MKTG SR - pasek na kartach artykułów

To jego odzież

JANCZO TODOROW
W sobotnie popołudnie płetwonurkowie wydobyli z basenu na tyłach koszar ciało Pawła Krawczyka.

Wieczorem 14 stycznia 23 -letni P. Krawczyk wyszedł z domu. Od tamtej pory słuch o nim zaginął. Rodzice przypuszczali, że syn pojechał do krewnych - tak już nieraz bywało. Martwiło ich jednak, że nie zabrał ze sobą, jak zwykle, dowodu osobistego, a jedynie ulubioną gitarę. Jakiś czas potem przypadkowi przechodnie zauważyli nad brzegiem basenu na tyłach byłych koszar, porzucone męskie ubranie oraz buty. Brakowało jedynie bielizny. Przechodnie zaalarmowali policję.

To jego odzież

Ojciec zaginionego rozpoznał po rzucone ubrania. Należały do jego syna. Policjanci przeszukali teren, ale niczego nie znaleźli. Jedynie na tafli lodowej, przykrywającej basen zauważyli ślady stóp. Ściągnięto płetwonurków z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ekipa najpierw rozcięła lód piłą motorową, a potem rozpoczęła poszukiwania prawdopodobnie już zwłok zaginionego. Niczego jednak nie znaleziono. Bezskutecznie przeszukiwano także koszarowe budynki i pobliskie lasy.
Po odwilży, gdy stopniał lód pokrywający basen, zapadła decyzja by ponownie przeszukać zbiornik. W sobotę od rana dno basenu przeczesywało pięciu nurków ze specjalnej jednostki ratownictwa wodno - nurkowego z Nowej Soli.

Jest ciało

Akcja przebiegała pod nadzorem dowódcy jednostki asp. sztab. Wiesława Januszewicza. Nurkowie na zmianę wchodzili do wody - każdy po kilkadziesiąt minut szukał zaginionego. Dla bezpieczeństwa i utrzymania obranego kierunku, nurków przyczepiono do liny asekuracyjnej. Pod wodą niewiele było widać, jednak ok. godz. 13.00, Karol Kąsewicz natrafił na ciało mężczyzny i przyholował je do brzegu.
- Pierwsza penetracja basenu nie udała się, bo były bardzo złe warunki atmosferyczne, a na powierzchni zalegała gruba warstwa lodu - mówi podinspektor Sławomir Kopała, rzecznik żarskiej policji. - W sobotę warunki pracy nurków były zupełnie inne. Nie mamy wątpliwości, że w basenie znaleźliśmy zwłoki zaginionego.
Policjanci, na podstawie wstępnych oględzin, wykluczyli działanie przestępcze, które miałoby przyczynić się do śmierci mężczyzny. Niemniej jednak przeprowadzona zostanie sekcja zwłok.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska