Tenis. Magdalena Fręch zakończyła turniej WTA 1000 w Miami na I rundzie

Michał Czajka
Magdalena Fręch zakończyła zmagania na I rundzie
Magdalena Fręch zakończyła zmagania na I rundzie Fot. Mariusz Kapała / Gazeta Lubuska
Magdalena Fręch przegrał w I rundzie turnieju WTA 1000 w Miami z Francuzką Clarą Burel choć ten pojedynek wcale nie musiał tak się zakończyć.

Pierwszy set lepiej zaczął się dla Clary Burel. Wprawdzie zarówno on i Magdalena Fręch nie prezentowały się najlepiej, to jednak właśnie Francuzka w decydujących momentach okazywała się lepsza. W pewnym momencie wydawało się, że Polka zaczyna łapać właściwy rytm, ale jednak Burel przetrzymała kryzys i ostatecznie wygrała pierwszą partię 6:3.

Druga partia też lepiej zaczęła się dla tenisistki z Francji, która objęła prowadzenie i szybko przełamała Polkę, ale jednak tym razem Fręch szybciej zabrała się do odrabiania strat i po sześciu gemach był remis 3:3. Wydawało się, że polska tenisistka nabierze pewności siebie i przynajmniej w tej partii okaże się lepsza. Okazja ku temu rzeczywiście była bardzo dobra, bo Magdalena Fręch miała nawet trzy piłki setowe, ale Burel zdołała wszystkie obronić, a następnie zdołała jeszcze odwrócić losy tego seta na swoją korzyść i ostatecznie wygrała w całym spotkaniu po dwóch partiach.

Clara Burel (Francja) - Magdalena Fręch (Polska) 6:3, 7:5