Tenisistki stołowe Gorzovii Medbud Gorzów Wlkp. przegrały z MKSTS Polkowice

ROBERT GORBAT
W pojedynku Chinek Li Liu z Gorzovii Medbud (na pierwszym planie) pokonała bez starty seta Ying Yu fot. Bogusław Sacharczuk
Na zakończenie ekstraklasowych zmagań kobiet Gorzovia Medbud po raz drugi w tym sezonie przegrała 2:3 z MKSTS.

GORZOVIA MEDBUD GORZÓW WLKP. - MKSTS POLKOWICE 2:3

Liu - Grzybowska 3:1 (11:8, 11:3, 8:11, 12:10), Balicka - Yu 0:3 (10:12, 5:11, 7:11), Smętek - Harabaszova 1:3 (8:11, 11:9, 9:11, 7:11), Liu - Yu 3:0 (13:11, 12:10, 12:10), Balicka - Grzybowska 0:3 (2:11, 6:11, 11:13)

Derby ,,GL'' nie miały dużej stawki, gdyż obydwie drużyny już wcześniej zapewniły sobie bezpieczne lokaty w środku ligowej tabeli. Zawodniczki potraktowały jednak spotkanie mocno prestiżowo, więc kibice oglądali zacięty, trwający 130 minut pojedynek.

O sukcesie polkowiczanek zadecydował ich bardzo wyrównany skład. Katarzyna Grzybowska, Chinka Ying Yu i Czeszka Lenka Harabaszova wygrały solidarnie po jednym spotkaniu, odbierając wszystkie punkty Natalii Balickiej i Marcie Smętek. O dominacji przyjezdnych najlepiej świadczy fakt, iż w potyczkach z tymi tenisistkami straciły w sumie... tylko jednego seta (Harabaszova na rzecz Smętek).

Najlepszą zawodniczką meczu była ,,gorzowska'' Chinka Li Liu. Najpierw dała Gorzovii Medbud prowadzenie 1:0, pokonując 3:1 Grzybowska. Potem wyrównała stan pojedynku na 2:2, trzykrotnie ogrywając na przewagi swą rodaczkę Yu. Trzeci raz nie mogła jednak wystąpić, więc dwa duże oczka pojechały do Zagłębia Miedziowego.