TKKF Stilon teraz przegrywa na boisku, za tydzień przy stoliku? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Alan Rogalski
TKKF Stilon Gorzów (na czerwono) uległ Medykowi II Konin 0:3.
TKKF Stilon Gorzów (na czerwono) uległ Medykowi II Konin 0:3. Alan Rogalski
Gorzowianki przegrały po raz czwarty, ale to nie jest najgorsze. Sytuacja finansowa klubu jest na tyle zła, że nie wiadomo, czy nasze udadzą się do Olsztyna na mecz z KKP Stomil Visacom i... do Konina, na Puchar Polski z Medykiem II.

Kiedy ostatni raz w tegorocznych rozgrywkach pierwszej ligi grupy północnej niebiesko-białe wracały do gry po dwutygodniowej przerwie, w Gorzowie zremisowały ze spadkowiczem z ekstraligi KKP Bydgoszcz 1:1, chociaż w poprzedzającym meczu przegrały w Poznaniu z Polonią 0:3.

W tę niedzielę, 15 października, ten powrót wydawał się znacznie bardziej trudny. Nie dość, że podopieczne Romana Mielcarka mierzyły się z trzecim w tabeli Medykiem II Konin, niepokonanymi rezerwami mistrza Polski, to jeszcze na dodatek w ostatnim spotkaniu poniosły porażkę aż 0:7 z walczącym tak jak one o utrzymanie MUKS-em Pragą Warszawa (aczkolwiek na inaugurację sezonu uległy w Łodzi rezerwom innego ekstraligowca UKS SMS 1:8, a tydzień potem podzieliły się punktami przy Olimpijskiej z innym outsiderem KS Raszyn). Niestety, ale kolejny raz sprawdził się czarny scenariusz, choć do rekordowych klęsk, jak choćby z AZS AWF we Wrocławiu 0:10 sprzed 13 lat, na szczęście było daleko.

Więcej, do przerwy gra była w miarę wyrównana, choć zdecydowanie więcej sytuacji strzeleckich stworzyły sobie przyjezdne. Oka¬zji bramkowych było wiele, ale goście jedynie raz pokonały rozgrywającą bardzo dobre zawody Klaudię Kluk. Ta i po przerwie kilka razy skutecznie interweniowała, ale po tym, jak trener przesunął do przodu Adriannę Czyżewską, to nasze straciły dwa gole. Same ani razu nie oddały groźnego uderzenia...

- Od początku sezonu mamy trudności z grą w ataku. Aczkolwiek jeszcze większe są te finansowe. Nie wiadomo, czy pojedziemy na Puchar Polski do Konina oraz na spotkanie ligowe w przyszłym tygodniu do Olsztyna - nie ukrywa Mielcarek, nasz szkoleniowiec. Być może Stilonki będą musiały oddać walkowery.

TKKF Stilon - Medyk II_Konin 0:3 (0:1)

Bramki: Rabiega 2 (84, 88), Łasicka (9).

TKKF_Stilon: Kluk - Łowicka (od 59 min Kisiel), Czyżewska, Janiszewska, Karaczyn - Walczyk (od 79 min Brzozowska) - Górka (od 44 min Czarnik), Bułakowska, Pietroczuk, Nowicka - Radkiewicz (od 44 min Kłosińska).