Tenisiści stołowi Pełcza Diamantu awansowali do ekstraklasy!

(pat)
Lider Pełcza Bogusław Koszyk, tym razem był najsłabszym ogniwem zespołu
Lider Pełcza Bogusław Koszyk, tym razem był najsłabszym ogniwem zespołu fot. Kazimierz Ligocki
W poniedziałek w rewanżowym meczu barażowym o wejście do ekstraklasy Pełcz Diamant Górki Noteckie rozgromił u siebie Alfę Radzyń Podlaski 8:2 i tym samym po rocznej przerwie wrócił do elity.

PEŁCZ DIAMANT GÓRKI NOTECKIE - ALFA RADZYŃ PODLASKI 8:2

Punkty naszych: Kibała i Sposób po 2,5, Bąk 2, Koszyk 1.

W pierwszym meczu nasi również nie dali szans wicemistrzom grupy południowej i wygrali 9:1. Po tak efektownym triumfie, w rewanżu gospodarzom nie mogła stać się żadna krzywda i nic nie miało prawa stanąć im na przeszkodzie. Tak było, ale myliłby się ten, kto sugerowałby się tylko suchym wynikiem.

Już w pierwszym singlu Dmitrij Fareitarau wypunktował lidera miejscowych Bogusława Koszyka. Również kolejna gra była pięciosetowa, ale tym razem górą był nasz Paweł Kibała, który ograł Artura Kalitę.

Po pierwszym deblu Pełcz prowadził tylko 3:2 i choć już zapewnił sobie awans, rywale nie zamierzali kapitulować. Z pozostałych pięciu pojedynków aż trzy kończyły się bowiem tie breakiem. Za każdym razem bliżej szczęścia byli goście, ale nasi odwracali ich losy, wyciągając wynik z 1:2 w setach.