Tenistki stołowe z Polkowic przegrały po raz trzeci

(kor)Zaktualizowano
Lenka Harabaszowa przegrała Magdaleną Sikorską, a MKSTS uległ KTS Forbetowi Tarnobrzeg. Fot. Konrad Kaptur
Ekipa z Tarnobrzegu nie pozostawiła złudzeń naszemu MKSTS i bez żadnych kłopotów dopisała w Polkowicach do swojego dorobku komplet punktów. Dla podopiecznych trenera Słowińskiego była to trzecia porażka.

Do pojedynku z mistrzyniami z Tarnobrzegu nasze dziewczyny przystępowały podbudowane wygraną na Warmii, gdzie dwa dni wcześniej w meczu trzeciej kolejki nie dały szans ekipie Luks Warmii Lidzbark Warmiński. Niedzielny rywal to była jednak drużyna prezentująca o wiele wyższy poziom i mająca w obecnym zupełnie inne cele. O ile bowiem Luks myśli o utrzymaniu, to Forbet celuje w obronę mistrzowskiego tytułu.

Niedzielna potyczka rozpoczęła się od pojedynku dwóch Chinek. Nasza Yu Ying stanęła naprzeciwko Xiao Zhou. Pierwsze dwa sety tarnobrzeżanka rozstrzygnęła na swoją korzyść. Zwyciężyła kolejno do siedmiu i do sześciu. W partii numer trzy, gdy wydawało się, że Xiao postawi kropkę nad "i" nieoczekiwanie to Yu zaczęła grać koncertowo. Wygrała do dwóch.

W decydującym secie, po zaciętej walce górą była Xiao, która zwyciężyła 11:9 i tym samym wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. W drugiej parze, po przeciwnych stronach stołu stanęły nasza Kasia Grzybowska oraz druga z tarnobrzeskich Chinek - Qian Li. Ten mecz był typowym meczem bez historii. Właściwie jedynie w ostatniej partii Grzybowska nawiązała w miarę wyrównaną walkę. Poległa do dziewięciu, a w całym spotkaniu 0:3. W ostatnim pojedynku zmierzyły się Lenka Harabaszowa z MKSTS oraz Magdalena Sikorska z KTS Forbet.

Zaczęło się obiecująco - w partii numer jeden górą była Czeszka, która wygrała do sześciu. W kolejnych setach lepsza była Sikorska, która pokonując Harabaszową przypieczętowała czwartą wygraną mistrzyń Polski.

- Przegraliśmy do zera, ale w poszczególnych partiach dziewczyny spisały się naprawdę nieźle. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy pokusić się o niespodziankę. Forma dziewczyn rośnie, co bardzo mnie cieszy. Myślę, że w kolejnych pojedynkach będzie coraz lepiej - powiedział nam trener Słowiński.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.