TKKF Stilon teraz przegrywa na boisku, za tydzień przy stoliku? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Alan Rogalski

Zobacz galerię (27 zdjęć)
Gorzowianki przegrały po raz czwarty, ale to nie jest najgorsze. Sytuacja finansowa klubu jest na tyle zła, że nie wiadomo, czy nasze udadzą się do Olsztyna na mecz z KKP Stomil Visacom i... do Konina, na Puchar Polski z Medykiem II.

Kiedy ostatni raz w tegorocznych rozgrywkach pierwszej ligi grupy północnej niebiesko-białe wracały do gry po dwutygodniowej przerwie, w Gorzowie zremisowały ze spadkowiczem z ekstraligi KKP Bydgoszcz 1:1, chociaż w poprzedzającym meczu przegrały w Poznaniu z Polonią 0:3.

W tę niedzielę, 15 października, ten powrót wydawał się znacznie bardziej trudny. Nie dość, że podopieczne Romana Mielcarka mierzyły się z trzecim w tabeli Medykiem II Konin, niepokonanymi rezerwami mistrza Polski, to jeszcze na dodatek w ostatnim spotkaniu poniosły porażkę aż 0:7 z walczącym tak jak one o utrzymanie MUKS-em Pragą Warszawa (aczkolwiek na inaugurację sezonu uległy w Łodzi rezerwom innego ekstraligowca UKS SMS 1:8, a tydzień potem podzieliły się punktami przy Olimpijskiej z innym outsiderem KS Raszyn). Niestety, ale kolejny raz sprawdził się czarny scenariusz, choć do rekordowych klęsk, jak choćby z AZS AWF we Wrocławiu 0:10 sprzed 13 lat, na szczęście było daleko.

Więcej, do przerwy gra była w miarę wyrównana, choć zdecydowanie więcej sytuacji strzeleckich stworzyły sobie przyjezdne. Oka¬zji bramkowych było wiele, ale goście jedynie raz pokonały rozgrywającą bardzo dobre zawody Klaudię Kluk. Ta i po przerwie kilka razy skutecznie interweniowała, ale po tym, jak trener przesunął do przodu Adriannę Czyżewską, to nasze straciły dwa gole. Same ani razu nie oddały groźnego uderzenia...

- Od początku sezonu mamy trudności z grą w ataku. Aczkolwiek jeszcze większe są te finansowe. Nie wiadomo, czy pojedziemy na Puchar Polski do Konina oraz na spotkanie ligowe w przyszłym tygodniu do Olsztyna - nie ukrywa Mielcarek, nasz szkoleniowiec. Być może Stilonki będą musiały oddać walkowery.

TKKF Stilon - Medyk II_Konin 0:3 (0:1)

Bramki: Rabiega 2 (84, 88), Łasicka (9).

TKKF_Stilon: Kluk - Łowicka (od 59 min Kisiel), Czyżewska, Janiszewska, Karaczyn - Walczyk (od 79 min Brzozowska) - Górka (od 44 min Czarnik), Bułakowska, Pietroczuk, Nowicka - Radkiewicz (od 44 min Kłosińska).