Termoizolacja - jak podążać za nowym trendem w budownictwie?

Materiał informacyjny WIŚNIOWSKI
Zalety odpowiednio szczelnej stolarki otworowej nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Jednak to właśnie termoizolacyjność w najbliższych dekadach będzie decydowała o komforcie naszego życia.

Projektowanie energooszczędnych budynków to trend, który wpisuje się w globalne działania na rzecz klimatu. Wymogi takie coraz częściej stawiają również prawa budowlane, wymagające od nowych inwestycji spełnienia określonych norm termoizolacyjności. Ich zaostrzenie planowane jest również w Polsce. Czy w bramach, oknach i drzwiach da się zagwarantować odpowiednią termoizolację, nie zapominając o dobrym designie i bezpieczeństwie?

Zalety odpowiednio szczelnej stolarki otworowej nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Nie dostrzegamy ich w naszych codziennych obowiązkach i nie można jej tak łatwo uchwycić jak np. dobrego wzornictwa. Paradoksalnie jednak to właśnie termoizolacyjność w najbliższych dekadach będzie decydowała o komforcie naszego życia.

Energia elektryczna - szczególnie ta wytwarzana z węgla - będzie coraz droższa. Jednak odpowiednio dobrana stolarka otworowa zmniejszy rachunki za ogrzewanie i prąd. Wybranie zaś produktów marki WIŚNIOWSKI daje oszczędności już na etapie zakupu - np. dzięki skorzystaniu z możliwości programu „Czyste Powietrze”.

Termoizolacja z marką WIŚNIOWSKI

Największym elementem stolarki otworowej jest brama garażowa. Stanowi dominantę fasady domu, dlatego musi być odpowiednia wzorniczo. Chroni również jedno z wejść do domu - istotne jest więc jej bezpieczeństwo. Ze względu na swoje rozmiary ma ogromne znaczenie w bilansie energetycznym budynku.

Marka WIŚNIOWSKI stworzyła bramy, okna i drzwi, które doskonale odpowiadają na potrzeby nowoczesnego budownictwa - zarówno w kwestii designu i bezpieczeństwa, jak i termoizolacyjności.

Wśród bram garażowych WIŚNIOWSKI szczególnie wyróżnić należy bramy segmentowe UniTherm oraz PRIME. Zastosowano w nich oryginalne panele INNOVO o grubości 60 mm, których współczynnik Uwynosi jedynie 0,33 W/m2K. Na doskonałą izolację wpływają również uszczelnienia obwodowe i międzypanelowe.

Współczynnik U dla bram PRIME i UniTherm, bez konieczności wyposażania ich w dodatkowe uszczelnienia czy elemen-ty izolujące, jest lepszy o około 20% od standardowych bram segmentowych dostępnych na rynku.

CREO - szczelne i piękne

W ofercie drzwi wejściowych WIŚNIOWSKI rozwiązaniem dedykowanym dla budownictwa pasywnego i energooszczędnego są drzwi CREO. Dzięki nowoczesnej konstrukcji i najlepszym materiałom współczynnik U dla całych drzwi to nawet 0,8 W/m2K.

Można je też z łatwością dostosować wizualnie do własnych potrzeb wykorzystując wzór 300, który pozwala na niemal nieograniczoną personalizację ich wyglądu.

Okna dla perfekcyjnego zestawu

Do pełnej ochrony domu brakuje tylko szczelnych i trwałych okien. Te również są dostępne w ofercie marki WIŚNIOWSKI, która zajmuje się produkcją okien od niemal 30 lat!

Okna PVC Primo 82 w najpopularniejszych wymiarach w całości spełniają surowe wymagania programu „Czyste Powietrze”. To świetny wybór, jeśli zależy nam na niższych rachunkach. Produkt ten można uzupełnić o nakładkę aluminiową, która dodatkowo podnosi jego walory wizualne i pozwala na stworzenie doskonale spójnego zestawu bramy garażowej, drzwi i okien.

Idealny efekt z systemem Home Inclusive

Marka WIŚNIOWSKI stworzyła specjalny system Home Inclusive, w którym klienci mogą dobierać bramy, okna, drzwi, a także ogrodzenie w jednym designie i spiąć je dodatkowo funkcją inteligentnego sterowania smartCONNECTED.

Wybranie kompletu stolarki otworowej od jednego producenta - spójnych wzorniczo i technologicznie - to gwarancja doskonałego wyglądu budynku i najwyższego komfortu w codziennym życiu.

Zobacz i ściągnij pdf dodatku specjalnego CZYSTE POWIETRZE

Zobacz i ściągnij pdf dodatku specjalnego CZYSTE POWIETRZE

Materiał oryginalny: Termoizolacja - jak podążać za nowym trendem w budownictwie? - Polska Times

Dodaj ogłoszenie