sportowy24
  To oni staną przed szansą zagrania na PGE Narodowym. Oto...

  To oni staną przed szansą zagrania na PGE Narodowym. Oto najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki województwa lubuskiego!

  Materiał partnera

  Gol24

  Aktualizacja:

  Gol24

  To oni staną przed szansą zagrania na PGE Narodowym. Oto najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki województwa lubuskiego!
  1/11
  przejdź do galerii

  ©Fot. Materiał partnera

  2 dni sportowej rywalizacji, prawie 70 drużyn chłopców i dziewczynek, 675 strzelonych goli, tysiące uśmiechów na dziecięcych twarzach i wreszcie wszystko jest jasne. Mistrzami województwa lubuskiego w XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zostali chłopcy z UKS-u AP Falubaz Zielona Góra (kategoria do lat 8), SP 10 Zielona Góra (U-10) i SP 4 Kostrzyn nad Odrą (U-12), a także dziewczynki z SP 1 Międzyrzecz (U-8), MUKS-u Stilon Gorzów Wielkopolski (U-10) i MUKS-u PS Kostrzyn nad Odrą (U-12). Zawodnicy i zawodniczki z dwóch starszych kategorii awansowali do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się od 29 kwietnia do 2 maja w Warszawie. Mistrzowie regionów powalczą tam o występ w wielkim finale na PGE Narodowym.
  Gospodarzem Finałów Wojewódzkich w Lubuskiem był Gorzów Wielkopolski, a dokładniej obiekty tamtejszego OSiR-u przy ul. Olimpijskiej 1. To tutaj spotkały się drużyny chłopców i dziewczynek ze wszystkich 14 powiatów.

  Święto futbolu w Gorzowie Wielkopolskim

  Zmagania w lubuskich Finałach Wojewódzkich XIX edycji Turnieju rozpoczęły się w poniedziałek 1 kwietnia od rywalizacji chłopców i dziewczynek z najstarszej kategorii U-12, a także dziewczynek z zespołów do lat 10. Dzień później oglądaliśmy emocjonujące rozgrywki drużyn U-8 oraz chłopców z kategorii U-10.

  Wśród kibiców śledzących poczynania młodych adeptów futbolu nie zabrakło znanych postaci. Jedną z nich był Zdzisław Czyrka, wiceprezes ds. samorządów i piłkarstwa kobiecego w Lubuskim Związku Piłki Nożnej. – Wspaniale obserwować drogę z piłki radosnej, młodzieżowej, do piłki poważnej. Uczestnicy takich Turniejów wyrastają na reprezentantów Polski i grają w najlepszych klubach świata. To najlepsza droga do osiągnięcia sukcesu w piłce nożnej. Dla dzieciaków mam jedno przesłanie: bawcie się, grajcie i walczcie! – zagrzewał do walki pan Zdzisław, który uważnie oglądał mecze rozgrywane w Gorzowie Wielkopolskim.

  Na boisku w najstarszej kategorii wiekowej triumfy święciły zespoły z Kostrzyna nad Odrą. U dziewczynek najlepsze były zawodniczki MUKS-u PS Kostrzyn, w barwach którego znakomity Turniej rozegrała bramkarka Gabrysia Kiałka. Młoda golkiperka ujęła kibiców wspaniałą postawą zgodną z duchem gry (otrzymała „Zieloną Kartkę Fair Play” za przyznanie się do błędu mimo braku reakcji sędziego), a ponadto została wybrana najlepszą bramkarką w swojej kategorii wiekowej. Razem z Gabrysią na zawodach pojawił się jej najwierniejszy kibic, czyli tata. – Moja rola na razie ogranicza się tylko do wożenia córki na treningi. Zobaczymy, czy to się kiedyś opłaci – śmiał się dumny rodzic.

  Wśród 10-latek triumfowały piłkarki MUKS-u Stilon Gorzów, które w finałowym meczu po wyjątkowo zaciętym boju pokonały MUKS 11 Zielona Góra. Sportowy charakter pokazały też najmłodsze zwyciężczynie, czyli SP 1 Międzyrzecz, pewnie pokonując koleżanki z SP Jasień.

  Równie dużych emocji dostarczyła rywalizacja chłopców. Zwycięzcy do lat 12 – SP 4 Kostrzyn nad Odrą – byli głośno dopingowani przez grono kibiców, którego nie sposób było nie dostrzec i nie usłyszeć. Zawodnicy „Czwórki” zaprezentowali tak ofensywny futbol, że ich trener odbierał gratulacje do późnego wieczora, a o ich zwycięstwie fani mówili jeszcze drugiego dnia Turnieju. Nikt nie miał wątpliwości, że najlepszym zawodnikiem zostanie jeden z graczy zwycięskiej ekipy. Ostatecznie wybór padł na Kacpra Sikorskiego, który pokazał się ze znakomitej strony zwłaszcza w półfinale, wprowadzając swój zespół do meczu o mistrzostwo regionu. Kacper na tle rówieśników wyróżniał się przede wszystkim imponującym przyspieszeniem i zdolnościami przywódczymi. Warto wspomnieć też o chłopcach z SP 1 Żagań, którzy nie tylko zostali wicemistrzami województwa, ale również dali się poznać jako specjaliści od rzutów karnych. W ćwierćfinale i półfinale to właśnie dzięki strzałom z 9. metra (z takiej odległości w dwóch starszych kategoriach Turnieju wykonywane są rzuty karne) przechylali szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Emocjonujący finał oglądaliśmy też u 10-latków, a zwycięsko wyszli z niego uczniowie SP 10 Zielona Góra. Drugiego dnia rywalizacji kibice z największego miasta województwa cieszyli się podwójnie, bo w najmłodszej kategorii u chłopców triumfował UKS AP Falubaz Zielona Góra, którego wyższość w finale uznać musieli zawodnicy Płomienia Żary.

  Finały Wojewódzkie były wielkim świętem futbolu i okazją do przyjrzenia się najbardziej utalentowanym młodym piłkarzom i piłkarkom z regionu. W Gorzowie Wielkopolskim świetnie bawili się nie tylko zawodnicy, ale też ich trenerzy, rodzice i kibice, którzy dopingowali młodych sportowców.

  To oni staną przed szansą zagrania na PGE Narodowym. Oto najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki województwa lubuskiego!
  Fot. Materiał partnera


  Szansa na odkrycie talentu

  W Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” uczestniczyło już ponad 50 późniejszych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych, w tym m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego czy Pauliny Dudek. Co roku setki tysięcy dzieci walczy o spełnienie marzeń, zwycięstwa swoich drużyn i nagrody indywidualne. Najlepsi są wybierani przez trenerów i skautów z Polskiego Związku Piłki Nożnej i dostają zaproszenie na Letnią Akademię Młodych Orłów, na której spotykają się z najbardziej utalentowanymi rówieśnikami z całego kraju. W następnych latach do części z nich trafiają pierwsze powołania do najmłodszej reprezentacji Polski do lat 15.

  Wielki Finał na PGE Narodowym

  W Gorzowie Wielkopolskim chłopcy i dziewczynki z kategorii U-8 zdobyli tytuł mistrzów województwa lubuskiego. Ich starsi koledzy i koleżanki ze zwycięskich drużyn U-10 i U-12 wywalczyli ponadto awans na Finał Ogólnopolski, który odbędzie się w Warszawie od 29 kwietnia do 2 maja. Triumfatorów XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznamy po Wielkim Finale na PGE Narodowym. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja, na kilka godzin przed finałem Pucharu Polski w obecności takich widzów jak prezes PZPN Zbigniew Boniek czy selekcjoner Jerzy Brzęczek.

  Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, głównym sponsorem od 13 lat firma Tymbark, a sponsorem brązowym od dwóch edycji – Electrolux. XIX edycja rozgrywek została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a także wsparciem Komitetu Honorowego, na który składają się patronaty Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Zdrowia. Partnerem Turnieju w województwie lubuskim była firma PHUP Gniezno.

  Szczegółowe informacje o trwających rozgrywkach znajdują się na stronach www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl.

  Z PODWÓRKA NA STADION w SPORTOWY24.PL

  Wszystko o Turnieju "Z podwórka na Stadion" - newsy, ciekawostki, wyniki!

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Terminarz regionalny PP

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Atrakcyjne wycieczki po lubuskiem i nie tylko!

  Atrakcyjne wycieczki po lubuskiem i nie tylko!

  Informator medyczny. Gdzie się leczyć w 2020 roku?

  Informator medyczny. Gdzie się leczyć w 2020 roku?

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 Nominuj kandydatów do prestiżowych nagród

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 Nominuj kandydatów do prestiżowych nagród