Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Te szklanki mogą zagrażać zdrowiu! Rossmann wycofuje niebezpieczny zestaw świąteczny - ważne ostrzeżenie GIS

OPRAC.:
Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Rossmann wycofuje niebezpieczną serię świątecznego zestawu. GIS wydał ostrzeżenie dotyczące produktu, który pojawił się w popularnej drogerii.
Rossmann wycofuje niebezpieczną serię świątecznego zestawu. GIS wydał ostrzeżenie dotyczące produktu, który pojawił się w popularnej drogerii. Lucyna Nenow
Nowe ostrzeżenie GIS. Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenie. Główny Inspektorat Sanitarny opublikował ostrzeżenie dotyczące szklanek z motywem bałwanka sprzedawanych w sklepach sieci Rossmann. Używanie ich może zagrażać zdrowiu. Jak bowiem informuje GIS w nowym ostrzeżeniu, stwierdzono podwyższone poziomy migracji ołowiu i kadmu z obrzeża szklanek. Czytaj więcej!

Te szklanki Rossmann wycofuje ze sprzedaży

GIS wydał ostrzeżenie dotyczące produktu, który pojawił się w sieci sklepów Rossmann. Popularna drogeria wycofuje niebezpieczną serię świątecznego zestawu.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące wyrobu do kontaktu z żywnością: Stwierdzenie wysokiego poziomu migracji ołowiu i kadmu z obrzeża szklanek z motywem bałwanka wchodzących w skład zestawu szklanek świątecznych, 2 szt.

Sieć Rossmann wstrzymała sprzedaż świątecznego produktu. Sprawdź, czy nie masz go w domu.
Sieć Rossmann wstrzymała sprzedaż świątecznego produktu. Sprawdź, czy nie masz go w domu. GIS

Wycofane szklanki mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Jak czytamy w nowym ostrzeżeniu GIS, stwierdzono wysokie poziomy migracji ołowiu i kadmu z obszaru obrzeża.

W próbkach szklanek z motywem bałwanka zbadanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną, wchodzących w skład zestawu dwóch szklanek (zdjęcie poniżej), stwierdzono wysokie poziomy migracji ołowiu i kadmu z obszaru obrzeża - czytamy w ostrzeżeniu na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Szczegóły dotyczące wycofanego produktu:

  • Nazwa produktu: eloy Christmas SZKLANKA 300ML 2 SZT
  • Nr partii: 061132 170
  • Nr kodu kreskowego: 8 720573 443425
  • Importer: Koopman International b.v. Distelweg 88, 1031-HH Amsterdam, Holandia
  • Dla: Rossmann SDP sp. z o.o., ul. Św. Teresy 109, 91-222 Łódź
  • Wyprodukowano w Chinach

Takie świąteczne zestawy zostały wycofane ze sprzedaży przez firmę Rossmann

Firma Rossmann wstrzymała sprzedaż kwestionowanych szklanek. Produkt został również wycofany ze sprzedaży internetowej.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie.

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega, że nie należy używać szklanek wskazanych w komunikacie do spożywania żywności.

Kadm i ołów, czyli metale ciężkie, zagrażają naszemu zdrowiu. Są niebezpieczne a jednocześnie występują w produktach bardzo często.

Kadm uważany za najbardziej toksyczny metal, którego wysokie stężenie w organizmie może wywołać nieodwracalne szkody. Należy do pierwiastków łatwo wchłanianych przez organizm, dlatego też stanowi duże zagrożenie dla naszego zdrowia. Jego szkodliwe działanie polega na zaburzeniu prawidłowego funkcjonowania narządów wewnętrznych i mózgu. Obecność kadmu w organizmie może wywoływać zmiany nowotworowe, nadciśnienie oraz uszkodzenia układu oddechowego.

Ołów z kolei niebezpieczny pierwiastek występujący zarówno w powietrzu, wodzie jak i glebie. W przypadku spożycia zbyt dużej ilości tego toksycznego związku istnieje ryzyko wystąpienia tzw. ołowicy, czyli zatrucia ołowiem wywołującym bóle głowy, niestrawność, ogólne osłabienie organizmu, a w postaci przewlekłej nawet anemię. Przeprowadzone badania wykazały, że ołów to związek mogący prowadzić do rozwoju chorób nowotworowych i zaburzeń układu nerwowego.

Te produkty zostały wycofane też ze sklepów Biedronka i Lidl. Oto lista ogłoszona przez GiS

Te produkty zostały wycofane ze sklepów. Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenia, dotyczące wycofania z obrotu niektórych produktów ze sklepów. Uważaj, niektóre towary nie nadają się do spożycia. Jeśli masz je już w swoim domu, to zwróć je do sklepu. Wyniki kontroli pracowników GIS zostały opublikowane i wiemy, których produktów nie wolno spożywać i kupować. Zobacz, jakie towary zostały wycofane ze sklepowych półek w poniższej galerii:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Te szklanki mogą zagrażać zdrowiu! Rossmann wycofuje niebezpieczny zestaw świąteczny - ważne ostrzeżenie GIS - Gazeta Pomorska

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska