To spotkanie Olimpii Sulęcin trzymało w napięciu aż do końca. I radość po takim była jeszcze większa

Alan Rogalski
Olimpia Sulęcin
Olimpia Sulęcin Artur Pawlik/Olimpia Sulęcin
W tym sezonie Tauron 1. Ligi Olimpia Sulęcin już raz przegrywała w hali I LO w setach 0:2, by doprowadzić do piątej partii. Z KPS Siedlce tie-break był dla gości. Ale w tę sobotę należał on do gospodarzy.

Tym samym podopieczni Łukasza Chajca zdobyli dwa punkty, ale cieszyli się tak, jakby to były trzy „oczka”. Jednak nie ma co im odbierać tej radości, w końcu w ostatnich kilku meczach tylko przegrywali, a i w tym starciu przecież zapowiadało się na kolejną taką porażkę. I to bez wygranego seta.

Żółto-niebiescy mogli doprowadzić do remisu już w drugim secie, ale nie wykorzystali piłki setowej przy 25:24. Tej okazji nie zmarnowali w trzeciej, chociaż prowadzili już 23:20.

Najwięcej emocji jednak przyniosła ostatnia odsłona. W niej też pierwsza piłka, ale meczowa, należała do olimpijczyków, a konkretnie Tomasza Polczyka, który zakończył tę partię.

Wyniki pozostałych spotkań VI kolejki: Mickiewicz Kluczbork - Zaksa Strzelce Opolskie 3:0, Krispol Września - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1, Legia Warszawa - SPS Chrobry Głogów 2:3, MKS Będzin - KPS Siedlce 3:1, BBTS Bielsko-Biała - Polski Cukier Avia Świdnik 3:0, SMS_PZPS Spała - Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3, Visła Proline Bydgoszcz - Chemeko-System Gwardia Wrocław 3:2. W tabeli Olimpia jest dziesiąta. Liderem MKS.