MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ten klub jest niesamowity. LCL-KK NIDAN Zielona Góra w niewiarygodny sposób bije swoje rekordy

Cezary Konarski
Cezary Konarski
4. Gala LCL-Klubu Karate NIDAN Zielona Góra
4. Gala LCL-Klubu Karate NIDAN Zielona Góra Cezary Konarski
LCL-Klub Karat NIDAN Zielona Góra bije kolejne rekordy. To niebywałe, zielonogórscy karatecy w 2022 roku zdobyli ponad 400 medali. To grubo powyżej tego, co wywalczyli rok wcześniej.

Sukcesy na mistrzostwach Europy i świata, kolejne medale na mistrzostwach Polski, powiększające się grono sponsorów – to był kolejny niezwykle udany rok dla LCL-KK NIDAN Zielona Góra, który wszystko to, co działo się w 2022 roku podsumował podczas uroczystej gali klubowej. Podziękowaniom nie było końca. Uhonorowani zostali zawodnicy, trenerzy, sponsorzy i przyjaciele zielonogórskich karateków.

Karatecy nie lubią spoczywać na laurach

- To nie był łatwy rok, bo ze względu na wciąż panującą pandemię na jego początku było jeszcze trochę ograniczeń – powiedział Mirosław Kuciarski, główny trener i prezes LCL-KK NIDAN. - Później jednak stopniowo rozkręcaliśmy się, a w efekcie po wynikach widać, że sportowo był to wspaniały dla nas czas, pełen sukcesów. Nasi zawodnicy zdobywali medale m.in. na mistrzostwach świata i Europy, na mistrzostwach Polski, czy Pucharze Polski.

Zielonogórzanie w szeregu rozmaitych imprez zdobyli aż 422 medale: 155 złotych, 119 srebrnych i 148 brązowych. To o prawie 130 „krążków” więcej niż w 2021 roku! Klub z roku na rok bije rekordy i najwyraźniej nie zamierza na tym poprzestawać.

- Najwyraźniej karatecy nie lubią spoczywać na laurach, lubią trudne wyzwania i stąd mamy ciągły progres – mówił Mirosław Kuciarski. - Mimo, że obciążenia były duże, bo mieliśmy wiele zgrupowań, szkoleń, przejechaliśmy tysiące kilometrów. A zawodnicy, którzy spędzali mnóstwo dni poza domem, wytrzymali ten trud. Pragniemy oczywiście utrzymać dobrą passę w kolejnym roku, ale to na pewno będzie inny czas, bo m.in. część zawodników przechodzi z kategorii dzieci do kadetów. Nie wiemy, jak ta zmiana wpłynie na wyniki, jestem jednak pełen optymizmu.

4. Gala LCL-Klubu Karate NIDAN Zielona Góra

Ten klub jest niesamowity. LCL-KK NIDAN Zielona Góra w niewi...

Konrad Kałasznikow po raz trzeci na szczycie

Podczas gali uhonorowano wszystkich zawodników, którzy zdobywali medale na imprezach ogólnopolskich i międzynarodowych. Na liście klubowego rankingu znalazły się aż 73 nazwiska. Po raz trzeci z rzędu klasyfikację wygrał Konrad Kałasznikow. Rywalizujący w kategorii kadetów 15-latek, zdobył m.in. srebrny i brązowy medal mistrzostw świata oraz trzy złote i brązowy „krążek” mistrzostw Europy.

– To bardzo miłe uczucie być kolejny raz w ten sposób wyróżnionym – stwierdził Konrad Kałasznikow. – To oznacza, że nieźle mi idzie, że jest dobrze. Przed sezonem postawiłem przed sobą cele, chciałem zdobyć medale mistrzostw świata i Europy. Udało się.

Ciężka praca daje efekty

Jaką receptę na sukces ma Konrad Kałasznikow? - Osiągnąłem to ciężką pracą, bo uważam, że talentu wielkiego nie mam – oświadczył młody karateka. - Kiedyś trenowałem dwa razy w tygodniu, to w ogóle mi nie szło, ciągle przegrywałem. Ale jak zacząłem ćwiczyć bez większych przerw, bez odkładania treningów na później, to wtedy pojawiły się zwycięstwa. Teraz trenuję pięć razy w tygodniu. W planach na 2023 rok uwzględniam kolejne medale m.in. mistrzostw Polski i Europy.

- 2022 rok był bardzo intensywny – dodał Tomasz Rudkiewicz, drugi zawodnik w klubowym rankingu, zdobywca medali mistrzostw Europy i świata. – Mieliśmy masę treningów, wiele zawodów, a do tego dochodzi szkoła, egzaminy, sprawdziany. Bardzo dobrze czuję się z tym, bo nasza ciężka praca przynosi efekty.

Z fundacji wszystko trafia do klubu

Zielonogórski klub utrzymuje się przede wszystkim dzięki wsparciu Fundacji Promocji i Rozwoju Karate Tradycyjnego NIDAN, która odpowiada m.in. za pozyskiwanie sponsorów.

– W dzisiejszych czasach bardzo ciężko jest o darczyńców, którzy chcieliby wesprzeć działalność klubu – mówił Anatol Kałasznikow, prezes fundacji. – Sto procent środków pozyskiwanych przez fundację przekazujemy klubowi po to, by nasz główny sensei Mirosław Kuciarski mógł realizować swoje plany. Ogromnie dziękujemy wszystkim naszym sponsorom, bo to głównie dzięki nim nasi zawodnicy mogą wyjeżdżać na turnieje, gdzie sięgają po wspaniałe sukcesy.

Czołówka klasyfikacji reprezentantów LCL-KK NIDAN w 2022 roku:

  • 1. Konrad Kałasznikow - 118 pkt.,
  • 2. Tomasz Rudkiewicz - 109 pkt.,
  • 3. Maksymilian Mały - 77 pkt.,
  • 4. Martyna Trubiłowicz - 75 pkt.,
  • 5. Maciej Florek – 63 pkt.,
  • 6. Laura Semeniuk - 39 pkt.,
  • 7. Krzysztof Sokołowski – 39 pkt.,
  • 8. Daria Semeniuk – 36 pkt.,
  • 9. Emil Bińczycki - 33 pkt.,
  • 10. Michalina Wolska - 28 pkt.
Zielonogórscy karatecy zdobyli we Wrześni 41 medali.

Ależ mocne wejście w sezon. Karatecy LCL-KK NIDAN Zielona Gó...

WIDEO: Skrót Gali Sportu Lubuskiego 2022

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska