolor:

  • czerwony - tak oznacza się szlak główny, zwykle jest długi, ale po drodze macie zapewnione najlepsze widoki i najciekawsze atrakcje,
  • niebieski - to oznaczenie tras długich, do pokonania będziecie mieli sporo kilometrów,
  • żółty - tym kolorem oznacza się szlaki łącznikowe, czasem dojściowe,
  • zielony - szlak prowadzi do konkretnego charakterystycznego miejsca np. do źródła, punktu widokowego czy schroniska,
  • czarny - oznacza trasę szybkiego dojścia w konkretne miejsce.
Oznaczenie szlaku niebieskiego
Oznaczenie szlaku niebieskiego Jerzy Wójcik/Polska Press

Jak widzicie kolory szlaków nie informują o stopniu trudności trasy, ale o ich długości czy celu, do którego prowadzą.

Najłatwiejsze szczyty do zdobycia w Karkonoszach - propozycje dla leniwych

Aby ułatwić wam wybór celu na górską wycieczkę, opracowaliśmy dla Was 9 najłatwiejszych tras w Karkonoszach. Nie wymagają one wielkiego wysiłku, omijają ostre podejścia, a często prowadzą po równinach z malowniczymi widokami. Nazwaliśmy je żartobliwie trasami dla leniwych, ponieważ pokonacie je spokojnie, we własnym tempie i nie zmęczycie się za bardzo. Zobaczcie, przechodząc do galerii zdjęć:

Co zwiedzać na Dolnym Śląsku? Polecamy wyjątkowe atrakcje:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Koniec hotelu Marriott w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska