Zamknij

Gazeta Lubuska

Te wykroczenia najbardziej denerwują zielonogórzan. Policja odebrała tysiące zgłoszeń! Sprawdź, czego dotyczyły

Te wykroczenia najbardziej denerwują zielonogórzan. Policja odebrała tysiące zgłoszeń! Sprawdź, czego dotyczyły

archiwum GL

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/10] Następne

Te wykroczenia najbardziej denerwują zielonogórzan. Policja odebrała tysiące zgłoszeń! Sprawdź, czego dotyczyły

Przez cały 2020 r. mieszkańcy Zielonej Góry za pomocą internetu zgłosili policji 9.650 miejsc, w których może być łamane prawo. Mundurowi zapewniają, że wszystkie te zgłoszenia są sprawdzane. Jakie wykroczenia zielonogórzanie zgłaszali najczęściej?

Rok 2020 to czwarty pełny rok działania w województwie lubuskim Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - Zgłoszenia trafiają do policjantów, którzy regularnie sprawdzają wskazane miejsca - zapewnia podinsp. Małgorzata Barska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Aby zgłosić zagrożenie, należy wejść na stronę internetową komendy lubuskiej, miejskiej lub powiatowej Policji. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Pomocą służą także funkcjonariusze. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji. Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu. Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Policjanci przypominają jednak, aby z mapy nie korzystać w przypadku konieczności pilnej interwencji. Wówczas należy od razu zadzwonić na numer alarmowy 112.

W Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa wyróżniono 25 kategorii m.in.: akty wandalizmu, bezdomność, nieprawidłowe parkowanie, żebractwo, spożywanie alkoholu, zła organizacja ruchu, dzikie wysypiska śmieci, przekraczanie prędkości. W mieście i powiecie zielonogórskim najwięcej zgłoszeń w roku 2019, 2020 jak i w latach poprzednich dotyczyło nieprawidłowego parkowania pojazdów. Ten problem występuje zarówno w centrum miasta jak i na osiedlach. Liczba miejsc parkingowych jest niewystarczająca i stąd pojawiają się kłopoty z parkowaniem aut. Ponadto zgłoszenia dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz niewłaściwej infrastruktury drogowej.

Jakie zgłoszenia spływały do policjantów z Zielonej Góry? Przedstawiamy je na kolejnych slajdach tej galerii >>>

Wideo: Hałasy, wandalizm, wulgaryzmy - tak bawi się młodzież na Kaczym Dole w Zielonej Górze

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy