Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tłum młodych uczestniczył w koncercie upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych w hali CRS w Zielonej Górze [ZDJECIA, WIDEO]

Maciej Dobrowolski
Koncert odbył się w hali CRS w Zielonej Górze.
Koncert odbył się w hali CRS w Zielonej Górze. Maciej Dobrowolski
W środę, 6 marca, o godz. 13.00 w hali CRS w Zielonej Górze odbył się koncert Nasz Dom – Elegia Pamięci Niezłomnych. Impreza organizowana w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przyciągnęła bardzo wielu młodych ludzi.

Podczas środowego koncertu na scenie wystąpili m.in. Marek Piekarczyk, Michał Sobierajski, Marcelina, Grzegorz Hryniewicz, Sylwia Zasempa, Jakub Sułtanowski oraz Adaś Skalski.

- Nasz impreza kierowana jest przede wszystkim do młodzieży, do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ale też do mieszkańców Zielonej Góry i całego województwa – twierdzi Piotr Jankowiak, organizator i członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. – Cieszę się, że młodzież interesuje się takimi inicjatywami. Do tej pory szukaliśmy form, jak przekazać młodym ludziom pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Oni przeszli w swoim życiu bardzo dużo i należy ich upamiętnić. Jeśli nasze, ale również i młodsze pokolenie, nie będzie pielęgnować tej pamięci to nie wiem czy za kilka lat ludzie nie zapomną o Żołnierzach Wyklętych – tłumaczy P. Jankowiak.

Koncert odbył się w hali CRS w Zielonej Górze.
Koncert odbył się w hali CRS w Zielonej Górze. Maciej Dobrowolski

W organizację koncertu zaangażował się także radny Piotr Barczak z PiS. – Żołnierze Wyklęci są dziś symbolem niezłomności i hartu ducha. Pomimo przeciwności losu walczyli o wolną Polskę. Za tę walkę należy im się dziś szacunek i upamiętnienie – przekonuje radny Barczak. – Choć Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodziliśmy w zeszły piątek, to jednak dziś, w środę popielcową również jest dobra okazja, aby zorganizować taką imprezę. Jestem podniesiony na duchu, pomimo iż jest środek tygodnia zjawiło się tu tak wiele osób.

A jak do imprezy odnoszą się młodzi? – Niewiele wiem o Żołnierzach Wyklętych, ale myślę że taki koncert może być dobrą okazją, aby dowiedzieć się czegoś więcej. Ten temat stał się modny w naszym kraju. Kiedy poruszaliśmy go na lekcji również mnie zaciekawił – tłumaczy Marek Hliwa, z zielonogórskiego „Elektronika".

Podobnego zdania jest Antoni Drewniak z Nowej Soli. – Takie imprezy są potrzebne, bowiem powinniśmy zapamiętać, co spotkało Żołnierzy Wyklętych, w jaki sposób byli oczerniani przez władze komunistyczne. Z tą pamięcią mamy dziś w Polsce problem. Sam spotkałem się z osobami, które negowały osiągnięcia Żołnierzy Wyklętych – twierdzi A. Drewniak.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska