Technologia przybywa na pomoc medycynie

Materiał informacyjny partnera
Udostępnij:

Lekarz + komputer = większe szanse na pokonanie choroby.
Do lepszej diagnozy i monitorowania choroby bardzo przydają się matematyczne algorytmy. Odciążają lekarza i są odporne na błąd ludzki. Technologia systemu CardioVest umożliwia zdalną diagnostykę pracy serca.

Coraz częściej czujesz kołatanie serca? W rodzinie miałeś historie „sercowe” i wiesz, że powinieneś w końcu się zbadać? Albo chcesz zacząć biegać, ale nie jesteś pewien, czy możesz sobie pozwolić na taki wysiłek? Pandemia to nie najlepszy czas na robienie badań i wizyty w przychodniach. Można jednak spróbować zdalnego i mobilnego rozwiązania jednocześnie.

Przenośne EKG
Elektrokardiografia jest nadal jednym z podstawowych badań, wykrywających nieprawidłowości w pracy serca. EKG oprócz wersji stacjonarnej, znanej właściwie wszystkim osobom pracującym na etacie (badania okresowe), może występować również w wersji zdalnej i mobilnej.

Firma Comarch Healthcare ma w swej ofercie kamizelkę kardiologiczną CardioVest. Zakłada się ją na ciało pod ubranie. Materiał, z której jest uszyta, nie jest alergizujący, a elektrody tekstylne nie podrażniają skóry.

Nowoczesna technologia systemu CardioVest umożliwia diagnostykę pracy serca z wykorzystaniem elektrod tekstylnych, co znacznie poprawia komfort pacjenta. Metoda pozwala na bezpieczne, wiarygodne, długoterminowe rejestrowanie sygnału EKG.

Kamizelka CardioVest sczytuje zapis EKG, a następnie algorytmy wykrywają zaburzenia w sygnale EKG.

To właśnie w znacznym stopniu odciąża lekarza. Standardowo analizę takiego badania przeprowadza on ręcznie, a to bywa czasochłonne. Nie mówiąc o tym, że może być obciążone potencjalnie błędem ludzkim.

System kamizelki kardiologicznej składa się z dwóch niezależnych rejestratorów, noszonych wymiennie. Pacjent zamienia je co 24 godziny. Pierwszy z nich umocowany jest na kamizelce, a drugi umieszczony na stacji dokującej w pełni automatycznie, nie wymagając zaangażowania ze strony pacjenta, wysyła zapis zakończonego fragmentu badania.

Dzięki tej metodzie na wyniki badania nie musimy oczekiwać do momentu jego pełnego zakończenia. Daje to możliwość wcześniejszej reakcji na wykryte zaburzenia rytmu serca.

Kamizelkę kupuje się w sklepie internetowym razem z usługą Zdalnej Opieki Kardiologicznej pod adresem:
Błąd

Zdalna Opieka Kardiologiczna z CardioVest: co to jest?

Żeby wykupić zdalną opiekę kardiologiczną, należy wejść na stronę e-sklepu Comarch Healthcare i Centrum Medycznego iMed24
imed24.comarch-esklep.pl.

Usługa jest dostępna w całej Polsce. Po dokonaniu zakupu online z pacjentem skontaktuje się Centrum Zdalnej Opieki Medycznej iMed24, by przeprowadzić wywiad medyczny i poinstruować pacjenta. Podczas rozmowy trzeba będzie podać między innymi swoją wagę i wzrost, by odpowiednio dobrać rozmiar kamizelki CardioVest.

Od momentu wykupienia usługi pacjent jest pod stałą opieką Centrum Zdalnej Opieki Medycznej iMed24. Po badaniu w wyznaczonym dniu należy zwrócić urządzenie i odebrać opis badania (będzie on wysłany na podany przez pacjenta adres e-mail).

Jak to działa?
Odpowiednie fragmenty zapisu sygnału EKG są transmitowane do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej i poddawane szczegółowej analizie. W przypadku potwierdzenia anomalii, ratownik medyczny postępuje zgodnie ze stosownym schematem działania, zbierając szczegółowy wywiad medyczny.

Może skierować pacjenta na zdalną konsultację lekarską lub omówić konkretny przypadek z lekarzem dyżurującym, a w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu - wezwać karetkę pogotowia. Jeżeli pacjent poczuje się źle, może również samodzielnie wysłać swoje dane EKG do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej.

Korzyści dla pacjenta:

  • pełna diagnostyka zaburzeń rytmu serca,
  • możliwość kontynuowania leczenia w domu,
  • wzrost poczucia bezpieczeństwa poprzez łatwy i szybki kontakt z personelem medycznym,
  • wykrywanie zaburzeń rytmu serca z automatycznym powiadamianiem personelu medycznego,
  • skrócenie czasu reakcji na zagrożenia życia i zdrowia,
  • komfort i wygoda badania.

Trzy kroki do zostania telepacjentem
Schemat działania telemedycyny w praktyce jest taki:

  • pacjent/opiekun pacjenta wykupuje usługę,
  • otrzymuje przenośny sprzęt przystosowany do komunikacji zdalnej (wykorzystujący sieci teleinformatyczne),
  • pacjent jest pod opieką Centrum Zdalnej Opieki Medycznej w Krakowie przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, także w dni świąteczne.

Materiał oryginalny: Technologia przybywa na pomoc medycynie - Kurier Lubelski

Dodaj ogłoszenie