Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Testy sprawnościowe dla kandydatów do policji. "Przyjdź i poćwicz z nami" - zachęcają funkcjonariusze

oprac.maw/źródło: lubuska policja
Spotkania odbędą się w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp.
Spotkania odbędą się w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. Lubuska Policja
Lubuscy policjanci zapraszają wszystkich zainteresowanych służbą w policji na wspólne treningi. W Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze można będzie zmierzyć się w teście sprawności fizycznej, który jest jednym z etapów rekrutacji.

Czy nadajesz się do pracy w policji? Sprawdź! [TEST]

Jednym z etapów rekrutacji do policji jest test sprawności fizycznej. Test ten polega na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym. Lubuscy policjanci w trosce o jak najlepsze przygotowanie kandydatów sukcesywnie organizują spotkania z wyszkolonymi instruktorami Policji, podczas których będą demonstrować technikę pokonywania wybranych elementów toru.

Instruktorzy będą udzielać pomocy i wskazówek, aby każdy, kto zdecyduje się stanąć na linii startu toru sprawnościowego pokonał go szybko i bez trudności.

Nowi policjanci w lubuskiej policji [ZDJĘCIA, WIDEO]

Szeregi lubuskiej policji zasilili kolejni stróże prawa, którzy z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. W środę (25 września) 13 nowo przyjętych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Już za kilka dni rozpoczną szkolenie podstawowe, by po jego ukończeniu skutecznie i profesjonalnie służyć społeczeństwu.Młodzi policjanci niebawem rozpoczną szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do pełnienia służby policyjnej. W Szkole Policji w Pile spędzą najbliższe sześć miesięcy. Po powrocie będą pełnić służbę w swoich jednostkach macierzystych. .video: podkom. Maciej KimetSzefowa lubuskich stróżów prawa nadinsp. Helena Michalak zwróciła się do policyjnych adeptów słowami: „...Rok 2019 jest dla całej policyjnej formacji rokiem wyjątkowym. 24 lipca obchodziliśmy jubileusz 100. Rocznicy Powołania Policji Państwowej. Na przestrzeni tych 100 lat zmieniło się wiele, a właściwie wszystko. Jednak to, co pozostało niezmienne to znaczenie słowa SŁUŻBA. Dziś, podobnie jak w 1919 roku, rozumiemy ją jako poświęcenie, posłannictwo i misję. Uroczystość ślubowania jest zatem świadomą i dobrowolną deklaracją podjęcia służby. Jest przypieczętowaniem życiowego wyboru, a zarazem momentem wejścia do policyjnej społeczności”.Czytaj również: Wielka akcja policji. Kierowcy miejcie się na baczności. Już 26 września mogą posypać się mandaty!Uroczystość była wydarzeniem szczególnym nie tylko ze względu na przyjęcie nowych policjantów, którzy wygłosili słowa roty i rozpoczęli służbę w lubuskiej policji. Wręczono bowiem wyjątkowe wyróżnienia – nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medale za Długoletnią Służbę” oraz przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Odznaki „Zasłużony Policjant” i „Medale za Zasługi dla Policji”. Wyróżnienia, którymi dziś uhonorowaliśmy 12 lubuskich policjantów oraz przedstawicieli instytucji współpracujących z lubuską policją, są wyrazem naszego uznania dla służby i pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców województwa lubuskiego. „Medalami za Zasługi dla Policji” uhonorowani zostali: Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. – Pan Mariusz Potocki oraz pełniący obowiązki Komendanta Regionalnego Straży Ochrony Kolei w Zielonej Górze – Pana Grzegorza Ławrynowicza.Uroczystość odbyła się w obecności Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. nadinsp. Heleny Michalak -gospodarza dzisiejszej uroczystości oraz jej zastępców, Kapelana Lubuskiej Policji- księdza kanonika Jerzego Piaseckiego, kadry kierowniczej garnizonu lubuskiego, rodzin nowo przyjętych policjantów oraz policjantów wyróżnionych medalami Prezydenta RP. [i]Opracował: nadkom. Marcin Maludy, rzecznik prasowy KWP w Gorzowie Wlkp."

Nowi policjanci w lubuskiej policji. Uroczyście ślubowali "s...

Poniżej przedstawiamy harmonogram spotkań z policyjnymi instruktorami:

  • Gorzów Wlkp. - 9 i 23 października 2019 r. w godz. 16.30 – 18.00 - sala gimnastyczna Zespołu Szkół nr 12 im. Jana III Sobieskiego przy ul. Śląskiej w Gorzowie Wlkp.
  • Zielona Góra - 2, 16 i 30 października 2019 r. w godz. 11.00 - 13.00 - sala gimnastyczna przy ul. Strzeleckiej 22 w Zielonej Górze

Tak wygląda policyjny test sprawności fizycznej

Aby zostać policjantem, należy przejść pozytywnie procedurę rekrutacyjną. Jednym z etapów, który czeka kandydatów do służby w policji jest TSF czyli test sprawności fizycznej. Polega on na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym. Test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny do jego zaliczenia, wynoszący - 1 min 41 s. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Instruktorzy podpowiedzą, jak technicznie pokonywać przeszkody

Lubuska policja w trosce o jak najlepsze przygotowanie kandydatów zorganizowała spotkania z wyszkolonymi instruktorami policji, którzy podczas zajęć będą demonstrować prawidłowość tego etapu kwalifikacyjnego i korygować ewentualne błędy kandydatów. Takie spotkanie daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i sprawności, a instruktorzy chętnie podpowiedzą jak technicznie pokonywać przeszkody, aby zrobić to sprawie, szybko i zmieścić się w założonym czasie. Spotkania takie organizowane dla kandydatów cieszyły się zawsze dużą popularnością.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska