Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

To może być wizytówka Nowej Soli. Ruszyła budowa siedziby firmy z branży robotyki

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Wideo
od 16 lat
Nowe miejsca pracy w sektorze robotyki w Lubuskiem? Będą w Nowej Soli. Kamień węgielny pod budowę siedziby nowoczesnej firmy został wmurowany w środę, 12 października.

Inwestycje w Nowej Soli. Rusza budowa firmy z sektora robotyki

W środę, 12 października przy ul. Inżynierskiej 8 w Nowej Soli wmurowano akt erekcyjny pod budowę siedziby firmy MPLAB PROTOTYPES. Akt erekcyjny został zamknięty w kapsule czasu wraz z monetami i lokalnymi dziennikami z Holandii i Polski oraz symbolami klubów sportowych FC Ajax Amsterdam, KKS Lech Poznań i MKST Astra Nowa Sól.

– Nowy inwestor to dowód, że jesteśmy przyjaznym miejscem dla biznesu i doskonałą lokalizacją dla zaawansowanych technologii. Mimo to, wciąż pracujemy nad tym, aby Nowa Sól była przyjazna, innowacyjna i atrakcyjna dla inwestorów – mówi prezydent Jacek Milewski.

Firma MP MPLAB PROTOTYPES należy do branży robotyki w Polsce. Działa w Parku Technologicznym Interior. W nowej siedzibie będzie miejsce na tworzenie zrobotyzowanych stanowisk produkcyjnych, linii technologicznych i maszyn specjalnych. Będą tutaj pracować 22 osoby.

– Bardzo się cieszymy, że mamy świetną firmę, która rozwija się w Nowej Soli, a to miejsce będzie służyło kadrze inżynierskiej – mówił podczas uroczystości Kasper Vencken, prezes WPIP-BP Properties Sp. z o.o.

Akt erekcyjny wmurowany. Oficjalnie ruszyła budowa kolejnej inwestycji w Nowej Soli

To może być wizytówka Nowej Soli. Ruszyła budowa siedziby f...

Inwestycje w Nowej Soli. Co się tutaj buduje?

Nowa siedziba firmy to dwa, dwukondygnacyjne obiekty o łącznej powierzchni około 1800 metrów kwadratowych. Powstanie hala usługowo-produkcyjna z częścią biurowo-socjalną. W mają być montowane maszyny i linie produkcyjne. W drugim budynku będą biura dla zespołu inżynierskiego.

– Ta inwestycja pokazuje, jak w soczewce pokazuje naszą nowosolską filozofię, którą od lat staramy się realizować. To jest przykład współpracy na wielu płaszczyznach, jeśli chodzi o rozwój gospodarczy. Od zawsze uważaliśmy, aby miasta mogły się rozwijać, gospodarka musi być na pierwszym miejscu – mówił prezydent Milewski.

Inwestycje Nowej Soli. Kolejne zadanie firmy z Poznania

Inwestorem jest polsko-holenderska spółka WPIP-BP Properties, która zajmuje się realizacją inwestycji przemysłowych na wynajem. Obiekty buduje W.P.I.P. z Poznania dobrze znana w Nowej Soli z wcześniejszych inwestycji. To między innymi hala sportowo-widowiskowa, której budowa dobiega końca.

– Cieszymy się z kolejnej inwestycji w tym regionie. To potwierdza, że partnerskie relacje i najwyższa jakość są naszą mocną stroną. Warto dodać, że sukces w pozyskaniu zagranicznego inwestora jest również sukcesem władz Nowej Soli, z którymi nasza współpraca od początku przebiega wzorcowo – podkreśla Janusz Signetzki, wiceprezes zarządu WPIP.

Urząd miejski w Nowej Soli informuje, że dzięki inwestycji związanej z robotyką zwiększa się znacząco innowacyjność regionalna i atrakcyjność miasta dla kolejnych, potencjalnych inwestorów, a nowe miejsca pracy w sektorze robotyki mają przyciągnąć wysokokwalifikowaną kadrę do pracy.
Oddanie inwestycji do użytku planowane jest w lutym 2023 roku.

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska